Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    A ja bym się nie skłaniał w kierunku AMD. W cinebench nie montuje się filmów, to jest zwykły benchmark. Zobaczyć trzeba testy konkretnie w premiere pro: https://www.pugetsystems.com/labs/ar...rformance-909/

    Jak widać o ile nie pracuje się z kodekiem RED, od ryzenów szybszy jest i7 7700k. I tańszy. Nie bez kozery jest tam masa wykresów z różnymi formatami, bo każdy pracuje na czym innym. Nawet 8K ProRes 4444 HQ exportuje sie szybciej na i7 7700k niż na ryzenach. Także Twoja rada nie jest trafiona, AMD nie jest dobrym wyborem do filmów, o ile pracuje się na h.264 lub ProRes czy DNxHR, a na takim materiale pracuje zdecydowana większość filmowców (lustrzanki canon/sony).
    ;]

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale w cenie samego i7 masz płytę główną i Ryzena, który dorównuje szybkością i można całość kręcić ( cpu poniżej 1000zł, mb 450zł ), a do i7 żeby kręcić trzeba płytę za przynajmniej 800zł i cena cpu też wysoka, do tego szybkość pamięci w AMD dają sporo, w i7 praktycznie nic, do tego platforma 1151 intela nie jest przyszłościowa, koniec slotu w przyszłym roku.

  3. #13

    Domyślnie

    koesh, ryzen 7 1700x i 1800x są wolniejsze od i7 7700k w zastosowaniach video a kosztują więcej. Ryzen 5 1600 będzie jeszcze wolniejszy, więc co z tego że kosztuje mniej? Można kupić i5 7600K, też kosztuje mniej niż i7, idąc tym tokiem myślenia. Cinebench to benchmark, podlinkowałem testy w premiere pro, oglądałeś je? A płyta pod i7 do OC wystarczy najtańsza z z270 o ile się nie chce rekordów bić tylko pracować na stabilnym taktowaniu co jest ważne przy filmach i długich renderach.

    Ryzen jest mocny, ale nie w PS, Lr, Premiere Pro. W tym ostatnim tylko jak sie obrabia materiał z kodekiem RED, a ilu tutaj na takim pracuje?
    ;]

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to nie ten przedział cenowy, ja biorę pod uwagę Ryzeny 4/8 lub 6/12 ostatecznie, w renderingu i kompresji radzi sobie dobrze, do tego nie biorę pod uwagę spieprzonej optymalizacji Adobe.
    Istotne tu jest składanie zestawu, a nie wyścig na benchmarki opierając się na kręconym zestawie i7 gdzie trzeba wpakować zasilkacz, chłodzenie, pamięci i płytę sensowną.

    Zresztą, jestem daleki od walki co lepsze, amd czy intel, sam siedzę na intelach od dawna, zawsze brałem pod uwagę też że zagram w coś ale obecnie nawet niższa/średnia półka cpu pozwala na zabawę mając dobre gpu, dlatego Ryzen ma sens, a to czy w Ps/Lr będę czekał 190 sekund czy 170 sekund jest mało dla mnie istotne.

    Platforma AM4 obecnie jest przyszłościowa, intel 1151 już nie i to trzeba brać pod uwagę, a składając budżetowy zestaw mamy wybór i o to chodzi w tym wszystkim, monopol intela skończył się i już nie będzie mógł wciskac kitu że nowa linia otrzymuje +5% wydajności.
    Intele nabierze sensu za co najmniej rok z nowym slotem, AMD poprawione Ryzeny ma mieć już w tym roku chyba, a kolejna wersja w przyszłym, z czego slot AM4 ma posłużyć przez pięć lat premier procesorów ZEN.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-05-2017 o 10:52

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    do tego nie biorę pod uwagę spieprzonej optymalizacji Adobe.
    I tu jest Twój zasadniczy błąd... Jeśli chcesz pracować na programach adobe MUSISZ brać pod uwagę ich spieprzoną optymalizację. Chcesz kupić procesor który gdzieś tam w jakimś benchmarku ma więcej pkt niż droższy intel, a na to że w codziennej Twojej pracy będzie wolniejszy już nie patrzysz? I to ma być rada?

    Co z tego że 1151 nie jest przyszłościowe? Za rok zamiast wymienić tylko procka wymienisz procka i płytę. Takie to straszne i trudne sprzedać płytę i kupić nową? Ramy te same, dyski, gpu, zasilacz, wszystko zostaje. Poza tym jeśli dziś droższe od i7 ryzeny są wolenisze od i7 w kwestii montazu w premiere pro to dlaczego mam mysleć, że za rok będzie inaczej? To samo z i5, są szybsze w Premiere Pro od ryzena 5. I też tańsze od i7. Czemu mam rok pracować na wolniejszym sprzęcie za większe pieniądze i liczyć na to że za rok, dwa, albo pięć, w końcu sytuacja się odwróci?

    Jest kilka prostych zasad - kupujesz gpu, to kup taki który lepiej sobie radzi w grach, w które masz zamiar grać. Kupujesz procka, kup taki który lepiej sobie poradzi w programie, w którym będziesz pracował. Niestety kompletnie to pomijasz. Dlatego Twoja rada jest nietrafiona.

    Celujesz w półkę do 1000zł za procka, kup i5. Celujesz wyżej, kup i7. Do PS/Lr/PPro nadal intel jest lepszy w kwestii cena/wydajność. Przestań to pomijać.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 09-05-2017 o 11:06
    ;]

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak napisałem, kwestia czy coś w Lr/Ps działa mi 5m30s czy 6m20s jest dla mnie pomijalna ale kwestia ceny budżetowego zestawu dobrze radzącego sobie w renderingu, konwersji, podglądu 3D itd już nie i tu lepiej sobie radzi tani 4 rdzeniowiec amd.
    http://pclab.pl/art73682-33.html
    http://pclab.pl/art73682-35.html
    http://pclab.pl/art73682-34.html

    Nadal powtarzam, sugerujemy się zestawem budżetowym gdzie maks można zastosować i7-7500.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie wiem jakim cudem w pclab wyszło im że export w premiere pro cc 2017 wychodzi szybciej na ryzen 5 1600x (188s) niż na i7 7700K (224s). Ciekaw jestem w jakim kodeku był materiał wejściowy, w jakiej rozdzielczości wejściowo i do jakiego kodeku/rozdzielczości był export. Tych danych tam nie ma. W teście, który podlinkowałem widać wyraźnie że ryzen potrafi pokonać i7mki z dużą przewagą, ale obrabiając pliki na kodeku RED. W podlinkowanym przeze mnie tescie masz rózne wykresy. Jesli pracujesz na plikach h.264 z canona wyniki będą diametralnie inne, na korzyść dla i5/i7.

    Śmiem twierdzić, że PClab wybrał konfigurację format/kodek idealną dla AMD i tylko taki wynik zamieścił, żeby się okazało że nagle tani ryzen 5 daje radę lepiej od i7. To by było ogromne nadużycie z ich strony. Aż skrobnę do nich maila, żeby się dowiedzieć co konkretnie eksportowali i jaki był materiał wejściowy.
    ;]

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Celujesz w półkę do 1000zł za procka, kup i5. Celujesz wyżej, kup i7. Do PS/Lr/PPro nadal intel jest lepszy w kwestii cena/wydajność. Przestań to pomijać.
    Wreszcie ktoś mi wybił Ryzena 5 z głowy

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. LED RING pomoc w doborze ?
    By indepedente in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2016, 18:18
  2. Prośba w doborze sprzętu
    By Itavvi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 23:31
  3. pomoc w doborze filtrów
    By kaliber439 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 20:40
  4. Pomoc w doborze obiektywów
    By gabajam in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 11:51
  5. Pomoc w doborze analoga
    By F670ES in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •