Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Lightroom CC czy wersja pudełkowa

    Jak w temacie - co lepiej do amatorskich zastosowań ? korzystałem przez jakiś czas z trial Lightroom CC i jestem zadowolony. Tylko zastanawiam się czy jest sens płacić miesięcznie abonament, czy lepiej jednorazowo zainwestować.

    Dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz aktualizacji softu, czy nie i jak bardzo korzystasz z PSa. Ja na przykład płacę za CC i nie wyobrażam sobie nie mieć tego

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumiałem ceny to pudełkowy zwróci się po 10 miesiącach, za to w pewnym momencie przestanie obsługiwać nowe puszki, nowe szkła i nie będzie miał nowych funkcji.
    Mój pudełkowy już się zwrócił, ale teraz pojawiają się plotki, że może będzie LR7 (z lepszą wydajnością) więc od Twoich planów sprzętowych zależy czy pudełko LR6 Ci się opłaci.
    No i nie korzystam z PS co też zmienia sytuację.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że lepiej jednak na razie zakupić CC i najwyżej poczekać na LR7.

    A jak to jest z tą licencją na rok z płatnościami miesięcznymi ? trzeba płacić przez cały rok, czy można wcześniej zrezygnować ?

    Z PS na razie nie korzystam, choć może w przyszłości zacznę się i tym bawić.

  5. #5

    Domyślnie

    To nie jest tak, że do pudełkowego LR 6 nie ma aktualizacji - są, i to zarówno poprawki błędów, jak i dodawane nowe aparaty/obiektywy. Ja korzystam z wersji 6 (pudełkowej) od dwóch lat, do tego mam również pudełkowego Photoshopa CS6 i nie czuję, żeby ten zestaw mnie mocno ograniczał. Bez problemu otwiera RAWy nawet z Fuji GFX 50S (aparat miał premierę dwa miesiące temu).

    Za to nie wiem, skąd plotki o LR7 - Adobe po wprowadzeniu modelu CC informowało, że LR6 jest ostatnią pudełkową wersją, do której będą wydawane tylko łatki z bugami oraz nowymi aparatami/obiektywami. Macie jakieś źródła dotyczące wersji 7?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez empet Zobacz posta
    A jak to jest z tą licencją na rok z płatnościami miesięcznymi ? trzeba płacić przez cały rok, czy można wcześniej zrezygnować ?
    Tak samo, jakbyś kupował telewizor na raty. Jeśli sprzedasz go po kilku miesiącach, to musisz płacić raty czy nie?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #7

    Domyślnie

    LR ma aktualizacje dopóki jest w supporcie, później się skończą, tak jak w poprzednich wersjach tylko tym razem nie wiadomo czy będzie kontynuacja. CC będzie aktualny zawsze.
    A plotki o LR7? Jak to plotki, tu gdzieś na forum tez były. Trochę pobożnych życzeń, trochę nadinterpretacji, trochę nadziei. Adobe powiedziało, że nie będzie, a Adobe jak mówi to mówi i trzeba czekać na konkrety. :P
    Ot choćby tu https://forums.adobe.com/thread/2288566

  8. #8

    Domyślnie

    Problem jest jednak trochę szerszy niż tylko same aktualizacje. Jeżeli sobie kupisz wersję CC to jesteś skazany na abonament praktycznie do kiedy będziesz zajmował się fotografią i będziesz chciał zrobić cokolwiek z wcześniejszymi zdjęciami. Teoretycznie można coś kombinować wtedy z innymi programami bez LR ale jest to zabawa podobna do odzyskiwania zdjęć z uszkodzonej karty pamięci. Moim zdaniem CC jest przede wszystkim dla tych ktorzy zajmują się fotografią zawodowo . Robią zdjęcia oddają klientowi, robią następne itd. jeżeli skończą działalność to do zdjęć nie mają potrzeby wracać, a abonament rozliczają na bieżąco w kosztach. Osobiście uważam, że dla amatora potrzebującego wyłącznie LR zakup abonamentu jest nieopłacalny. Kupuję wersję pudełkową ktora mi się zwraca w porównaniu z abonamentem po roku, a za dwa trzy lata jeżeli ta wersja będzie stara i będzie mnie mocno ograniczać to zawsze mogę kupić sobie abonament. Jednak jak wtedy zrezygnuję z abonamentu to mam dalej mój LR6. Kalkulacja może być inna jeżeli ktoś posiada LR5 lub inną starszą wersję a z jakiegoś powodu potrzebuje nową, albo kiedy łącznie z LR potrzebuje PS którego nie posiada.
    Należy pamiętać, że tak naprawdę przy zakupie abonamentu LR jest mało znaczącym cenowo dodatkiem do PS-a, a cała kalkulacja jest oparta o cenę PS-a

  9. #9

    Domyślnie

    Kupilem pudelko, kilka miesiecy pozniej bylem na szkoleniu obróbki i finalnie musialem kupic CC, bo PS jednak sie przydaje :P, chyba ze jesteś pewien ze nie siegniesz po PS.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  10. #10

    Domyślnie

    Wersja LR6 w porównaniu do tego samego LR CC jest okrojona o fajne, użyteczne rzeczy, np tego nie ma w wersji pudełkowej (Guided Upright) https://youtu.be/X-bsJLDN9bM
    dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad subskrypcją, może bym usiadł wtedy do PS'a i się go nauczył ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. C1 wersja 10
    By jaś in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 13:39
  2. Lightroom 7 kiedy? Czy warto jeszcze kupić Lightroom 6?
    By Crystalline in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2017, 19:31
  3. Lightroom 5, a aktualizacja lightroom 6 - beta
    By fumberas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 14:38
  4. Lightroom: edycja filmów, polska wersja językowa programu
    By pabr in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 11:47
  5. [ Architektura ] Old and New-wersja-maddnes.
    By maddnes in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •