Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Quantuum R+600 Dual Power

    Witajcie. Posiadam lampę Quantuum R+600 Dual Power z battery pack'iem. To starszy model lampy Quantuum DP600. Mój battery pack leżał rok nieużywany i teraz po naładowaniu pada po zrobieniu dosłownie kilku zdjęć.
    - czy ktoś wie, czy można jeszcze dostać battery pack do tego modelu?
    - jeśli nie, to może ktoś wie, czy ten z modelu DP600 będzie działał ze starszą lampą?
    - a jeśli nie - widziałem kiedyś przenośne akumulatory z gniazdem zapalniczki, do której można podłączyć starego battery pack'a. Czy ktoś wie, gdzie można kupić takie akumulatory? Nie umiałem znaleźć na allegro niestety

    Z góry dzięki...
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

  2. #2

    Domyślnie

    BP niestety są niekompatybilne, ale baterie są identyczne. Nie mniej odradzam kupno takiej baterii. Jej wartość to jakieś 30-40 zl a cena to 250.
    Zamiast baterii możesz użyć aku żelowych, możesz tez zrobić własny aku bazujący np na R6 NiMH. W oryginalnej baterii nie ma żadnej elektroniki poza zabezpieczeniem termicznym przy ładowaniu w BP.

    Do obudowy po oryginalnym aku wejdzie do 20 szt R6. Przy everactive 2600 z blaszkami daje to jakieś 180 zl i pojemność 5200mAh, a nie 3300.
    Można tez wrzucić aku Li-ion, ale tu trzeba specjalnej ładowarki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zamiast baterii możesz użyć aku żelowych, możesz tez zrobić własny aku bazujący np na R6 NiMH. W oryginalnej baterii nie ma żadnej elektroniki poza zabezpieczeniem termicznym przy ładowaniu w BP.
    Do obudowy po oryginalnym aku wejdzie do 20 szt R6. Przy everactive 2600 z blaszkami daje to jakieś 180 zl i pojemność 5200mAh, a nie 3300.
    Bardzo ci dziękuję za odpowiedź! Niestety, jestem technicznym tłumokiem i nie bardzo wiem jak zrobić to o czym piszesz.... Tzn. jak połączyć te akumulatorki blaszkami i potem z całością. Nie znasz może jakiejś internetowej instrukcji jak to zrobic?....
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

Podobne wątki

  1. Quantuum R+ Dual Power i nowy batterypack
    By marteenez in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 16:08
  2. Quantuum Dual Power czy Quantuum S + generator?
    By studiofocus in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 22:08
  3. Quantuum R+ 600Ws dual power problem
    By zurek17 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 23:04
  4. Quantuum R+ dual power
    By Art Erie in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:14
  5. Quantuum R+ Dual Power
    By surfer_19 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •