Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49
  1. #31

    Domyślnie

    Dlatego dobrze jest zachować umiar. Jeden profil to za duże uproszczenie, ale z kilku można sobie spokojnie coś wybrać jako bazę do dalszej obróbki. Przeginania w drugą stronę też nie polecam

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ok, dzięki za odpowiedź, już rozumiem, chociaż myślałem, że dzięki wzornikowi zielony to nie jest "taki czy siaki" tylko dokładnie taki jak na wzorniku
    ileś tam nanometrów czy jakieś tam liczby hex RGB
    W mieszanym oświetleniu będzie mieszany
    D814 | 12-300/1.4-4

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ok, dzięki za odpowiedź, już rozumiem, chociaż myślałem, że dzięki wzornikowi zielony to nie jest "taki czy siaki" tylko dokładnie taki jak na wzorniku
    ileś tam nanometrów czy jakieś tam liczby hex RGB
    Tak ale musisz zrobić profil w danym oświetleniu, wtedy osiągniesz poprawne odwzorowanie ale nam chodzi o zrównanie dwóch puszek i żeby pytający nie męczył się z podwójną robotą.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak ale musisz zrobić profil w danym oświetleniu, wtedy osiągniesz poprawne odwzorowanie ale nam chodzi o zrównanie dwóch puszek i żeby pytający nie męczył się z podwójną robotą.
    Ok rozumiem, już
    Zamiast porównywać dwie puszki do wzorca to je porównujecie (zbliżacie) do siebie
    Niech wam będzie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #35

    Domyślnie

    No ale robienie profilu do wzorca obu puszek pozwoli na ich wyrównanie (na tyle na ile się da), w dodatku do wzorca, czyli do takich kolorów jakie powinny być. Nie wyrównuje się jednej puszki do drugiej, to nie jest profesjonalne podejście. Monitory też kalibrują ludzie jeden do drugiego? Chyba nie...
    ;]

  6. #36

    Domyślnie

    Ale heca! Zdobyłem Colorchecker zrobiłem profile obu puszek i... zonk, dalej jest big problem. Ze zdjęcia wzornika pipetą ustawiłem w jednym i drugim body balans bieli z szarego okienka colorcheckera i faktycznie tak samo zdjęcia wyglądają tylko róźnica w temperaturze jest 600 kelwinów + różnica w tint 18 )) szaleństwo!! ktoś wie może czy idzie to zsynchronizować żeby te wartości były takie same z podobnym obrazkiem dla obu nikonów?


  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Napisz do Nikona, może zrobią to dla ciebie
    A tak serio, pomyśl jeszcze raz dlaczego tak jest i dlaczego używasz do tego wzornika

  8. #38

    Domyślnie

    Wzornik swoją drogą dał mi profile do aparatów - super! tutaj chciałem pokazać że przy tych samych warunkach, aby uzyskać taki sam obrazek muszę ustalić dwie zupełnie inne wartości dla poprawnego WB. Nie jestem super techniczny i nie wiem dlaczego tak się dzieje wg mojej głowy powinny być takie same wartości wb - może się mylę chyba że coś spaprałem tworząc te profile tylko tam chyba ciężko coś zrobić nie tak...

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    No ale robienie profilu do wzorca obu puszek pozwoli na ich wyrównanie (na tyle na ile się da), w dodatku do wzorca, czyli do takich kolorów jakie powinny być. Nie wyrównuje się jednej puszki do drugiej, to nie jest profesjonalne podejście. Monitory też kalibrują ludzie jeden do drugiego? Chyba nie...
    No to właśnie mi cały czas o to chodzi i o tym piszę, a oni uparcie, że "zbliżyć się" na 95% chcą itd itp
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    notdot, piszemy o tym samym tylko różnie to interpretujemy

    To że wzornik działa jak trzeba pokazałem w tym temacie , a jesli do tego będzie dobre jednolite światło to będzie idealnie.
    To że WB jest inny z różnych puszek to tez nie dziwi bo wpływ na to ma wiele rzeczy.
    Patrząc na twoje zdjęcia wzornika zastanawiają te kolorowe odbicia w różnych miejscach niebieskie i czerwone, jakieś odbicia światła ?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700/D750 - flagowanie/oznaczanie zdjęć w body
    By WronaN in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 20:25
  2. Różnica w kolorach na wydrukach.
    By 2marekm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 13:14
  3. Różnica w kolorach
    By emzetor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 17:07
  4. Polar a różnica w kolorach ??
    By King in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •