Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wystawa fotograficzna.

    Staje przed ważnym zadaniem, mianowicie przygotowuję się do mojej pierwszej wystawy fotograficznej. Bardzo zależało mi na wystawieniu moich prac w tym , a nie innym miejscu i chce , żeby wszystko wyszło jak najlepiej. Jestem niestety zielona w temacie.
    Mam kilka pytan do tych bardziej doświadczonych z Was.
    1. Jaka ilośc prac jest sensowna do pokazania? (głupie pytanie i wiem ze zalezy to od tematu, koncepcji itp, ale w moim przypadku i 20 bedzie ok, i 40, temat jest bardzo otwarty wiec mogę ciachnąć ilośc w kazdym miejscu. Pytanie tylko ile prac jest sens pokazywać? Myslałam o 30. Za dużo? Za mało? )
    2. W jakim formacie najlepiej drukować fotografie? (Wedle koncepcji i całego zamysłu planowałam wydrukowac prace w wielkości A4. Teraz analizując wszystko itp nie wiem czy nie wskoczyć jednak w formacie minimalnie wystawienniczym czyli 30x45.
    Bardzo ważne: 3072x2304 - zdjęcia, które chce wystawic są w takiej własnie wielkości. Czyli sa bardzo małe. Chciałabym aby wielkośc w jakiej bede drukowała nie rozpikselowała mi zdjęć...
    3. Kolejne ważne pytanie - na czym? Zdjęcia bedą czarno-białe i wisiały w galerii, przestrzeni zamknietej. Możecie mniej wiecej napisac ile bedzie wynosił koszt wydruku jednej pracy we wskazanej przez was formie (pcv, pianka?) Raczej nie bedzie mnie stać na antyramy, szkła itp...
    4. Ostatnie pytanie. Rozumiem, że muszę jeszcze raz obrobić wybrane RAWy i zapisac je w odpowiednim formacie, wielkości, rozdzielczości?
    Oczywiście przejrzałam już Internet ale wiadomo, ile ludzi, tyle opinii. Najważniejszy mimo wszystko jest dla mnie pytanie 4.

    Bede wdzieczna za wskazówki. Jak to wyglądało w waszym przypadku?
    Ostatnio edytowane przez Kammm94 ; 05-05-2017 o 15:32 Powód: literówki

  2. #2

    Domyślnie

    1. Nie wiem gdzie masz tę wystawę ale często galerie (zwłaszcza te poważniejsze) określają dokładnie w umowie ile zdjęć i w jakim formacie możesz umieścić. Myślę że tutaj to od Ciebie zależy, ale lepiej wybrać 20 najlepszych niż 50 przeciętnych. Dużo tez zależy od powierzchni jaką masz uostępnioną, od rozkładu oświetlenia etc. Pamiętaj żeby zdjęcia miały też swoją œprzestrzeń - nie jest dobrą praktyką wciskanie jak największej ilości niedaleko siebie. TRoche za mało danych podąłaś żeby coś sensownie doradzić.
    2. Myślę że 30x45 to najmniejszy format na wystawę. Zadbaj też o oprawę fotografii - odpowiednie passepartout i ramka może dużo zrobić.

    3. Na czym - myślę że to zależy od Ciebie. Możesz wydrukować swoje prace np. na takiej maszynce:

    https://www.epson.eu/products/printe...tylus-pro-9800
    Ja np. często drukuje na tym modelu i jestem bardzo zadowolony z jakości.

    Przejrzyj sobie ten link:

    http://profilab.pl/category/Digigraphie

    Myślę*że trochę CI rozjaśni temat. Możesz też zadzwonić i pogadać z nimi. Pracują tam sympatyczni ludzie którzy raczej znają się na tym co robią.

    4. Tak, powinnaś przygotować pliki pod docelowy format wydruku. NAjlepiej się dowiedz w konkretnym labie jaki format potrzebują, w jakiej rozdzielczości itp. Zaoszczędzisz sobie pracy pytając o to PRZED obróbką

    Powodzenia!
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #3

    Domyślnie

    Uwazam ze zdecydowanie format wiekszy niz A4. 30x45 cm minimum.

Podobne wątki

  1. Zaproszenie - Fotograficzna Mapa Warmii - wystawa w Lidzbarku Warmińskim 22.04.2017 r.
    By wyrzykus in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 13:23
  2. problem z agencją, wystawa fotograficzna!
    By lifedeath in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 11:57
  3. Wystawa fotograficzna "Impresje ornitologiczne - tereny podmokłe"
    By DakotaPL in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:28
  4. Wystawa fotograficzna "Bez pointY"
    By kubaman in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 03:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •