Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar thepunisher
    Dołączył
    05 2016
    Miasto
    Warszawa/Siedlce
    Posty
    18

    Domyślnie Problem z akumulatorem w d7000

    Witam

    Posiadam Nikona d7000 z oryginalnym akumulatorem i zauważyłem drastyczne spadki poziomu baterii kiedy aparat jest nieużywany. Podczas zrobienia 92 zdjęć akumulator zszedł do 86%, więc jest ok. 2 dni potem leżał i odpaliłem go żeby zerknąć na zdjęcia i jest 85%, więc też ok, dzień później czyli dzisiaj włączyłem go ponownie i jest 46% !! Pojawiło się to nie pierwszy raz i zastanawia mnie skąd bierze się taki spadek? bateria jest od nowości w aparacie, ma zużycie na poziomie 0, aparat ma 14k przebiegu, co może być powodem takich spadków? Po majówce kiedy pakowałem się do drogi powrotnej sprawdzałem i było 76%, w pociągu 3 godziny później było już 32%, o co chodzi? Betarii uzywam w gripie photoolex ale jeśli grip pobierałby energię to robiłby to chyba od razu, a nie przez 5 dni trzymał wszystko jak nalezy a nagle któregoś dnia zeżarł 50% i potem znowu do końca ok.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thepunisher Zobacz posta
    Witam

    Betarii uzywam w gripie photoolex
    I na 90% to jest odpowiedź na Twoje pytanie... Odkręcić grip i sprawdź...

  3. #3

    Domyślnie

    A ja bym powiedział że 100%, Mmam tak samo w moim D7K z gripem Photoolexa. Dlatego jak dłużej nie używam aparatu to go odkręcam, ten wyłącznik w gripie to pic na wodę fotomontaż - i tak zużywa baterię.
    D7000 + S 17-50/2.8 + T 50-135/2.8 + sunpak 433D + Metz 52

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar thepunisher
    Dołączył
    05 2016
    Miasto
    Warszawa/Siedlce
    Posty
    18

    Domyślnie

    Kurczę, to lipa trochę bo nie chce mi się ciągle kręcić gripem ale skoro to może być przyczyną to ok. Ale mam inny patent też, wysuwanie sanek z baterią z gripu kiedy leży nieużywany, wtedy na pewno nie pobierze

  5. #5

    Domyślnie

    Ja w D7k mam z gripem (być może ta sama firma, ale nie jestem w stanie sprawdzić w tym momencie) przypadek, że w pewnym momencie jakby działo się coś na stykach. Jak chowam aparat to jest spoko, ale przy wyjęciu okazuje się, że miga zielona dioda w body. Jak nie muszę to nie przykręcam gripa, a jak już muszę to tak jak napisałeś, wysuwam akumulator. Chyba trzeba zainwestować w oryginał skoro nie jestem odosobniony
    Dx + S + SB
    flickr

Podobne wątki

  1. Problem z akumulatorem V1
    By qbapiasek in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 23:25
  2. Problem z akumulatorem V1
    By qbapiasek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 22:52
  3. D300s i problem z akumulatorem
    By Kristoff81 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 19:30
  4. Problem z akumulatorem w D80
    By trym in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 22:58
  5. Problem z akumulatorem w D50
    By endru in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-10-2005, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •