Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalacze z HSS

    Może ktoś zgłębiał temat i potrafi podpowiedzieć. Czy są jakieś wyzwalacze obsługujące HSS z możliwością sterowania mocy błysku (sabiny lub lampy producenta wyzwalaczy) z poziomu wyzwalacza?
    Su800 nie podoba mi się, bo to nie radiówka. Nie chcę kupować nowego kompletu lamp (np. yongnuo), dlatego zależy mi na współpracy z sabinami.

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar wwiktor1
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    27

    Domyślnie

    tak jak pisze madebyzosiek ale bez chyba. YN-622TX wraz z odbiornikami YN-622n możesz ustawić nawet 1/8000s. mam tak zestaw, sprawdziłem, działa
    Nadzieja umiera przedostatnia, dłużej żyje tylko czarny humor

  4. #4

    Domyślnie

    Mam YN-622TX i w trybie FP mogę przejść na tryb sterowania mocą lampy M i to działa, sprawdzałem. Czyli ustawiasz czas migawki np. 1/500 i moc dla lampy 1/4. Jeżeli o to ci chodziło.
    A7III, A7IV, GFX50s

  5. #5

    Domyślnie

    Najbardziej popularne wyzwalacze pozwalające na zdalną kontrolę z poziomu samego nadajnika bez dodatkowej lampy to:
    - Youngnuo 622TX i odbiorniki 622
    - Pixel king Pro (ma stopkę na lampę)
    - Quadralite Navigator X (ma stopkę na lampę)
    - Pocket Wizard Flex TT5 z dodatkowym AC3 do kontrolowania mocy i grup
    - Phottix Odin
    - Cactus V6 Transceiver (ma stopkę na lampę)

    Tylko dwa wymienione oferują możliwość montażu dodatkowej lampy na nadajniku jeśli jest potrzeba, reszta steruje tylko odbiornikami i lampy na nie nie nałożysz, bo nie mają stopki dodatkowej.
    Cactus stał się ostatnio podobno pierwszym systemem niezależnym od producenta, który niby może przenieść TTL dla każdej marki lamp i aparatów... były jakieś artykuły o tym w necie niedawno.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, Jacek był najlepiej przygotowany
    Czy orientujesz się na jakiej zasadzie pracuje lampa wpięta w nadajnik (dowolny z listy) na body? Czy jest to pełny TTL, tak jakby pracowała bezpośrednio na body?

  7. #7

    Domyślnie

    Tego chyba nikt dokładnie nie wie, no i zależy to od wyzwalaczy:
    - YN622 i PocetWizard symulują działanie CLS (można używać lampy z CLS master jako sterownika, gdy założona na nadajniku)
    - Pixel King Pro na 100% traktuje wszystkie lampy zdalne jak jedną. Nie ma problemu gdy lampy oświetlają jedno miejsce, ale jak każda oświetla co innego, to potrafią być problemy. Dodatkowo są problemy przy błyskaniu z odbicia, a przynajmniej z SB-910 i Metzami 48, 50, 52, 58 AF-2.

    Co do reszty - nie wiem.


    Ogólnie założenie jest takie, aby lampy zdalne dostawały wszystkie informacje z aparatu, jak by były na body, ale to właśnie uniemożliwia rozpoznawanie wielu lamp i ich oddzielny pomiar przez TTL.
    Natomiast przy większości wyzwalaczy lampa dostaje pełne sterowanie mocą i zoomem palnika (automatyczne i manuale).
    Niektóre wyzwalacze (jak PK Pro) przekazują też informację o włączeniu wspomagania AF w lampach.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 10-05-2017 o 11:40
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    o tym jak działa stopka musisz już poczytać w specyfikacji konkretnych nadajników, bo tak jak wspomniał GonzzG, zależy to od producenta

Podobne wątki

  1. D5300 + wyzwalacze = Hss?
    By kilkazzłotych in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2016, 10:31
  2. Wyzwalacze do lamp.
    By dem in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 17:17
  3. wyzwalacze PAWN
    By dawidam in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 17:59
  4. Wyzwalacze POWERLUX.
    By Maryj in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •