Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: P900 WiFi

  1. #1

    Domyślnie P900 WiFi

    Nie spodziewam się rewelacji, ale wolę zapytać zanim się poddam. Czy WiFi w P900 jest wstanie przydać się do czegokolwiek sensownego a nie tylko do połączenia ze smartfonem albo tabletem?

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety tylko.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    A do czego jeszcze chciałbyś tego użyć? Do zgrywania zdjeć po wifi na komputer?
    Mnie akurat funkcja połączenia z telefonem bardzo się przydała. Wysoki, mur, a za murem fajny zwierzak. No to monopod wysoko w górę, a na telefonie można robić zdjęcia Co prawda przydała by się opcja zmiany czegokolwiek więcej niż tylko przybliżenie, ale dobre i to.

  4. #4

    Domyślnie

    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś Najbardziej użyteczną funkcjonalnością byłoby gdyby się dało połączyć aparat w trybie klienta WiFi i mieć dostęp do systemu plikowego. A to o czym piszesz jak dla mnie przynajmniej sprowadza się do tego samego co zrobienie zdjęcia samym telefonem bo P900 pozwala na takie robienie zdjęcia tylko w trybie pełnego automatu To już lepiej monopod i wyzwalanie pilotem

  5. #5

    Domyślnie

    A na przykład do tego, by umieszczać zdjęcia w chmurze, bezpośrednio z aparatu.

  6. #6

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo to wifi nie jest dostępem do internetu, więc jak chciałbyś to niby zrobić??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    @Vicmac Nie obrażając nikogo, to jest taka funkcjonalność typowo kompaktowa czyli wrzucanie fotek np. na fejsa. W chmurę w sumie też, ale w życiu bym tego nie robił apką i nawet by mi do głowy taki paździerz nie przyszedł (bez urazy)
    @GonzoG - koledze @Vicmac chodziło zapewne o to, że pobierasz sobie apką na smartfona i szerujesz na fejsa albo w chmurę już na połączeniu data z komórki. Dla mnie to totalny bezsens. WiFi miałoby dla mnie sens gdyby to był dostęp w trybie klienta WiFi i np. udostępniania zasobu w kompie czy innym urządzeniu. No ale jest jak jest.

  8. #8

    Domyślnie

    No, ale właśnie tak jest. Trzeba tylko użyć do tego aplikacji. Powód - bardzo proste. Jest wiele systemów i każdy działa inaczej w sieci, i nie każdy potrzebuje innego protokołu do udostępnienia plików. Poza tym dostęp równoległy z urządzenia zdalnego jest też bardzo nie wskazany ze względów bezpieczeństwa zapisu przez aparat.

    Automatyczne wrzucanie zdjęć do chmury też jest możliwe - aplikacja pobiera zdjęcia i zapisuje je w folderze synchronizowanym z chmurą.
    A jak ktoś chce wrzucać zdjęcia prosto na fejsa, to niech się nauczy używać aplikacji FB na telefonie. Aparat fotograficzny nie jest od tego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    @GonzoG: Będę się upierać, że nie tędy droga. Oczywiście jeśli ktoś lubi taki paździerz to jego sprawa. Poza tym jedna funkcjonalność nie wyklucza drugiej. A profesjonalne aparaty jakoś nie mają problemów technicznych z udostępnianiem plików czy to po kablu (np. ethernet) czy po WiFi i to nawet w czasie pracy np. studyjnej. Dla mnie natomiast czy to amatorsko czy profesjonalnie obsługiwanie aparatu komórką jest bardziej fanaberią niż użyteczną funkcjonalnością.

  10. #10

    Domyślnie

    A qDslrDashboard nie będzie przypadkiem działał z P900 ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. P900 makro
    By pazurok in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 09:40
  3. P900 akumulator
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 14:46
  4. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  5. modem/ router wifi cisco + nowy router wifi
    By HYPER in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •