Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w doborze sprzętu

    Witam serdecznie forumowiczów.

    Wiem, że pewnie po przekopaniu całego forum znalazłabym jakieś wskazówki, ale jakoż, że na co dzień opiekuje się pokaźną grupą czworonożnych łobuziaków cierpię na wieczny brak czasu, a muszę dość szybko cosik sobie dokupić, więc pozwalam sobie zawrócić główę i zapytać użytkowników Nikonów.

    Prowadzę hotel dla psiaków, zdjęcia robię głównie dla udokumentowania tego co porabiają nasi czworonożni goście, kiedy ich opiekunowie są np. na drugim końcu świata. Zdjęcia nie są profesjonalne i artystyczne, nie fotografuje też jakoś bardzo świadomie ( ale w tym roku zamierzam zapisać się na jakieś kursy, co by te fotki robić bardziej świadomie). Nie obrabiam także za bardzo zdjęć, ewentualnie w zasadzie tylko kadruje) Dziennie czasem robię 3-4 tysiące zdjęć. Mój dotychczasowy sprzęt chyba kończy żywot ( Nikon D90 i Nikkor 18-105 mm, 3.5 - 5.6 G ) - może przy okazji ktoś może mi podrzucić namiar na jakiś dobry serwis sprzętu w Warszawie lub okolicy. W tej sytuacji muszę szybko zakupić coś na moje potrzeby. Rozważam też zakup czegoś używanego. Sprzęt musi być dość wytrzymały, bo przy tej pracy naszemu D90 zdarzyło się już wszystko, łącznie z tym, że jeden z gości postanowił go zaaportować, psiaki wkładają nosy w obiektyw, rzucają czasem glutem na odległość, spacerujemy z nimi w każdym warunkach pogodowych, więc zdarza się, że deszcz nas złapie, zdarza się, że błoto spod łap poleci na nas i na aparat, zdarza się, że zaliczamy glebę razem z aparatem, zdarza się, że przy foceniu na leżąco nagle mamy 4 psy skaczące po nas i oczywiście staramy się schować aparat pod siebie, ale wiadomo może zdarzyć się wszystko. Mamy od kilku miesięcy bardzo duży teren, psy są często od nas w odległości 200- 500 metrów i to także stało się powaznym wyzwaniem dla dotychczasowego sprzętu. Psiaki biegają luzem, więc przemieszczają się szybko. Potrzebuję zakupić jakieś sprzęt do właśnie takiej pracy w takich warunkach. Chciałabym, żeby to nie było nieziemsko drogie, bo zwyczajnie jeśli coś się stanie ze sprzętem ( używany będzie nie tylko przeze mnie, ale i przez pracowników) nie koniecznie chciałabym być w plecy na 10 000. Wiem, że mój dotychczasowy sprzęt najgorzej radził sobie w pochmurne dni, więc pewnie sensowniejszy byłby jaśniejszy obiektyw. Może ktoś ma doświadczenia w podobnych warunkach i może polecić co sprawdzi się w takich warunkach. Mogę oczywiście podać link do profilu, na którym widać do jakich zdjęć mniej więcej potrzebuję sprzętu.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie ma takich sprzętów na rynku. A 10k na jasny teleobiektyw który strzeli fajną fotke psa z odległości 500 metrow... nie wystarczy.

    Kup sobie drona i podepnij aparat.

  3. #3

    Domyślnie

    Standardowe pytanie pomocnicze w takiej sprawie - ile zamierzasz wydać na sprzęt?

  4. #4

    Domyślnie

    Może coś co kręci filmy? Wtedy jakość zdjęć jest mniejszym problemem. No i jak mówi stare przysłowie, jeden film jest warty tysiąca zdjęć

    Dron to rzeczywiście ciekawa opcja
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Podobne wątki

  1. Pomoc w doborze sprzętu
    By Damian911 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-05-2017, 15:10
  2. Prośba w doborze sprzętu
    By Itavvi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 23:31
  3. Prośba o pomoc w doborze monitora
    By PawelPiotrowski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 21:39
  4. Prosba o pomoc w doborze obiektywu :)
    By Rita in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 18:50
  5. prośba o pomoc w doborze torby\plecaka
    By Fado in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •