Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: P900 WiFi

Domyślnie P900 WiFi

Nie spodziewam się rewelacji, ale wolę zapytać zanim się poddam. Czy WiFi w P900 jest wstanie przydać się do czegokolwiek sensownego a nie tylko do połączenia ze smartfonem albo tabletem?

Domyślnie

Niestety tylko.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Domyślnie

A do czego jeszcze chciałbyś tego użyć? Do zgrywania zdjeć po wifi na komputer?
    Mnie akurat funkcja połączenia z telefonem bardzo się przydała. Wysoki, mur, a za murem fajny zwierzak. No to monopod wysoko w górę, a na telefonie można robić zdjęcia Co prawda przydała by się opcja zmiany czegokolwiek więcej niż tylko przybliżenie, ale dobre i to.

Domyślnie

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś Najbardziej użyteczną funkcjonalnością byłoby gdyby się dało połączyć aparat w trybie klienta WiFi i mieć dostęp do systemu plikowego. A to o czym piszesz jak dla mnie przynajmniej sprowadza się do tego samego co zrobienie zdjęcia samym telefonem bo P900 pozwala na takie robienie zdjęcia tylko w trybie pełnego automatu To już lepiej monopod i wyzwalanie pilotem

Domyślnie

A na przykład do tego, by umieszczać zdjęcia w chmurze, bezpośrednio z aparatu.

Domyślnie

O ile mi wiadomo to wifi nie jest dostępem do internetu, więc jak chciałbyś to niby zrobić??
    Nikon

Domyślnie

@Vicmac Nie obrażając nikogo, to jest taka funkcjonalność typowo kompaktowa czyli wrzucanie fotek np. na fejsa. W chmurę w sumie też, ale w życiu bym tego nie robił apką i nawet by mi do głowy taki paździerz nie przyszedł (bez urazy)
    @GonzoG - koledze @Vicmac chodziło zapewne o to, że pobierasz sobie apką na smartfona i szerujesz na fejsa albo w chmurę już na połączeniu data z komórki. Dla mnie to totalny bezsens. WiFi miałoby dla mnie sens gdyby to był dostęp w trybie klienta WiFi i np. udostępniania zasobu w kompie czy innym urządzeniu. No ale jest jak jest.

Domyślnie

No, ale właśnie tak jest. Trzeba tylko użyć do tego aplikacji. Powód - bardzo proste. Jest wiele systemów i każdy działa inaczej w sieci, i nie każdy potrzebuje innego protokołu do udostępnienia plików. Poza tym dostęp równoległy z urządzenia zdalnego jest też bardzo nie wskazany ze względów bezpieczeństwa zapisu przez aparat.

Automatyczne wrzucanie zdjęć do chmury też jest możliwe - aplikacja pobiera zdjęcia i zapisuje je w folderze synchronizowanym z chmurą.
    A jak ktoś chce wrzucać zdjęcia prosto na fejsa, to niech się nauczy używać aplikacji FB na telefonie. Aparat fotograficzny nie jest od tego.
    Nikon

Domyślnie

@GonzoG: Będę się upierać, że nie tędy droga. Oczywiście jeśli ktoś lubi taki paździerz to jego sprawa. Poza tym jedna funkcjonalność nie wyklucza drugiej. A profesjonalne aparaty jakoś nie mają problemów technicznych z udostępnianiem plików czy to po kablu (np. ethernet) czy po WiFi i to nawet w czasie pracy np. studyjnej. Dla mnie natomiast czy to amatorsko czy profesjonalnie obsługiwanie aparatu komórką jest bardziej fanaberią niż użyteczną funkcjonalnością.