Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Powinno się robić w warunkach zastanych i faktycznie jakiś mix oświetlenia to problem ale nadal mamy profile koloru juz takie same dla obu puszek i można z niego korzystać.
    Od biedy przecież można sobie zrobić profil do obu puszek w ładny dzień i posłuży nam do wszystkiego, w takim przypadku profil zadba o identyczną kolorystykę, a reszta już będzie w wywoływaniu nie zależna od puszki.

  2. #12

    Domyślnie

    Wiele razy podchodziłem do tematu colorchekera, ale to jest fajne, jeśli będziesz sobie cykal profile w danym momencie z danym oświetleniem, ale w moim przypadku, oświetlenie zmienia się setki razy, do tego dochodzą sytuację że raz używa się lamp, a raz nie. Nie ma czasu na takie zabawy, a jak jest to nie chce się chodzić z takimi klamotami Poza tym, mam dwa body które dają i podobne kolory i podobnie się obrabia Rawy.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale przecież nie chodzi o idealny profil i latanie ze wzornikiem między księdzem i parą młodą
    Tylko o zrobienie profili dla dwóch różnych puszek, a to jakie potem masz oświetlenie to już i tak robota w wywoływaniu, chodzi o to żeby profil zadbał o podobieństwo kolorków w obu puszkach i tak jak napisałem, nawet posługując się profilem przygotowanym w całkiem innych warunkach ale identycznych dla obu puszek uzyskasz to co pytający potrzebuje, czyli będzie mógł wywoływać podobnie zdjęcia z obu puszek.

  4. #14

    Domyślnie

    ok, dzięki panowie ale
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... ale w moim przypadku, oświetlenie zmienia się setki razy, do tego dochodzą sytuację że raz używa się lamp, a raz nie. Nie ma czasu na takie zabawy...
    czyli w sumie powinno się robić tak jak pisałem? ale nie ma się na to czasu?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli zrobisz sobie profile w ładny dzień z wzornikiem to profile koloru będą podobne i trudne do rozróżnienia, nimi możesz się posługiwać nawet jeśli pstrykasz w kościele gdzie masz mieszankę świateł, nie dotykamy w profilu przecież tematu balansu bieli, pomiaru światła, trzymasz się profilu koloru zrobionego raz żeby mieć w z obu puszek praktycznie identyczny efekt i jednym kliknięciem dla każdego katalogu zdjęć, reszta obróbki należy do ciebie.

  6. #16

    Domyślnie

    No właśnie o to pytałem. Czy mogę raz zrobić profil, czy muszę na każdą okazję robić osobny. Inny na słoneczny dzień, inne na kościół z ledowym oświetleniem, itp.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Osobno robisz żeby było idealnie i mieć profile do danego oświetlenia ale to raczej studio i stałe warunki, żeby sobie ułatwić pracę z dwoma różnymi puchami wystarczy raz jeden profil byle w identycznych warunkach, będzie ci to pomocne w wyrównaniu kolorów jakie wypluwają aparaty i potem już sobie pracujesz nad zdjęciami z resztą.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Możesz wyjaśnić, bo nie do końca rozumiem.
    Myślałem, że po pierwsze każde body ustawiamy osobno color checkerem
    Po drugie na każdą zmianę warunków oświetlenia też robimy osobną kalibrację?
    Myślałem, że to nie jest takie jednorazowe, że zrobię kalibrację checkerem choćby w domu a potem pstrykam w kościele czy gdzieś tam?
    Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę, ale jeśli robię zdjęcia w różnym oświetleniu to pierwsze zdjęcie robię tablicy testowej?
    Więc czemu "można sobie wsadzić w buty"?
    Nie da się, bo kurczeblade potrzebuje przynajmniej pół godziny na zrobienie zdjęcia wzornika. Poza tym chyba jeszcze nie do końca wie jak takich profili później używać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie da się, bo kurczeblade potrzebuje przynajmniej pół godziny na zrobienie zdjęcia wzornika. Poza tym chyba jeszcze nie do końca wie jak takich profili później używać.
    To Ci dobre

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie da się, bo kurczeblade potrzebuje przynajmniej pół godziny na zrobienie zdjęcia wzornika. Poza tym chyba jeszcze nie do końca wie jak takich profili później używać.
    @GonzoG Po pierwsze niepotrzebne te uszczypliwości
    Po drugie pytam, bo się różnych opinii naczytałem
    Po trzecie skoroś taki cwany to wyjaśnij. Przyjmij (popularną na zachodzie) regułę: wytłumacz mi jak bym był małym dzieckiem


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Osobno robisz żeby było idealnie i mieć profile do danego oświetlenia ale to raczej studio i stałe warunki, żeby sobie ułatwić pracę z dwoma różnymi puchami wystarczy raz jeden profil byle w identycznych warunkach, będzie ci to pomocne w wyrównaniu kolorów jakie wypluwają aparaty i potem już sobie pracujesz nad zdjęciami z resztą.
    Ale jeśli studio to faktycznie mam stałe warunki oświetleniowe. Stałe albo znane mi. Więc faktycznie raz ustawiam, dla każdej puszki osobno. Ale jak chodzę po różnych np. kościołach, to nie lepiej pstryknąć (każdą puszką osobno) checkera na samym początku pracy? I nie obchodzi mie wtedy czy ksiądz zainwestował w ledy, czy są stare żarówki, czy halogeny czy kościół ma ściany w kolorach normalnych czy tych bardziej dziwnych. I wtedy robię profilowanie pod dane warunki "oświetleniowo-lokalowe". Potem w LR (czy innym programie) wczytuję profil i wiem, że mam poprawnie oddawane kolory.
    Zgadza się czy znów coś pokręciłem w swej logice?
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 15-05-2017 o 16:39
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700/D750 - flagowanie/oznaczanie zdjęć w body
    By WronaN in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 20:25
  2. Różnica w kolorach na wydrukach.
    By 2marekm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 13:14
  3. Różnica w kolorach
    By emzetor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 17:07
  4. Polar a różnica w kolorach ??
    By King in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •