Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 130

Wątek: Pierwszy Analog

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chce bez AF, więc odadają.
    Pisząc powyższe nie widziałem następnych postów. Tymczasem zagadnienie samo się rozwiązało. Pozostaje zatem mój wariant drugi, tzn. mechaniczno-manualny.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dodać można nikona FA.
    Z tych co można im zdjąc pryzmat to F3 byłby najciekawszy.
    Można popatrzeć też na Canona F1 (zdejmowany pryzmat) - on ma kilka wersji.
    Zgoda, jeśli się trafi FA w dobrej relacji stan/cena, aczkolwiek ja uznałbym FA raczej za sprzęt dla analogowego konesera niż dla mniej zaprawionego w bojach użytkownika.
    F3 ma wymienny wizjer, ale z kolei trzeba uważać na stan techniczny, żeby nie był "zajechany" przez zawodowca. W Wielkiej Brytanii zainteresowany na pewno może utrafić egzemplarz doskonale utrzymany z dobrej amatorskiej ręki, co to tylko w niedziele był brany do kościoła , ale czy wtedy da radę cenowo? Nie wiem. Analogicznie starszy F2.

    Na Canonach zupełnie się nie znam. Spośród równorzędnych aparatów innych producentów może rozważyć któryś z tańszych modeli Contax/Yashica ze względu na jakość obiektywów Zeissa?

  2. #12

    Domyślnie

    Cenowo niestetu F3 odpada tak samo jak i F2. Coz pozostalo zrezygnowac z waist-level finder-a i rozgladnac sie za seria Fm

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    FM3A też będzie za drogi. Ale starsze FM (FM2) albo FE (FE2) (lub FA) - to jest to czego powinieneś szukać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Poważnie piszę, żeby przyjrzeć się Contaxom. Jeżeli się trafi dobra sztuka któregoś prostszego modelu i do tego Planar pięćdziesiątka, to do końca życia nie będziesz chciał wziąć do ręki innych obiektywów. No, ewentualnie może zechcesz Leikę, jeśli dojrzejesz do techniki dalmierzowej.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Chyba nie znajdzie tego w cenie do 700 zł. Szczególnie jeśli cena ma być za body i szkło.


    EDIT - na Alle widzę nawet coś mieszczące się w cenie, ale to model 167 - elektronika. To nie o tych Contaxach chyba myślisz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-05-2017 o 16:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Ok wlasnie wynegocjowalem dobra cene za zadbane FM+50 1.8E na 2 miesiecznej gwarancji tak wiec w sobote bede juz dumnym posiadaczem Analoga dzieki wielkie za wszystkie pomocne kometarze.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chyba nie znajdzie tego w cenie do 700 zł. Szczególnie jeśli cena ma być za body i szkło.


    EDIT - na Alle widzę nawet coś mieszczące się w cenie, ale to model 167 - elektronika. To nie o tych Contaxach chyba myślisz.
    Myślałem o czymś w stylu 167MT, Aria itp., ale chyba masz rację, że mogą być powyżej zakładanej ceny. Były też wcześniejsze modele 159, 139 itd. Nie znam się szczegółowo. Dla mnie czas Contaxa zatrzymał się przed przeprowadzką marki na Daleki Wschód.

    Nic to, temat się załatwił. FM z pięćdziesiątką Nikona na pewno nie jest złym wyborem.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 04-05-2017 o 16:45

  8. #18

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze FM sie sprawdzi a jak przekonam sie bardziej do Analogowej fotografii i wciagnie mnie temat to pomysli sie nad F3 z waist-level​ finder-em

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  9. #19

    Domyślnie

    Jak dla mnie Nikol jako analogowy sprawdza się świetnie, np. Nikon F100
    USUNIĘTO KOMERCYJNĄ STOPKĘ

  10. #20

    Domyślnie

    po wielu latach pierwszym analogiem był kiev 19 z bagnetem nikona kupiłem dla heliosa 81h i teraz kiev 60 w cudownym stanie sprowadzony z Ukrainy
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F301 jako pierwszy Analog?
    By grz3siu in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 14-07-2021, 20:43
  2. Okazjonalny analog
    By elrond2000 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 17:22
  3. Pierwszy analog
    By hackermuz in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 23:17
  4. Analog a cyfra
    By eldritch in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •