Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mam okazję kupić sigme 17-50 już bez gwarancji gdzie na 100% trzeba zrobić kalibracje, studio5s ma zapchane skrzynki, na stronie nie odpisują też, więc pytanie ile kosztuje kalibracja takiego obiektywu i gdzie to można przeprowadzić oczywiście poza serwisem sigmy ?
    Też pisałem do studio5s i na skrzynkę forumową zero odzewu..

    Zadzwoń do nich jak tak zrobiłem i mój sprzęt już jest w trakcie naprawy..

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak ale mamy weekend, mógłby ktoś rzucić cenami jak to wygląda bo jak mam "okazyjnie" potem dokładać sporo do kalibracji to nie ma sensu taki zakup i lepiej kupić z nówkę.

  3. #23

    Domyślnie

    Kalibracja z tego co kojarzę kosztuje około 300zł. Niemało. Jak Sigma w cenie ok. 1000zł to można brać używkę. Za niecałe 1500 masz nóweczkę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #24

    Domyślnie

    Ten obiektyw to normalny zmiennoogniskowy standard. Na pewno wart swojej ceny nawet jeżeli potrzebna byłaby kalibracja. Widziałem zdjęcia robione tym obiektywem przed i po kalibracji w serwisie. Po kalibracji normalne zdjęcia ostrość ponadprzeciętna oczywiście nie na f2,8, ale f3,5 rewelka. A szeroki kąt+zoom+matryca po prostu łatwo się pogubić aparatowi. Serwis daje radę.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy do gwarancyjnej darmowej kalibracji wystarcza podbita gwarancja z fotojokera czy jednak paragon też musi być ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy do gwarancyjnej darmowej kalibracji wystarcza podbita gwarancja z fotojokera czy jednak paragon też musi być ?
    Przede wszystkim musi być karta gwarancyjna, jednak nie powiem czy wystarczy tylko ona. Ja wysyłałem zarówno kartę gwarancyjną, jak i dowody zakupu do Sigm, które leciały na kalibrację. Napisz zapytanie do serwisu, oni sprawnie odpowiadają jakby co.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy do gwarancyjnej darmowej kalibracji wystarcza podbita gwarancja z fotojokera czy jednak paragon też musi być ?
    Jeżeli za obiektyw płaciłeś kartą to wydruk z historii transakcji bankowych też jest potwierdzeniem zakupu podobnie jak paragon.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    OK zapytam, dzięki.

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak informacyjnie, potwierdzenie zakupu w fotojoker można otrzymać mailowo bez problemu, wielki plus za szybkość i miłe podejście do klienta.
    Co do serwisu sigmy w Gdynii FOTO-SERVICE to pięć gwiazdek za kontakt, szybkość i wykonaną robotę.
    Obiektyw po kalibracji trafia idealnie na każdej ogniskowej, w środę rano pytałem mailowo o wymagane papiery, tego samego dnia wysłane, w piątek przyjęte na serwis, w poniedziałek wysłane i dzisiaj czyli wtorek mam w domu.

    Jestem mile zaskoczony po tym jak miałem niemiłą przyjemność załatwiać coś w serwisie Tamron FOTO-TECHNIKA pół roku temu, tam po dwóch tygodniach nawet nie wiedzieli jaki jest status odebranego od kuriera sprzętu.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mogę się pod kolegom @koesh podpisać wszystkimi kończynami. Wysyłałem trzy szkła do Gdyni, do tego aparat i lampę, żeby kalibracja była ze wspomaganiem AF z lampy, wszystko szybko, profesjonalnie i doskonale

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Kalibracja Sigmy
    By KwaK410 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 17:34
  2. Kalibracja Sigmy
    By fotokonstruktor in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 17:08
  3. Kalibracja w serwisie Sigmy
    By kabanos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 14:38
  4. Sigmy EX
    By bradley in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2005, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •