Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    ja np nie znam nikogo... kto by uzywal home.

    przez grzecznosc napisalem - wywal 10. mialo byc wywal win

    a tak powaznie - nie widze absolutnie zadnej niekompatybilnosci ww sprzetu (duzo ram, ssd (4szt) i mocny procesor) z win 7. smiga jak wsciekly a ja nie musze ogladac cukierkowatej brzydoty, tylko system, ktory ma spelniac i spelnia swoje zadania. win 7 rulez
    aaaa - no i nie mam problemow z wyswietlaniem miniatur.

    a co do tego co napisales madebyzosiek - wywal d5 i kup d3 - pelna zgoda z jednym zastrzezeniem - d3s

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Poszukaj jeszcze statystyk, jak dużo osób używa lub używało innej wersji niż Home Premium
    Ja tylko rzuciłem fragmentaryczną odpowiedź na to co Szanowny Kolega napisał... bo wymagało to sprostowania. Trzymajmy się faktów, o ile można, a te są takie jak napisałem
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ja np nie znam nikogo... kto by uzywal home.
    Mogę się zatem przedstawić - Tomek Kupowałem wersję BOX, nie widziałem sensu dopłaty do Pro, że o Ultimate już nie wspomnę

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a tak powaznie - nie widze absolutnie zadnej niekompatybilnosci ww sprzetu (duzo ram, ssd (4szt) i mocny procesor) z win 7. smiga jak wsciekly a ja nie musze ogladac cukierkowatej brzydoty, tylko system, ktory ma spelniac i spelnia swoje zadania. win 7 rulez
    aaaa - no i nie mam problemow z wyswietlaniem miniatur.
    Ale oczywiście, że będzie śmigać, ba - nawet na XP będzie śmigać aż miło. Ale uwierz mi, że na W10 śmiga lepiej

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a co do tego co napisales madebyzosiek - wywal d5 i kup d3 - pelna zgoda z jednym zastrzezeniem - d3s


    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Ja tylko rzuciłem fragmentaryczną odpowiedź na to co Szanowny Kolega napisał... bo wymagało to sprostowania. Trzymajmy się faktów, o ile można, a te są takie jak napisałem
    Ech... Trochę nie mam czasu na grzebanie w necie w poszukiwaniu informacji jak bardzo Win 7 nie potrafi korzystać z SSD, ani jak bardzo słabo zarządza procesorami wielordzeniowymi, szczególnie tymi nowymi... Nie muszę zresztą niczego udowadniać. Na Win 7 pracowałem od wersji RC rok przed oficjalną premierą. Na Win 10 po drugim podejściu po pierwszym "bublu" od blisko trzech lat. W tym czasie na tym samym laptopie miałem Win 7, a później Win 10 i coś tam mogę wywnioskować sam, bez szukania faktów w necie...

  4. #24

    Domyślnie

    Ja używając równolegle W7 i W10 i jakoś tej wyższości tego drugiego pod kątem wydajności nie zauważam. Nie twierdze, że jest źle, po prostu jak dla mnie zalety W10 leżą w innej kwestii.

  5. #25

    Domyślnie

    no wlasnie... ja rowniez od czasu do czasu zasiadam przy win 10 i poza tym, ze ms poukrywal przedemna wszystkie cenne ustawienia, to zadnego szczegolnego przyrostu w jakosci i szybkosci pracy nie widze... poza tym ze jest mi znacznie trudniej sie po nim poruszac.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    no wlasnie... ja rowniez od czasu do czasu zasiadam przy win 10 i poza tym, ze ms poukrywal przedemna wszystkie cenne ustawienia, to zadnego szczegolnego przyrostu w jakosci i szybkosci pracy nie widze... poza tym ze jest mi znacznie trudniej sie po nim poruszac.
    A ja pamiętam tabuny osób, które to samo pisały o Win 7 jak miał zastąpić XP... z reszta do dzisiaj znam takich, którzy z XP już od dawna bez wsparcia korzystają, bo tak

  7. #27

    Domyślnie

    Z RAW-ami z D5 w ogole jest kiepska sprawa Adobe 6 nie widzi, DXO nie widzi... jedyne co u mnie działa to Phase One
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A ja pamiętam tabuny osób, które to samo pisały o Win 7 jak miał zastąpić XP... z reszta do dzisiaj znam takich, którzy z XP już od dawna bez wsparcia korzystają, bo tak
    problem jest w tym, ze wiele urzadzen jest obslugiwanych przez win XP i koniec. producenci nie wprowadzili softu dzialajacego na nowszych win. stad tyle XP dzialajacych w firmach.
    to tak jak z wielkim skanerami pro, ktore byly uzywane w wielu wydawnictwach - one pracowaly tylko na jakiejs starej wersji osx i nigdy nie zyskaly wsparcia dla nowszych wersji systemu. przez to ceny np zasilaczy do starych makow czesto sa wyzsze niz calego nowego kompa.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ech... Trochę nie mam czasu na grzebanie w necie w poszukiwaniu informacji jak bardzo Win 7 nie potrafi korzystać z SSD, ani jak bardzo słabo zarządza procesorami wielordzeniowymi, szczególnie tymi nowymi... Nie muszę zresztą niczego udowadniać. Na Win 7 pracowałem od wersji RC rok przed oficjalną premierą. Na Win 10 po drugim podejściu po pierwszym "bublu" od blisko trzech lat. W tym czasie na tym samym laptopie miałem Win 7, a później Win 10 i coś tam mogę wywnioskować sam, bez szukania faktów w necie...
    Odniosłem się do konkretu i przedstawiłem info z którym raczej nie można dyskutować, tyle. Oczywiście szanuję w pełni osobiste odczucia i doświadczenie Szanownego Kolegi ale wypadało by czasami dodać np "moim zdaniem", w "moim odczuciu"... albo podeprzeć się linkami do wiarygodnych źródeł. Wypowiadanie się w tonie kategorycznym czasami źle brzmi...
    Proponuję zakończyć tą bezsensowną wymianę zdań bo do niczego kompletnie konkretnego moim zdaniem to nie prowadzi
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    problem jest w tym, ze wiele urzadzen jest obslugiwanych przez win XP i koniec. producenci nie wprowadzili softu dzialajacego na nowszych win. stad tyle XP dzialajacych w firmach.
    to tak jak z wielkim skanerami pro, ktore byly uzywane w wielu wydawnictwach - one pracowaly tylko na jakiejs starej wersji osx i nigdy nie zyskaly wsparcia dla nowszych wersji systemu. przez to ceny np zasilaczy do starych makow czesto sa wyzsze niz calego nowego kompa.
    Ale niestety ten kija ma dwa końce... Szybko pojawiły się aplikacje, które po porostu nie działały na Win XP. Tak samo będzie uśmiercana 7 prędzej czy później. A jak straci wsparcie, to będzie musiała zniknąć i tyle.
    Co do starszych sprzętów, niestety wiem to na własnej skórze... Mój skaner negatywów nie gada za żadne skarby z Windowsem nowszym niż 7...

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    ...wypadało by czasami dodać np "moim zdaniem", w "moim odczuciu"... albo podeprzeć się linkami do wiarygodnych źródeł. Wypowiadanie się w tonie kategorycznym czasami źle brzmi...
    O przepraszam, wyraźnie napisałem:

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale to tylko moje luźne spostrzeżenia
    Za to ta propozycja jest jak najbardziej na miejscu

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Proponuję zakończyć tą bezsensowną wymianę zdań bo do niczego kompletnie konkretnego moim zdaniem to nie prowadzi

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obróbka NEF/RAW z Nikon D500
    By marti5 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 15:55
  2. Windows 7 Pro 64bit a Nikon COOLSCAN
    By MARJAN in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:26
  3. Windows 7 64 bit a obróbka.
    By siedemczwartych in forum Komputery
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 13:56
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 10:04
  5. NIKON 5000 a Windows VISTA
    By owczarz5000 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •