Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie co polecacie nikon czy Metz

    Witam wszystkich chciałem zapytać co polecilibyście czy lampę Metz Mecablitz 64 AF-1 digital Nikon czy systemową SB 5000 może ktoś testował jedną i drugą podzielił by się spostrzeżeniami z Góry dziękuje i Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak kupisz Metza, będziesz zadowolony, bo to dobra lampa... ale jak zaczniesz bawić się SB, to nie będzie Ci się chciało korzystać z Metza. Tym bardziej że Metza z tymi dotykowymi panelami trochę poniosło. Wolałbym już Metza 58 af-2.
    Ale jak planujesz często korzystać z lampy i często coś w niej przestawiać to bierz SB. Ja mam SB 910 i Metza 50 z dotykowym wyświetlaczem, SB lata jak szwajcarski zegarek, ustawiasz wszystko w mgnieniu oka, nawet z zamkniętymi oczami co się przydaje bardzo w szybkiej akcji, Metz męczy mnie, nawet czasami zmiana mocy na m jest uciążliwa w tym dotykowym wyświetlaczu.

    Z metzów miałem Metza 58 AF-1, Metza 48 AF-1, teraz mam Metza 50 AF-1 - dla mnie ten Metz 50 przez dotykowy panel to lampa raczej "spacerowa". Wcześniej byłem metzowym maniakiem, i twierdziłem że systewówek nie potrzebuję, dopóki nie zacząłem używać systemówek, jak zacząłem używać SB to nie chcę mi się patrzeć na inne lampy
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 03-05-2017 o 10:16

  3. #3

    Domyślnie

    Oj, kurczeblade, coś Ci się pokićkało z tymi Metzami. Mam 50 AF-1 ale jakoś mi nie reaguje na dotykanie panela !!! Wszystkie funkcje są pod klawiszami.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    SB lata jak szwajcarski zegarek, ustawiasz wszystko w mgnieniu oka, nawet z zamkniętymi oczami co się przydaje bardzo w szybkiej akcji
    Są lampy, w których kompensację błysku zmienia się szybciej niż w SB- chociażby lampy YN...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    Oj, kurczeblade, coś Ci się pokićkało z tymi Metzami. Mam 50 AF-1 ale jakoś mi nie reaguje na dotykanie panela !!! Wszystkie funkcje są pod klawiszami.
    Mam nadzieję że miałeś okazje, pracować jednocześnie na lampie SB 910 - Metz 50 AF-1

    Ale jeśli obsługa tych lamp nie robi Ci różnicy, to ok

  6. #6

    Domyślnie

    Mam Metza 58-af2 i SB900. Tym pierwszym pstrykam na co dzień, drugą zabieram na wycieczki bo mniejsza i lżejsza.
    A7III, A7IV, GFX50s

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwoliłem sobie nagrać film Jeśli chodzi o SB-910 to szybkość reakcji, działanie, ergonomia jest idealna. Wszystko obsługuję się jedną ręką, każda opcja dostępna pod przyciskami. Żeby coś zmienić, nie trzeba nawet zerkać w wyświetlacz lampy. Ja często zmieniam ustawienia w lampie i SB, przeskakuje między trybami M, TTL. W Metzie żeby coś zmienić, trzeba wchodzić w manu i porównaniu do SB wszystko idzie powolnie. W dodatku, jak chcesz sobie ustawić manualnie zooma, to musisz szukać tego w opcjach... Metz ok, ale wolałem, jak robili normalnie na przyciski, chociaż pamiętam że w 58 też trzeba było się nakilkać więcej niż w SB żeby coś przestawić. Jak się spróbuje zabawy z SB to ciężko później przestawić się na takiego Metza z dotykowym wyświetlaczem - chociaż metzy to bdb. lampy

    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-05-2017 o 11:16

  8. #8

    Domyślnie

    Kurczeblade- piszesz o Metzu 50 AF -1, a masz na myśli 52 AF-1. Metz 50 AF-1 ma sterowanie guziczkami, natomiast 52 AF-1 ma rzeczywiście panel dotykowy. O to mi właśnie chodziło.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    Kurczeblade- piszesz o Metzu 50 AF -1, a masz na myśli 52 AF-1. Metz 50 AF-1 ma sterowanie guziczkami, natomiast 52 AF-1 ma rzeczywiście panel dotykowy. O to mi właśnie chodziło.
    Faktycznie, sorry za błąd. Chodzi o Metza 52.

Podobne wątki

  1. Nikon D90 + Metz 60 CT-1
    By jaros88 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 23:36
  2. Nikon D80 + Metz 44 wersja nikon -> ciemne zdjęcia.?
    By malyd77 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 11:40
  3. Nikon do slajdów - jaki polecacie model.
    By ROSI in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 22:27
  4. SCA 343 Metz-Nikon
    By tracer in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •