Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Praca na dwa body d750+d700 - różnica w kolorach

    Witam,
    Borykam się z taki problemem: od tego roku pracuję na d700 + d750. Problem mam taki, że przy obrabianiu zdjęć kopiuję ustawienia w lightroomie jednego zdjęcia (z d750) do drugiego (d700) teoretycznie powinno być to samo w tych samych warunkach, a tu zonk - na d700 zdjęcia są mega czerwone na ustawieniach skopiowanych z d750.... Wcześniej pracowałem na 2xd700 i nie było tego problemu - zdjęcia po skopiowaniu ustawień były w tej samej tonacji. Macie może jakąś radę na ten problem.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie powinny być i nie będą takie same.
    To 2 różne aparaty, każdy ma inną matrycę, każdy ma inny profil wywołania kolorów. Dodatkowo dla każdego trzeba inaczej dobrać WB, bo dla aparatu jest to wartość przybliżona.

    Jak chcesz mieć w miarę zbliżone efekty, to musisz zrobić sobie profile kolorystyczne w oparciu o wzornik (ColorChecker, SpyderCheckr, itp). Nie da to identycznych efektów, ale różnice w większości przypadków będzie można pominąć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    No nic, myślałem, że będzie prościej. Dzięki bardzo za informację. Pozdrawiam

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest bardzo proste i ułatwi ci pracę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martinezX Zobacz posta
    Witam,
    Borykam się z taki problemem: od tego roku pracuję na d700 + d750. Problem mam taki, że przy obrabianiu zdjęć kopiuję ustawienia w lightroomie jednego zdjęcia (z d750) do drugiego (d700) teoretycznie powinno być to samo w tych samych warunkach, a tu zonk - na d700 zdjęcia są mega czerwone na ustawieniach skopiowanych z d750.... Wcześniej pracowałem na 2xd700 i nie było tego problemu - zdjęcia po skopiowaniu ustawień były w tej samej tonacji. Macie może jakąś radę na ten problem.
    Rada na ten problem jest bardzo prosta, wróć do 2xd700 albo zainwestuj w 2xd750
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Rada na ten problem jest bardzo prosta, wróć do 2xd700 albo zainwestuj w 2xd750
    Albo obrabiaj zdjęcia z obu puszek osobno...

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Póki co tworzę dwa presety pod poszczególne body i jakoś idzie żyć Ale coraz mocniej zastanawiam się na profilowaniem puszek.


    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Albo wal jpg i nic nie obrabiaj
    To jest myśl !!! Stary dzięki

  9. #9

    Domyślnie



    Ja mam D750 i D600 - obrazki/kolory bardzo przybliżone, nie ma problemu z różnicami. Ale jak chcesz mieć podobnie z D750 to też masz D4, z tego co słuchy chodzą też D800/10, D5.
    Jak robisz reportaże w różnym oświetleniu, to color chekery można wsadzić sobie w między buty Istotne jest żeby pracując jednocześnie na dwa body mieć podobną kolorystykę na wyjściu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jak robisz reportaże w różnym oświetleniu, to color chekery można wsadzić sobie w między buty
    Możesz wyjaśnić, bo nie do końca rozumiem.
    Myślałem, że po pierwsze każde body ustawiamy osobno color checkerem
    Po drugie na każdą zmianę warunków oświetlenia też robimy osobną kalibrację?
    Myślałem, że to nie jest takie jednorazowe, że zrobię kalibrację checkerem choćby w domu a potem pstrykam w kościele czy gdzieś tam?
    Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę, ale jeśli robię zdjęcia w różnym oświetleniu to pierwsze zdjęcie robię tablicy testowej?
    Więc czemu "można sobie wsadzić w buty"?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700/D750 - flagowanie/oznaczanie zdjęć w body
    By WronaN in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 20:25
  2. Różnica w kolorach na wydrukach.
    By 2marekm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 13:14
  3. Różnica w kolorach
    By emzetor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 17:07
  4. Polar a różnica w kolorach ??
    By King in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •