Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59
  1. #31

    Domyślnie

    Widzisz, jednak każdy musi pod siebie wybrać

  2. #32
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego jak ktoś pyta to mu można doradzić, znam osobę co ma Canona 7D mk2 i narzeka że lustrzanki są gorsze niż nowoczesne fony i chce teraz kupić Sony A7II bo uważa że wtedy będzie miał świetne zdjęcia.
    Znam też osobę co ma nikona D80, a jego syn canona 30D i są bardzo zadowoleni, nawet im do głowy nie przychodzi wydawac kasę na aparat tzn syn już się rozgląda za nowym canonem bo 30D wyeksploatował, osoba trzymająca lata canona ma wielki problem by przyzwyczaić się do innej ergonomii, ja mam to samo po wielu latach nikonowskiej guzikologii i menu trzymając canona.
    Ja lubię zmieniać sprzęt, porównywać, testować, bawi mnie to bardziej niż samo robienie zdjęć bo muszę robić je na bieżąco do swojej pracy, dlatego przykładam sporo do technikaliów i canon jest ostatni na liście tego na co bym chciał wydać pieniądze, nikon, bezlustra samsunga, lustra pentax, bezlustra fuji itd maja więcej do zaoferowania za te samie pieniążki
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-07-2017 o 15:19

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego jak ktoś pyta to mu można doradzić, znam osobę co ma Canona 7D mk2 i narzeka że lustrzanki są gorsze niż nowoczesne fony i chce teraz kupić Sony A7II bo uważa że wtedy będzie miał świetne zdjęcia.
    Znam też osobę co ma nikona D80, a jego syn canona 30D i są bardzo zadowoleni, nawet im do głowy nie przychodzi wydawac kasę na aparat tzn syn już się rozgląda za nowym canonem bo 30D wyeksploatował, osoba trzymająca lata canona ma wielki problem by przyzwyczaić się do innej ergonomii, ja mam to samo po wielu latach nikonowskiej guzikologii i menu trzymając canona.
    Ja lubię zmieniać sprzęt, porównywać, testować, bawi mnie to bardziej niż samo robienie zdjęć bo muszę robić je na bieżąco do swojej pracy, dlatego przykładam sporo do technikaliów i canon jest ostatni na liście tego na co bym chciał wydać pieniądze, nikon, bezlustra samsunga, lustra pentax, bezlustra fuji itd maja więcej do zaoferowania za te samie pieniążki
    Canon ostatni ?
    To porównaj ceny obiektywów np. 25, 50, 10-18, 55-250 oczywiście stm z podanymi markami przez Ciebie
    Przerabiałem te "bezlustra", "lustra" oczywiście entry, jak nie masz kasy na szkła, to wybacz.
    O korpusie nie będziem dyskutowali, bo widzę nie warto
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 01-07-2017 o 21:53

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat 55-250 STM była okazja na pomarudzenie i nawet wyśmianie że to taki sam badziew jaki wciskają w sklepach czyli tamron 70-300 jako wypełniacz zestawów, z tego co widzę nikkor 55-200VRII jest lepszy, 1.8/50mm STM, którego trzeba przymykać do f/2.8 żeby miało sens robienie zdjęć, 10-18 STM miałem i wypadał biednie z tego co pamiętam mimo że ciemny to trzeba było przymykać.
    Fajnie że canon ma wybór i to tanio ale to oferta dla ludzi bez wymagań, którzy chętnie kupują zestawy na allegro z chińskim statywem, torbą, filtrami itd.
    Nikon jest droższy ale otrzymuje się lepsze 50mm, lepsze 55-200 lub nowe 70-300, jest nowy 10-20 i posamplach wygląda dobrze, cena może się też kiedyś unormuje, brakuje 24mm, którego można pozazdrościć canonowcom.

  5. #35

    Domyślnie

    Rzeczywiście nie warto dyskutować o korpusie XD
    Matryca 100d pamięta czasy początków filmowania w lustrzankach... ;p
    @koberek
    Samsung 10/3.5, Samsung 16-50pz, Samsung 45/1.8 3D. Każdy po około 400-500zł. Każdy jeden z rewelacyjną jakością obrazu. Ostatni dodatkowo z 3D. Każdy lekki i niewielkich rozmiarów.

    Jak widzę radość w Canonie z powodu STM...
    Że o porównaniu do Sigmy nie wspomnę.
    Z czego tu się cieszyć w STM? Świetny chłyt marketingowy. Mistrzowski jak zawsze u Canona. A jakość? Jak zawsze gorzej od konkurencji, słabo.
    Za to napis STM rewelacja. Już czekam na wersję 2 HSTM - hiper STM. Wersję 3 UHSTM - ultra hiper STM.

    W tej półce modeli najlepsze i najbardziej opłacalne są Pentaksy i Nikony. Do tego budżetowe Sigma i Tamron 17-50/2.8, albo bezkompromisowe 18-35 i 50-100 /1.8.
    Canony? Fajny pomysł marketingowy STM. Fajnie, że zrobili coś. Mogli się jednak trochę bardziej przyłożyć.

    Podobnie jak @koesh. Canon jest ostatni na liście zakupów. Ostatni też w kategorii opłacalność.

    Ps 16-50pz Samsunga świetnie sprawdza się w filmowaniu.
    https://m.youtube.com/watch?v=zhUzjSffIBU
    STM podobno do tego były zrobione. Filmowanie działa tak znośnie?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #36

    Domyślnie

    Wróciłem z wakacji w CRO i porobiłem wiele fotek. Jestem mega zadowolony. Mam pytanie do ustawiania przesłony na zdjęciu widokowym. Bawiłem się przesłoną na poniższym widoku i najbardziej mi się podoba fotka na 2.8. Automat w funkcji widok chciał chyba f9 jeśli dobrze pamiętam. Mam wrażenie, że na 2.8 fotka jest ostrzejsza, choć gdzieś czytałem żeby bardziej przymykać jeśli chce ostrzejszą fotkę w plenerze. Jak to jest?

    F2.8: https://images82.fotosik.pl/737/3ec5b3fd403088cc.jpg

    F9: https://images82.fotosik.pl/737/c806c78e05b8c57e.jpg

    F22: https://images84.fotosik.pl/736/837c239808be2ba8.jpg
    Ostatnio edytowane przez kaliope ; 07-08-2017 o 23:29

  7. #37

    Domyślnie

    To sa kompletnie INNE zdjecia !!!
    Tu nie ma nic do porownywania !!!
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  8. #38

    Domyślnie

    Zdjęcia na 2.8 i 9.0 wykonane są przy różnych ogniskowych. Te z 2.8 przy dłuższej, większe zbliżenie, stąd wszystko wydaje się większe, dokładniejsze, ostrzejsze.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #39

    Domyślnie

    1. Ok, więc przy założeniu, że oba zdjęcia byłyby wykonany przy takiej samej ogniskowej, która przysłona da nam ostrzejsze zdjęcie w tych warunkach? 2.8 czy 9? C

    2. Robiąc widoczek na lekkim zumie fotka będzie zawsze wyraźniejsza?

    3. Fotki robiłem na ISO100, ale z ciekawości sprawdziłem ISO na automacie w funkcji widok i chciał aż 400 w tak piękną pogodę, dlaczego?
    Ostatnio edytowane przez kaliope ; 08-08-2017 o 10:36

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. A gdzie dokładnie ostrzysz na tych zdjęciach, zależnie od ogniskowej można pokusić się o ustawienie od f/5.6 do max f/8 żeby nie degradować zdjęcia.
    2. Nie ma to znaczenia, zoom to kwestia co chcesz mieć na zdjęciu.
    3. Bo automat przymykał mocno przysłonę, naucz się nie stosować automatu, będzie łatwiej.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300 VS D7100
    By justhuman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 18:17
  2. teleobiektyw do D5300
    By JaGrom in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 08:23
  3. Nikon D5300
    By Alcatraz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 15:55
  4. D5300
    By Nikkoś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 15:01
  5. Użytkowanie filtrów ?
    By damian.dab85 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •