Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kamera z gornej polki - Canon czy Sony

    Sorry to troche z innej beczki, ale nie wiedzialem gdzie to dac. Przymierzam sie do zakupu takiej dobrej kamery z duzymi mozliwosciami stoje przed pewnymi rozterkami. Kamera bedzie funkcjonowala jako urzadzenie do urzytku w ramach firmy kreatywnej tj. produkcyjnej i nie chodzi mi o produkcje typu slub i wesele . W kazdym razie zastanawialem sie nad SONY HDR-FX1 lub CANON XL-2 lub XM-2 ... canon jest kilka (ok 5-6 ) tys. drozszy, ale cos za cos jak zawsze natomist Sony wlasciwie mi wystarcza z tym, ze szukam jakiejs mozliwosci przetestowania tego sprzetu gdzies i zapoznania sie z mozliwosciami kamerami. Czy ktos mial do czynienia z takim profesjonalnym sprzetem i moze cos powiedziec na ten tamt tj. na co warto zwracac uwage przy zakupie jakiej kamery itd.?

  2. #2

    Domyślnie

    Chesz być potraktowany jak ważny klient i przetestować sobie kamerki przed zakupem ?Wal do Centrum SONY naprzeciwko Hali mirowskiej w takim brążowym wieżowcu. masz tu adres.
    al. Jana Pawła II 29
    ( wejście od ul. Elektoralnej )
    00-867 Warszawa
    Sam tam kupowałem kamerkę Sprzedawca podłączył ją do TV i ODPOWIEDZIAŁ w miarę wyczerpująco na zadane pytania.
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  3. #3

    Domyślnie

    sjm, tak z tym, ze ja tam nie kupie jej bo maja ceny kosmiczne pytranie raczej czy beda mieli rto co ja bym chcial zobaczyc

  4. #4

    Domyślnie

    Ja swoją też kupiłem co prawda tam ale po 2 tygodniach od oglądania ? a czy maja to co chcesz ? Telefony wynaleziono już parę lat temu więc może go masz (telefon ) a nie wiesz ? zadzwoń
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  5. #5

    Domyślnie

    sjm, bede przechodzil obook takze zajde przy okrazji.

  6. #6

    Domyślnie

    zajmuję się video i jak chcesz to mogę Ci udzielić kilku porad
    jeśli chodzi o ceny to u mnie w Kraśniku działa firma Beiks i mają chyba najlepsze ceny na kamery tego typu jak coś to wal na priva podam Ci numer tel do mnie
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  7. #7

    Domyślnie

    a zapytam tylko- po co Ci SONY HDR-FX1? Ilu z twoich klientów ma telewizowy HDTV? Ta kamera to zabawka, nie ma nawet wejść XLR... Masz odpowiednią stację graficzną żeby obrobić sam materiał? "Kamera bedzie funkcjonowala jako urzadzenie do urzytku w ramach firmy kreatywnej tj. produkcyjnej i nie chodzi mi o produkcje typu slub i wesele". Skoro tak, potrzebna Ci kamera PROsumencka a nie konsumencka- a kamery PRO nie znajdziesz w centrum Sony... Moim zdaniem musisz albo rozejrzeć się za Sony DSR 170 (lub używaną 150) (format DV cam i miniDV) albo Canonem XL-2. Jeżeli jednak ma to być domowe studio video- zerknij na Sony VX2100 albo starszą VX2000, a z Canona- XM 2 lub 1.
    Dodam jeszcze, że koszt samej kamery to nie wszystkie wydatki... podobnie jak z aparatem. No chyba, że chcesz być niedzielnym filmowcem z profesjonalnym sprzętem...
    LuCaS
    D800|24-70 f2,8|85 f1,4
    50 f1,4|80-200 f2.8

  8. #8

    Domyślnie

    LuCaS, Za duzo arogancji w twojej wypowiedzi... nie jestem w temacie tak gleboko zeby znac sie na wszystkim w przeciwnym wypadku nie byloby tego tematu. Bardzo nie lubie jak ktos chcialby powiedziec mi, ze wie wszystko co mam i co moge zrobic, nie lubie jesli cos mi sie wmawia nawet w formie pytan! Owszem mam p orzadny komputer, ktory sprosta wymagania takiej czy innej kamery. Twoja wypowiedz mozna skrocic do jednego zdania, w ktorym znalazlem cos sensownego.

    Zdaje sobie sprawe z pozostalych kosztow i nigdzie nie stwierdzilem, ze skoncze kupujac tylko kamere wiec prosze nie snuj falszywych domyslow.

    sinner, Dziekuje za propozycje, ale zapewnie kupie ten sprzet gdzies w europie zachodniej, ale bede mial na uwadze to co napisales . Mam na to jeszcze kilka miesiecy zeby zdecydowac sie na cos konkretnego.

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli chodzi o kamerki sony kontra canon to mają one dużo różnic w samym obrazie abstrahując od tego czy jest to wersja pro czy niższa półka canony dają cieplejsze kolorki i fajną do oglądania głębię jeśli chodzi o sonówki to z opowieści kumpli (sam nigdy nie miałem) wychodzi na to że jest ostrzejsza ale kolorki bardziej zimne.
    Nie kupuj canona xm1 (stary model i chyba już tylko na rynku wtórnym) strasznie zwalony miała dźwięk (przestery).
    xm2 bardzo poprawiony model w stosunku do 1 (mam go) ale wydaje mi się że canony te są bardzo delikatne jeśli chodzi o usterki sprzęgła lub zoomu.
    Xl1 af nie nadąża na automacie nie wiem jak jest w Xl2.

    Możesz jeszcze poczytać na forach Fotonu(uwaga nie zadawaj pytań bo Cię bez pardonu zwyzywają i obrzucą mięsem) i na Świat obrazu tu już lepsza kultura
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  10. #10
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Witam, akurat troszkę znam się na tym sprzęciku do filmowania.

    Powiem krótko, ani HDR-FX1, ani VX2100, ani DSR-PD150 czy 170 tylko .......
    Panasonic AG-DVX100. Kamera rewelacyjna, 3/4 USA na tym jeździ, pełne profi w łączach itp. bardzo dobry obiektyw. Zrealizowano na tej kamerze kilka naprawdę niezłych produkcji. Do kamery statyw - koszt jakieś 2500-3500 zł z głowicą - na początek wystarczy

    Nie polecam HDR-fx1, kamera jest beznadziejna, poza tym o czym wspominał kolega wyżej o braku złącz XLR dodatkowo sterowanie manualne optyką jest koszmarne, nie mówiąc o tym że kamera zamyka przysłone przy f11, dalej jest ciemno . Ta kamera w krótkim czasie przestanie Ci wystarczać. (nagrałem nią około 10 h materiału i praca z nią nie należała do przyjemności, nie mówiąc o tym że co innego widzimy w wizjerze - pod względem kolorystyki, a co innego potem jest na ekranie).

    Co do stacji graficznej - tu bym się nie obawiał, AMD 64 / 3ghz lub pentek IV 3 GHz zpokojnie sobie z tym poradzi, jest już darmowy programik do ściągania HDV na komputer, wszystko jest kodowane w MPEG2. Co do przydatności wysokiej rozdzielczości, wystarczy argument że można kadrować do PAL / obraz w zasadzie jest 4 razy większy - identycznie jak w fotografii (jeśłi chodzi o wielkosć matrycy).

    Na obecną chwilę polecam jednak Panasonica AG-DVX100, lub poczekanie na odpowiedź panasonica w sprawie HDV dotyczącą kamery półprofii czyli AG-HVX200 w cenie 5500 $

    kamera powala na łopatki i tyle. (pogoogluj)

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •