Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Takiego szkła jednak nie ma. Musiałoby ważyć ze 150kg, albo więcej

  2. #12

    Domyślnie

    marcepanek, ale ja nie miałem na myśli jednego obiektywu mieszczącego zakres w/w ogniskowych (ten o którym piszesz przypominałby gabarytami, pomijając wagę, betoniarkę ).
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Yanis, dziękuję za zaproszenie ale jak na razie brak czasu żeby odbyć 600km trasę.

    Co do zakresu ogniskowych N200-400 wydawał mi się optymalnym rozwiązaniem (uniwersalność zoom-a mogłaby wynagrodzić większą GO) ale Koledzy, tak jak piszecie, pod względem rozdzielczości stałka to jednak stałka (zresztą wystarczy popatrzeć na Wasze zdjęcia robione na jasnych tele).

    Miałem przez chwilę AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR (nawet fajny od pełnej dziury; po przymknięciu do 5,6 nie zauważałam większej różnicy w ostrości) jest jednak jedno ale...

    W tego typu ujęciach:


    przysłona 4 przy 300mm w zupełności wystarczy do separacji dalszych (często odległych) planów.
    Jednakże już na zawodach:



    chętnie widziałbym mniejszą GO na zdjęciach (słupy wystające np.z zadku konia niezbyt dodają mu uroku a niestety czasem/często nie można ustawić się tak jak by człowiek sobie tego życzył).
    ...
    PS.
    Najlepiej byłoby mieć wszystkie stałoogniskowe jasne tele od 200 do 600mm (800 to już zbytek łaski) z tym, że: kto to będzie wszytko nosił/ciągnął/pchał?!
    Aha, jest jeszcze taki wynalazek jak S200-800/2.8. Tylko ten kolor obudowy...
    Kiedyś robiłem plener, gdzie modelki jeździły konno i okazało się; że 300/2.8 to była bajka. Odległość od fotografowanego obiektu około 50-80m; ale jaka GO .
    Poszukaj gdzieś w archiwum zdjęcie kicha z pleneru Paradizo.

  4. #14

    Domyślnie

    Te konne zdjęcia z 300 f4 to pełne kadry? Jaki aparat? Im większy obiekt fotografowany tym dalej trzeba stać i GO na takich odległościach też jest dość spora niezależnie czy to 2.8 czy f 4. Te wszystkie elementy tła są dość blisko motywu głównego i nie wiem czy 2.8 by zrobiło szaloną różnicę.

  5. #15

    Domyślnie

    Dokładnie jak wyżej- zejście z f/4 do f/2.8 niewiele zmieni. Więcej zmieni długi czas i odpowiedni panning.

    Edit:

    130 mm, f/5, DX...

    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 09-05-2017 o 17:25

  6. #16

    Domyślnie

    waha321 szaloną pewnie nie ale jakąś tam by pewnie sprawiło (przycięte 10-30% - pełna klatka).

    nikoniarz, najlepiej chyba połączyć panning z jasnym szkłem - konie przy skokach łapie się też en face i w statyce.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 09-05-2017 o 23:57

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    [...]Więcej zmieni długi czas i odpowiedni panning.[...]
    Jak wyżej w moim poście:
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #18

    Domyślnie

    f/2.8 niewiele zmieni przy takim kadrze. Różnica będzie bardzo kosmetyczna jak różnica między f/4 a 5.6

  9. #19

    Domyślnie

    Ośmielę się jeszcze jedno zauważyć - każdy zoom (dla bezpieczeństwa większość), któryś koniec ma lepszy - 200-400 ma lepszy krótszy koniec....
    moje 200-400 przy 400 było na poziomie 400/2.8 z tc1.7x (centrum)

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki Koledzy za rozwianie wątpliwości.

    Pzdr, PP
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34
  4. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •