Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    16

    Talking Lampa błyskowa ... SB-600 do nikona d7100?

    Hej Mam dylemat... potrzebuje lampy do reporterki- amatorka. Mam nikona d7100 i mały budżet na lampe, ponieważ dopiero co dokonałam zakupu nikona i 35 mm :P na lampe mam max 500 zł póki co. Biorąc pod uwagę fakt, że jestem ciemna w tym temacie, nie wiem jak dobrze użyć lampy, w związku z tym obstawiam, że najlepsza będzie opcja z TTL. Czy Sb-600 to dobry wybór ? Na początku to jakoś pójdzie czy jest jakaś inna opcja?

  2. #2

    Domyślnie

    TTL jest zawsze dobrym rozwiązaniem/ułatwieniem, szczególnie, gdy nie masz doświadczenia w błyskaniu lub brak jest czasu na gmeranie u ustawieniach.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  3. #3

    Domyślnie

    Za ok 500 zł powinnaś spokojnie kupić jakąś nową Yongnuo z TTLem (568, 565). Na początek chinol spokojnie wystarczy. SB600 tylko pod warunkiem, że jest z pewnego źródła, niekatowana

  4. #4

    Domyślnie

    Sb-600 to dobry wybór, nie tylko na początek. Jeśli zamarzy Ci się portret, to wyzwolisz ją zdalnie w CSL ustawiając gdzieś zboku/wyżej/niżej/z tyłu i będziesz miała namiastkę dwóch lamp (wbudowana to nie do końca to co powinno być, ale zawsze jakieś światło). Ale w tej cenie to może być ciężko znaleźć.
    Może poszukaj Metza, tylko tam trzeba dobrze poszukać, który model bo sporo ich było.

    Oo razu Ci podpowiem, że głowica powinna być odchylana i obracana. Do tego dobrze by miała wbudowany dyfuzor do szerszego szkła, które pewnie kiedyś kupisz. Jeśli będzie wbudowany odbłyśnik (biały wysuwany), którego SB 600 nie ma, ale radziłem sobie nie do końca wysuwając dyfuzor, to już chyba wszystko co Ci będzie potrzebne, nie tylko na początek .

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzięki wielkie ! rzuciłam okiem na tego chinola i własnie prześledziłam allegro.. zamówię, pobawię się ...zobaczymy co z tego wyjdzie. Z czasem jak już nauczę się tym urządzeniem sterować zamienię go na lepszy model :P

  6. #6

    Domyślnie

    zamienić to go nie zamienisz, bo ma sensowną moc, zapewnie zostanie jako "satelita" do kontry
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #7

    Domyślnie

    sb600 jest bardzo fajna, gorąco polecam
    moja pierwsza lampa, na której uczyłem się strobingu CLSem właśnie
    bardzo mała w porównaniu do chinola, ma fajną klawiszologię, szybko się ładuje i nie wydaje dziwnych odgłosów jak chińczyki

    miałem kiedyś dwie, bo je tak lubiłem, ale wyszły właśnie chinole 685 z wbudowanym radiem i przeniesieniem TTLa i HSSa, więc jedną sprzedałem, ale swoją pierwszą ze sklepu zostawiam, bo mam sentyment i jeśli będę miał użyć kiedykolwiek lampy na sankach w TTLu to wybiorę właśnie sb600 z mojego zestawu lampidełek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    zamienić to go nie zamienisz, bo ma sensowną moc, zapewnie zostanie jako "satelita" do kontry
    A widzisz, ja się pozbyłem chinola... Można powiedzieć, że zamieniłem, bo sprzedałem po roku od zakupu Sabinki... Jeszcze jeden mi zalega ale sensu sprzedaży nie ma, bo niewiele dostanę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    ...szybko się ładuje i nie wydaje dziwnych odgłosów jak chińczyki
    Mógłbyś rozwinąć jakie dziwne odgłosy wydają chińczyki? Tak z ciekawości pytam. SB-600 może dziwnych dźwięków nie wydaje, ale podczas ładowania piszczy. Głośno czy cicho to kwestia indywidualna, mi to nie przeszkadza, a nawet pomaga zapewniając akustyczne sprzężenie zwrotne.

    Sam mam SB-600 od lat, jakiś czas temu zakupiłem dwie SB-900 z zamiarem sprzedaży SB-600, nawet zdjęcia do ogłoszenia już zrobiłem i... sprzedałem jedną SB-900. Zadecydował sentyment (mam od nowości) i gabaryty. SB-600 to bardzo fajna lampa. W porównaniu do innych, nowych lamp może się wydawać stara i słaba, ale to tylko pozory. Wcale nie jest ani przestarzała ani słaba. Trzeba tylko kupić egzemplarz w dobrym stanie. Mogę ją z czystym sumieniem polecić.

    Co do wysuwanego odbłyśnika to do SB-600 dorabiałem sobie z kartonu/tektury białego z jednej strony i wsuwałem kawałek nad wyjmowany rozpraszacz, tak żeby nie wypadło. Nie wiem skąd, ale w domu mam tego pełno. Zaletę ma taką, że jak się pogniecie i zgubi to wystarczy nożyczkami wyciąć kolejny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomeqp Zobacz posta
    Mógłbyś rozwinąć jakie dziwne odgłosy wydają chińczyki? Tak z ciekawości pytam.
    Moja YN-568EX podczas ładowania piszczała, a po naładowaniu regularnie pobzykiwała. I nie trzeba było jej mieć przy uchu by słyszeć. SB-910 jest zupełnie cicha poza sytuacjami gdy kondensatory są "wyssane" do zera- wtedy sobie cicho zagwiżdże podczas ich napełniania (1-2 sek).

    Edit:
    Dla ciekawostki- YN468-II jest zupełnie cicha bez względu czy rozładuję ją do końca czy nie...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 04-05-2017 o 20:33

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Błyskowa do nikona D5300
    By kasiula13311 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 14:26
  2. Lampa błyskowa z TTL do Nikona
    By piodro in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 18:17
  3. Broblem z wbudowaną lampą błyskową Nikon d7100
    By Fridowski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 13:26
  4. Autofocus w D7100 - zła współpraca z zew. lampą błyskową
    By dziejo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 21:15
  5. D7100 i kompensacja ekspozycji z lampa błyskową
    By marlech in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •