Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S 200-400 f/4G ED VR I/II

    Hej, mam pytanie do praktyków (średnio ufam wszelakim testom znalezionym w necie) związane z w/w obiektywami:

    - czy na pełnej dziurze pod względem optycznym (szczególnie na dłuższym końcu) wersja VRII mocno daje popalić VRI?
    - czy jakość optyczna VRII na f/4 dorównuje Nikkor-om tele (200/2, 300/2.8, 400/2. na tych samych przysłonach?
    - gdzie ew.można wypożyczyć VRI/II do testów?

    Pzdr, Piotr
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem okazję porównać 200-400VRI, 300VRI, 500FL.

    Zoom nie dorównuje 300 w centrum i tym bardziej na brzegu kadru (dx).
    500 FL kładzie na łopatki jednego i drugiego - jest tak samo ostry w centrum jak i na brzegu.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki marcepanek!
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Hej, mam pytanie do praktyków (średnio ufam wszelakim testom znalezionym w necie) związane z w/w obiektywami:

    - czy na pełnej dziurze pod względem optycznym (szczególnie na dłuższym końcu) wersja VRII mocno daje popalić VRI?
    Pzdr, Piotr
    W wersji II poprawili skuteczność VR; co do uzyskanej jakości obrazka - nie zauwazyłem róznicy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    W wersji II poprawili skuteczność VR; co do uzyskanej jakości obrazka - nie zauwazyłem róznicy.
    Potwierdzam. Dodam jedynie, że skuteczność tej stabilizacji wypada jednak dosyć blado w porównaniu z obecnymi szkłami z niższej półki cenowej.
    Popi, jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic, to możesz pobawić się moimi szkłami, porównać i wyrobić sobie zdanie (N200-400 VRII, N600VR, Sigma Sport 150-600). 300-tki nigdy nie miałem w ręku.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Hej, mam pytanie do praktyków (średnio ufam wszelakim testom znalezionym w necie) związane z w/w obiektywami:

    - czy na pełnej dziurze pod względem optycznym (szczególnie na dłuższym końcu) wersja VRII mocno daje popalić VRI?
    - czy jakość optyczna VRII na f/4 dorównuje Nikkor-om tele (200/2, 300/2.8, 400/2. na tych samych przysłonach?
    - gdzie ew.można wypożyczyć VRI/II do testów?

    Pzdr, Piotr
    - nie zauważyłem jakiejś zdecydowanej poprawy jakości optycznej między VRI a VRII
    - moim zdaniem nie dorównuje - miąłem okazję popstrykać sporo na tych szkłach (200/2, 300/2.8, 400/2. i dla mnie jakość optyczna jest zdecydowanie po stronie stałek
    - nie wiem
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #7

    Domyślnie

    No to kolego Popi masz jasnosć . 500fl zjada 300vr1, ktora z kolei nie jest jakoś lepsza od 300vrII, które to z kolei zjada nową 400/2.8fl, przynajmniej według Lens Rentals ))
    Na tych samych przysłonach czyli f4 wszystkie super tele 2.8 bedą lepsze od tego zooma. Beda przymkniete i nie ma na nie siły
    200-400 to mega uniwersalne szło z dobrym swiatłem i tu jest jego główna zaleta. Szkło ma tez obecnie sporą konkurecję, przynajmniej z mojej perspektywy.
    Jezeli miałbym wybierać pomidzy wersjami (szkło do przyrody) to bez chwili zastanowienia wziąłbym VR II, ale nie ze względu na optykę.
    W chwili obecnej kupiłbym za mniejszą kase inny obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 08-05-2017 o 15:02

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    .....W chwili obecnej kupiłbym za mniejszą kase inny obiektyw.
    czyli ?

  9. #9

    Domyślnie

    300/4vr (tc) lub 200-500vr, przy założeniu, że mam juz stalkę - 400, 500, 600 lub 800 . 200-400 jako jedyny długi obiektyw - raczej nie. Za taka kasę tylko 3002.8 vr i konwertery.
    Miałem chyba ze 3 lata jednocześnie 300 i 600, krótsze tele leżało nieużywane.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 08-05-2017 o 22:25

  10. #10

    Domyślnie

    Yanis, dziękuję za zaproszenie ale jak na razie brak czasu żeby odbyć 600km trasę.

    Co do zakresu ogniskowych N200-400 wydawał mi się optymalnym rozwiązaniem (uniwersalność zoom-a mogłaby wynagrodzić większą GO) ale Koledzy, tak jak piszecie, pod względem rozdzielczości stałka to jednak stałka (zresztą wystarczy popatrzeć na Wasze zdjęcia robione na jasnych tele).

    Miałem przez chwilę AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR (nawet fajny od pełnej dziury; po przymknięciu do 5,6 nie zauważałam większej różnicy w ostrości) jest jednak jedno ale...

    W tego typu ujęciach:

    przysłona 4 przy 300mm w zupełności wystarczy do separacji dalszych (często odległych) planów.
    Jednakże już na zawodach:


    chętnie widziałbym mniejszą GO na zdjęciach (słupy wystające np.z zadku konia niezbyt dodają mu uroku a niestety czasem/często nie można ustawić się tak jak by człowiek sobie tego życzył).
    ...
    PS.
    Najlepiej byłoby mieć wszystkie stałoogniskowe jasne tele od 200 do 600mm (800 to już zbytek łaski) z tym, że: kto to będzie wszytko nosił/ciągnął/pchał?!
    Aha, jest jeszcze taki wynalazek jak S200-800/2.8. Tylko ten kolor obudowy...
    Ostatnio edytowane przez popi ; 09-05-2017 o 02:08
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34
  4. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •