Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny obiektyw dla "Janusza fotografii"

    Cześć nikoniarze

    jestem u was trochę "gościnnie", bo posiadam aparat sony (alpha 58 ).
    Nie jestem profesjonalistą, jestem czystym "januszem fotografii", czasem cykam zdjęcia w górach.

    W moim "fabrycznie dołączonym" (14-50 mm jeśli dobrze pamiętam) chłamie nieco irytuje mnie brak możliwości wykonania solidnego zblżenia.

    Czy możecie polecić mi obiektyw, który się nada do moich zasotoswań? nie musi być jakiś super, i tak nie będę widział wielkich różnic. Chodzi mi o jak największy zakres regulacji.

    Co myślicie o tym?

    http://allegro.pl/obiektyw-tamron-af...810961026.html

    opinie podzielone, ale dla "janusza" może się nadać. Cena jeszcze do zniesienia, chociaż wolałbym coś za 200-300 pln

    pozdrawiam was.

  2. #2

    Domyślnie

    Dla "janusza" się nada. Ale tylko dla niego. Bardziej przyszłościowo jednak postąpi jak dołoży pięć dych i kupi Sigmę DG 18-200

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem Sigmę 18-200 mm f/3.5-6.3 II DC OS HSM, niby tę "lepszą". Nawet z d80 było kiepsko, nie polecam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zgodzę się że to słabe szkło. Dużo lepsze niż ten Tamron. Może miałeś trefną sztukę?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do tego sony można fajne stare Minolty podłączyć chyba bez problemu ale musiałbyś się dowiedzieć co jest dobre.

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuje koledzy za odpowiedzi. Przyjrzę się tej sigmie. Pamiętajcie, że nie mam większych wymagań - chcę jedynie coś, co nie jest kompletnym shitem, a czym mogę robić ładne zdjęcia w górach.

    a te stare minolty, polecicie jakąś ? moim ideałem byłby obiektyw do 300 zł.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam świetne szkło to było Minolta 28-105, tracisz dolny zakres ale ostrością to szkło szalało, była też fajna Minolta 70-200 ale nie pamiętam już dokładnie, musiałbyś wbić na forum klubkm.pl i daruj sobie te sigmy/tamrony za 300-500zł, szkoda nerwów i kasy.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, co chcesz kupić?
    http://www.optyczne.pl/65.4-Test_obi...ć_obrazu.html
    Patrząc na powyższe fragmenty - nie chciałbym go nawet za darmo. A już wyrzucać 400zł z tego powodu...

    Za kwoty o jakich myślisz, tylko w systemie NX można kiedyś było dobre obiektywy kupić.
    Z mocowaniem Sony musisz szukać czegoś produkcji Minolty jak napisał @koesh.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli brakuje zbliżenia to polecam dokupić obiektyw Sigma 70-300 APO, jest tani i fajny. Kit pozostawić jako uzupełnienie zakresu. Taki zestaw da lepszą jakość niż 2w1 czy też wash&go.


    Wszystko tańsze lub 3w1 lub też 999in1 to kasa w błoto.
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 12-05-2017 o 22:14

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Z innej beczki:
    czytałem ostatnio, że nie Janusz internetu, a Sebastian to najgorszy obciach! (Sebik internetu - syn Janusza i Grażyny)

    A minolta 70-200 dobre szkło. Jak większość minolt zresztą.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "uniwersalny" obiektyw
    By natalia_jawor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:29
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:34
  4. [ Reportaż ] Koncert dla Janusza "Kosy" Kosinskiego
    By Jarek78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 03:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •