Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: P900 WiFi

  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Kiepsko wyglada transmisja zdjec i filmow po wifi. Mogli wlozyc karte 5Ghz.

  2. #12

    Domyślnie

    To mi nikt nie odpowiedział, ale airnef działa z P900 bardzo fajnie. I tu @gruniu nie chodzi w zasadzie o to żeby wszystko zgrywać z karty po wifi. Ja np. robię tak, że raz na czas zgrywam wszystko z karty na dysk albo przez USB albo wkładając kartę do slota w kompie. Ale to robię jakby raz na czas a operacyjnie używam WiFi w taki sposób, że jak porobię trochę zdjęć to ściągam z danego dnia albo z kilku dni. Czasem też ustawiam wszystko tak, że robiąc zdjęcia automatycznie natychmiast trafiają na komputer.

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Taki przykład: jesteś na wypoczynku, bez kompa. Chcesz zrobić kopię zdjęć i zaczynasz wszystko zgrywać na kartę sd do tel, przez wifi. Najlepiej zostawić na noc
    Ja włożyłem kartę 128GB. Zasugerowałem się czasem nagrywania filmu, po włożeniu karty 32GB. Skoro 32GB, to nagranie filmu ok 15min. To 128GB powinno być 1h. Ale aparat ma limit nagrywania do 15 min i lipa.
    Podobnie miałem na Canon. Ale wgranie aktywnego fw, rozwiązało problem.
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 16-02-2018 o 19:55

  4. #14

    Domyślnie

    @up Ciekawe, że piszesz o 15 minutach, co prawda aparatu nie mam, ale ostatnio mi chodzi po głowie więc z ciekawości ściągnąłem instrukcje. Na 33 stronie, piszą że film możne mieć maksymalnie 4GB lub 29min. Wiec o co chodzi? :/

    Przy okazji pytanie, kupilibyście drugi raz ten aparat? Ja na razie czekam do targów na początku marca i liczę, że Nikon coś nowego w końcu pokaże

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Istotnie tak jest. Tylko, że ja używam konfiguracji 1080/60p. Wtedy jest to 15 min.
    Kupiłbym, że względu na zoom. Aparat przemyślany. Przycisk power mały. Na obiektywie przyciski zoom oraz przycisk szybkiego wyszukiwania zgubionego obiektu, polegający na zmniejszeniu zooma i jego ponownym wysunięciu do wartości startowej.
    Poprzedni mój aparat (mniejszy) tego nie miał i power miał duży, co powodowało jego przypadkowe wciśnięcie.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja jednak poszedłbym w lustrzankę teraz. Za te pieniądze już można coś dostać. Np.

    https://m.euro.com.pl/lustrzanki/can...ta-filtr.bhtml

    I wszystko poza zoomem lepsze.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    Taki przykład: jesteś na wypoczynku, bez kompa. Chcesz zrobić kopię zdjęć i zaczynasz wszystko zgrywać na kartę sd do tel, przez wifi. Najlepiej zostawić na noc
    Zajedziesz akumulator w komórce w pół roku jeśli tak będziesz robić regularnie.

    Nie wpadł bym na takie rozwiązanie @gruniu raczej sam Znacznie lepiej sprawdza się po prostu wymienić kartę. Ja mam 32 MB i mieści się na niej ponad 3 tysiące zdjęć o najwyższej dostępnej jakości. Z dwoma kartami 128 wystarczyłoby Ci nawet przy wycieczce na Marsa o zwykłym urlopie nie wspominając

    Co do filmowania to tak jak napisał @SKRYTOBOJCA jest ograniczenie na wielkość pliku oraz czas. Jedna uwaga @gruniu - używaj krotności 25/50 przy filmowaniu a nie 30/60. Chyba, że będziesz w USA, Kanadzie albo innym kraju gdzie prąd w sieci ma 60Hz a nie 50 jak np. w Europie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez SKRYTOBOJCA Zobacz posta
    Przy okazji pytanie, kupilibyście drugi raz ten aparat? Ja na razie czekam do targów na początku marca i liczę, że Nikon coś nowego w końcu pokaże
    Odpowiadając na Twoje pytanie @SKRYTOBOJCA - tak, kupiłbym go teraz raz jeszcze. Na targach liczę, że Nikon pokaże natomiast to:

    https://polfoto.wordpress.com/2018/0...-coolpix-p900/

    Wtedy mogę zacząć się zastanawiać, bo z tego co widać na rysunku można spodziewać się interesującego potencjału, ale przed obadaniem produkcyjnej wersji ciężko mi powiedzieć czy będę go wolał od P900. Wszystko zależy od tego jak bardzo upośledzą funkcjonalności nietypowe dla kompaktów.
    Ostatnio edytowane przez dziennikarz ; 17-02-2018 o 08:17

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. P900 makro
    By pazurok in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 09:40
  3. P900 akumulator
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 14:46
  4. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  5. modem/ router wifi cisco + nowy router wifi
    By HYPER in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •