Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Mydło - wynik współpracy obiektywu z aparatką, daleki od oczekiwań operatora ale bliżej niesprecyzowany, przy tym niewynikający tak z błędu modułu AF jak i umiejętności "kamerzysty".

  2. #12

    Domyślnie

    Ale zoomy i to wcale nie tylko Sigmy, bo ja mam Nikkora 17-55 2.8, który dopiero po kalibracji jest mega ostry w całym zakresie, a szczególnie tam gdzie wg testów powinien być cienki (55 2., często mają problemy z poprawnym torem optycznym. Co z tego wynika? Na każdej ogniskowej odchylenia BF/FF mogą być różne. Ja miałem Sigmę 17-70, która na 17 miała FF, na 70 BF, a w środku loterię zależną od odległości... To wszystko jest do zrobienia przez serwis i warto spróbować. Problemy z ostrością po kalibracji mogą oznaczać lipne szkło z krzywą soczewką, czy coś. Tak zwane mydło, to bardzo często delikatny FF, który jest trudniejszy do wyłapania niż BF...
    Ps. Dodam tylko, że Sigma 17-50 2.8, której już nie mam, była idealna z D7100 bez kalibracji, więc da się trafić dobrze. Była ostra zarówno na 17, jak i na 50...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-05-2017 o 10:52

  3. #13

    Domyślnie

    Ok dziękuję za odpowiedzi

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli obiektyw jest ostry na środku to dziwne jest mówienie, że jest mydlany. Brzegi owszem na pełnej dziurze na 17 mm są słabsze ale i tak mydlanymi bym nie nazwał. Kup np. Sigme 18-200 zobaczysz co to mydło pow.150 mm. Na DXO jest fajny kolorowy schemat ostrości (field map), wg mnie dobrze oddaje charakterystykę tego szkła . Wiadomo, że jak porównasz z s18-35art to brzegi będą słabsze ale pisanie o mydle w stosunku do tego szkła to nieporozumienie.

  5. #15

    Domyślnie

    A jeżeli ma słabe brzegi na pełnej dziurze 17 mm, słabe 35 mm oraz mega ostre 50 mm? Różne są egzemplarze tego szkła. Normalnie szkoda czasu, ale gdy ktoś np zachoruje, odpukać, i będzie na tydzień uziemiony to niech sobie skoczy do tematu o Sigmie i popatrzy jakie się niektórym trafiły dziadostwa. Poszczególne egzemplarze tego obiektywu są nierówne i to, że komuś się trafiła żyleta nie oznacza, że wszyscy mieli tyle samo szczęścia. To były czasy przedartowe.

  6. #16

    Domyślnie

    Ech, zawsze biorę poprawkę na internetowe opowieści o dziwnych przygodach i przypadlosciach

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ech, zawsze biorę poprawkę na internetowe opowieści o dziwnych przygodach i przypadlosciach
    Akurat wątek o S17-50 pełny jest takich opowieści. Tak samo jak Ty mam ten obiektyw, mają też inni, którzy publikowali trefne zdjęcia w tym wątku. Kto ma chęć niech sam poszuka i wyciągnie wnioski.

  8. #18

    Domyślnie

    Najlepiej zadzwonić do serwisu sigmy i zapytac specjalistę. Będziesz miał odpowiedź z najpewniejszego żródła.

    P.S. Sam miałem 2 sztuki Sigmy 17-50 f 2.8 nie zauważyłem problemów z jakością na krańcach. Dla mnie to jedno z lepszych obiektywów na DX w cenie poniżej 1500 PLN nowa, używka <1000 PLN.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Septic Zobacz posta
    Najlepiej zadzwonić do serwisu sigmy i zapytac specjalistę. Będziesz miał odpowiedź z najpewniejszego żródła.

    P.S. Sam miałem 2 sztuki Sigmy 17-50 f 2.8 nie zauważyłem problemów z jakością na krańcach. Dla mnie to jedno z lepszych obiektywów na DX w cenie poniżej 1500 PLN nowa, używka <1000 PLN.
    ok

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam okazję kupić sigme 17-50 już bez gwarancji gdzie na 100% trzeba zrobić kalibracje, studio5s ma zapchane skrzynki, na stronie nie odpisują też, więc pytanie ile kosztuje kalibracja takiego obiektywu i gdzie to można przeprowadzić oczywiście poza serwisem sigmy ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-05-2017 o 20:13

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja Sigmy
    By KwaK410 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 17:34
  2. Kalibracja Sigmy
    By fotokonstruktor in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 17:08
  3. Kalibracja w serwisie Sigmy
    By kabanos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 14:38
  4. Sigmy EX
    By bradley in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2005, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •