Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Canon 6d+24-85 czy Fuji XT20+18-55?

    Cześć
    Stoję przed ww dylematem. Po sprzedaży 70D i sigmy 17-50 2.8 (wcześniej miałem Fuji XE1 z 16-50 i 35 F2) mam ochotę na coś nowego. Po długich poszukiwaniach na forum tym, Canona i Fuji oraz 10 minutowej zabawy w sklepie XT20 (i wieloma innymi aparatami) na placu boju zostają te 2 zestawy.
    Dlaczego tylko te 2?
    Będę miał do wydania ok 5,5 - 6 tys zł. I raczej ani grosza więcej. Oglądałem wiele sampli zarówno z 6D jak i Xt20. Jakość zdjęć wydaje mi się porównywalna. Moim największym dylematem jest AF...
    Niestety 6D nigdy nie miałem w rękach, więc nie wiem jak w praktyce sprawuje się AF.
    Fotografuję wszystko po trochu: widoczki, rodzina, portret, czasem może zdarzy się jakieś wydarzenie sportowe (kiedyś na Xe1 całe Airshow "opękałem" manualnym 135 2.8 nawet z niezłym skutkiem i zamierzam dalej go używać, niezależnie od tego, co kupię).
    6D biorę pod uwagę z kilku powodów:
    1. Słynna plastyka pełnej klatki, chciałbym jej spróbować
    2. Delikatnie lepsze zachowanie rawów w cieniach na wysokich czułościach
    3. Dość dobry dostęp do tanich obiektywów (np. 50 1.8 STM, tanie UWA np. 20-35)
    Fuji przekonuje mnie jakością zdjęć w bardzo małym opakowaniu (choć 6D z ww obiektywem lub 50 1.8 nie odbiega zbytnio wagą od Fuji), poza tym bardzo odpowiada mi ergonomia Fuji. No i Fuji jest w tej cenie nowe, 6D byłoby używane. 6D z obiektywem 24-85 daje mi trochę szersze pole widzenia, poza tym lubię czasem pofocić stałkami - w przypadku 6D może jeszcze dałbym radę uzbierać kilka stówek na nowego 50 1.8 STM; w przypadku Fuji muszę liczyć ponad 2x tyle za używkę 35...

    Czy jest ktoś, kto posiada lub miał okazję bliższego poznania jakiegokolwiek Fuji X i Canona 6D i mógłby choć trochę rozwiać moje dylematy? Jak sprawuje się AF w 6D w stosunku do Fuji i czy 24-85 daje radę na upakowanej matrycy 6D? Czy mośe jednak Fuji z 18-55 da mi lepszą jakość zdjęć?

    Proszę o jakąkolwiek pomoc, może jakąś wskazówkę, a może jakaś dobra dusza dysponuje Canonem 6D w woj. Wilekopolskim i zechciałby się spotkać (jakoś się odwdzięcze ).

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    6d + 24-105/4 L.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje. Może chociaż kilka słów nt. tego szkła, co przemawia za tym, żeby do niego sporo dopłacić w stosunku do 24-85? Czytałem już niejeden test tego obiektywu, jednak 24-85 też poleca się jako budżetową opcje. Pytam, ponieważ niestety cena ma dla mnie duże znaczenie, bo z 24-105L raczej w 6k się nie zmieszczę...

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem 6D razem z 24-70 f4 i 50/1.8, obecnie mam X-T20 z 18-55. Jeśli chodzi o jakość zdjęć to wg mnie wygrywał Canona. W kwestii AF, wolę ten z X-T20, nie mam żadnych problemów z BF/FF, jeśli chcę ustawić ostrość na obiekcie w lewej dolnej części ekranu, po prostu dotykam ekran w tym miejscu i ostrość jest ustawiona. W 6D lepiej użyć centralnego i przekadrować. W kwestii szybkości AF, aparatu używam typowo amatorsko i nie widzę większych różnic. Przewagą Canona będą ceny obiektywów, C85/1.8 kosztuje 1/3 tego co w Fuji 56/1.2, C50/1.8 1/3 ceny Fuji 35/1.4, ale cóż, to tylko hobby

    Z uwagi na gabaryty i w wystarczającą dla mnie jakość zdjęć wybrałem X-T20. Dodatkowo bardziej odpowiada mi głębia ostrości z APS-C. W przypadku pełnej klatki musiałem bardziej domykać przysłonę aby uzyskać większą głębię ostrości, co automatycznie windowało mi ISO w górę w gorszym świetle.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    24-85 używałem za czasów analoga i pod względem optycznym, szybkości AF (ma silnik USM) sprawował się bardzo dobrze. Budowa też solidna, mimo plastiku. Podejrzewam, że 24-105L pod względem optycznym lepiej się sprawdzi z cyfrą, ale sam co jakiś czas rozważam zakup starego 24-85 do 6d, żeby uturystycznić zestaw. 6d bardzo fajna puszka jednak potencjał pokaże dopiero z jasnymi stałkami. 50stm dobry i tani obiektyw. Ja do 6d na stałe mam przypiętą 35mmf2IS, jednak na co dzień nie chce mi się nosić klamota wiec mam jeszcze fuji x100.

  6. #6

    Domyślnie

    Sam też muszę przyznać że mając 6D nie miałem komfortu z zabawą AF, na centralnym super bez względu na pozycję pion/poziom aparatu, ale pozostałe czujniki liniowe to już była loteria i wnerwiało to mnie. Z Fuji jest inaczej i nawet wybierając xt20 będzie pewniej i poręczniej. Co do tego zoomu to się nie wypowiem ale jako wycieczkowy napewno się przyda. Fajnym uzupełnieniem byłyby stałki 23mm f2 i 50mm f2
    Jako zestaw który podałeś wybrałbym zdecydowanie fuji
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnio miałem możliwość pomacać XT20 a sam mam również 6d i nie zamienił bym swojej puszki na ten model fuji. IMO obrazek z Canona lepszy.

  8. #8

    Domyślnie

    Użytkuję C6D a od tygodnia jestem posiadaczem X-T20. Początkowo myślałem, że w całości przejdę na bezlustra, ale jak tu niektórzy wspomnieli i ich zdanie podzielam - obrazek z C jest lepszy co nie znaczy, że z Fuji jest zły. To jest moje subiektywne podejście. Fuji na pewno będzie pełnił rolę pstrykacza wycieczkowego, że nie zawsze chciało mi się nosić lustro.
    Poza tym symulacja eskpozycji, AF z dotykowego ekranu, poziomice* - to to, czego mi w C brakowało
    * w C jest jedna poziomica ale działa tylko na czas dopóki nie naciśniemy innego przycisku.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odzew, gdybym napisał na forum Canona to uzyskałbym pewnie odpowiedź "cropy są do d**y i w ogóle nie robią zdjęć" Widzę, że tutaj zdania są podzielone, padają różne argumenty za jednym i drugim systemem, co jest dla mnie bardzo pomocne. To już daje mi jakiś pogląd na sprawę. Z jednej strony matryca Fuji odstaje na prawdę niewiele od Canona FF. Z drugiej znowu strony chciałbym "liznąć" pełnej klatki i zobaczyć czy to dla mnie czy jednak zostać przy APS-C. W Canonie kusi rynek wtórny szkieł (choć ceny nowych STMów też są bardzo korzystne). Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Jeszcze jedno - jak wygląda współpraca 6D z manualnymi szkłami z przejściówką z potwierdzeniem ostrości? Czy wizjer w 6D można jakoś porównać do tego w 70D?

  10. #10

    Domyślnie

    Dopóki sam nie spróbujesz pełnej klatki, to się nie przekonasz, mnie okazała się niepotrzebna. Wizjer w 6D jest większy niż ten w 70D jeśli dobrze pamiętam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 11:29
  2. [ Fujifilm ] Fuji X-PRO1 & Fuji X-T10
    By slash12 in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 21:30
  3. zasilacz z Fuji s2 do Fuji s3...?
    By hondac in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 08:50
  4. Fuji Finepix F30 vs Canon EOS 20D
    By Władca Pixeli in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2006, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •