Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Panasonic LUMIX FZ8

    Hej

    Kiedy posiadałem Panasa LZ10. Wydawał się być ok - przynajmniej jak na tamte lata (po 200.
    Niestety gdzieś jego zagubiłem...

    Teraz rozglądam się za czymś bardzo tanim.
    Nie ukrywam, że bardzo zakręcił mnie model FZ8 i mam pewny sentyment do Panasa.

    Przewertowałem forum fanów LUMIX'ów i model ten ma bardzo dobre opinie.
    Podobnie w całej sieci.
    Większość osób kupujących go (przynajmniej kiedyś) była/jest zadowolona.
    Oczywiście FZ8 ma także swoje wady

    Skromna matryca jak na dzień dzisiejszy - ok. 7.1 MP. Nawet mój stary LZ10 miał teoretycznie 10 MP ale nie lecę na MP i dobre 7.1 mi do nauki wystarczy.
    Chyba nie najgorsza optyka.
    Kusi mnie RAW i możliwości dodatków (np. filtr polar.).

    Nie szukam nie wiadomo jakich fajerwerków, bo wiem, że w tym modelu ich nie dostanę - zresztą mnie na nie nie stać.
    Wydaje mi się jednak, że dla kogoś raczkującego FZ8 za aktualnie groszową cenę może być czymś.
    Nigdy nie spotkałem się z RAW i taką troszkę bardziej zaawansowaną fotografią (filtry itp.).

    Czy warto łyknąć FZ8 i zacząć z nim eksperymentować?

  2. #2

    Domyślnie

    Kolega ma od kilku lat (od czasu, gdy aparat był na rynku), i działa. Czasem ma tendencję do prześwietlania zdjęć, i warto wtedy odrobinkę niedoświetlić. Optyka jest dobra. Rozdzielczością matrycy już żadnych rekordów nie bije, a teraz można kupić zupełnie płaskie, kieszonkowe aparaty z zoomem 20x, a nawet i 40x, więc FZ8 przy nich jest grzmotem. Wszystko zależy od tego, ile możesz/chcesz wydać, i czy odpowiada Ci noszenie aparatu bynajmniej NIE kieszonkowego, w momencie, gdy można mieć aparat kieszonkowy z większym zoomem - ale pewnie drożej.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #3

    Domyślnie

    Z całą pewnością można kupić nowsze/lepsze i bardziej kieszonkowe konstrukcje.
    Matryca w FZ8 już na dzień dzisiejszy to pod względem MP nie jest nawet przeciętna zapewne.
    Patrzyłem na nowsze konstrukcje Panasa z serii FZ ale chyba aby coś sensownego kupić trzeba wydać około 500 zł lub więcej (w zależności od znaczenia słowa "sensowne").
    Może i da się kupić w tym segmencie coś fajniejszego nie od Panasa ale już mniejsza o to...

    Wracając do FZ8 to tak jak wspomniałem: zapis RAW + filtry itp. <- nie chciałbym drugi raz jednak kupować aparatu typowego "kompakt" czyste "naciśnij guzik", a aby dało się coś tym pobawić.
    Wydaje mi się, że FZ8 spełnia ten warunek.
    FZ8 można łyknąć za kwotę dwucyfrową. Nawet dwucyfrową z torbą, ładowarką, aku i tulipanem jak się uda. I to w stanie dobrym.

    Jasne, że godzę się z tym, że nie jest to "kieszonkowy" aparat.

    W umie to jestem chyba zdecydowany

Podobne wątki

  1. [ Panasonic ] Panasonic Lumix DMC-G7 vs Panasonic DMC-LX100
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 23:24
  2. Panasonic Lumix GX7
    By WojtehP in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 06:08
  3. Panasonic Lumix DMC-LX5
    By A.n.d.r.e.V in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 23:06
  4. Panasonic Lumix DMC-GF3
    By gie in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 17:17
  5. Panasonic Lumix DMC-FZ28
    By Katrina in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 01:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •