Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgi Zobacz posta
    Na Amazon.de kupisz za nieco więcej Tamron'a 15-30, który jest o niebo lepszy od tych trzech obiektów, które wymieniłeś.
    Na to ja akurat potrzebuje f-rę. A z *.de nie każdy wysyła do PL. Za dużo zabawy dla mnie w chwili obecnej.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Musisz sobie odpowiedzieć, czy 16mm i f/2.8 jest Ci potrzebne kosztem masy... Tokina jest prawie trzykrotnie cięższa od Nikkora.
    W Tokinie najbardziej nie pasuje mi przełącznik AF, MF oraz problem z robieniem zdjęć pod światło. Konstrukcja nikona wydaje się bardziej zwarta. A przynajmniej tak stwierdzam po „przebadaniu organoleptycznie” obu obiektywów.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    W Tokinie najbardziej nie pasuje mi przełącznik AF, MF oraz problem z robieniem zdjęć pod światło. Konstrukcja nikona wydaje się bardziej zwarta. A przynajmniej tak stwierdzam po „przebadaniu organoleptycznie” obu obiektywów.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    A w nikonie co Ci najbardziej nie pasuje?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A w nikonie co Ci najbardziej nie pasuje?
    Póki co trochę wolniejszy AF (ale to moje zdanie). Tyle mogę powiedzieć po 10min zabawy w sklepie.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  5. #25

    Domyślnie

    Kupiłem od amazon, a nie z podłączonych do nich sklepów i z fakturą; tak jest też teraz, a cena spadła o blisko 100 eur w ciągu 3 miesięcy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    ... Miałem T16-28/2.8 dwa lata, nie powiem, że była świetna, bo do tego co nią robiłem to nie była Ale tragiczna też nie była... Wymieniłem na N16-35/4...
    Świadczy to tylko o zróżnicowanych wymaganiach użytkowników tych szkieł. Dla mnie to „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Do N16-35/4 przymierzałem się jakieś 4 lata do tyłu i niestety poległ w porównaniu ze starym śrubokrętowym Tamronem SP AF 20-40/2.7-3.5. Ani to jasne, ani super ostre, a z dużym winietowaniem, olbrzymią dystorsją i AC. W tym roku kupiłem Tokinę 16-28/2.8 i to całkiem przyzwoity UWA. Też czytałem te wszystkie narzekania na pracę pod światło, o kłopotach z AF i utrudnionym stosowaniu filtrów. W Toto-Lotka nie gram, więc na szczęście nie liczę, ale żadnym pechowcem też nie jestem. Kupiłem w ciemno, bez oglądania i przymierzania się. Tych kilka dni na ewentualny zwrot przecież jest. No i o dziwo Tokina z D750 nie buntuje się. Ostrzy poprawnie w punkt bez jakiejkolwiek korekty. Ma dobrze korygowaną dystorsję i niewielkie winietowanie w porównaniu do N24-70/2.8. Ustępuje mu ostrością w centrum na pełnym otworze, ale za to nadrabia na krawędziach. Od kilku ładnych lat używam również Samyang’a 14/2.8 i porównując jego ostrość z tym co generuje Tokina, to niestety Samyang przegrywa, chociaż te 2mm różnicy w ogniskowej widać wyraźnie.

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    W Tokinie najbardziej nie pasuje mi przełącznik AF, MF oraz problem z robieniem zdjęć pod światło.
    Kwestia gustu. Zależy jak często i w jakich okolicznościach zmieniasz tryb AF na MF i odwrotnie. Jakoś nie widzę w tym rozwiązaniu większego problemu. Natomiast robienie zdjęć pod światło każdym obiektywem z wypukłą wielką soczewką z przodu będzie obarczone ryzykiem generowania odblasków. Tutaj akurat Tokina nie jest wyjątkiem, a jej praca pod światło jest zupełnie dobra. W większości typowych przypadków nie ma żadnych blików od żarówek w pomieszczeniach. Rysuje ostro i nie traci kontrastu. Spodziewałem się gorszych efektów, a jestem pozytywnie zaskoczony. Cała ta pisanina na forach jest wyraźnym przerysowaniem problemu i warto sprawdzić samodzielnie jak to wygląda. Ja ze swojego egzemplarza jestem zadowolony, chociaż czytając wypowiedzi niektórych użytkowników mam wątpliwości, czy posiadam ten sam obiektyw.

    Pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie

    Niestety obiektywom Tokiny przystawia się łatę na forach i najczęściej robią to ci, którzy tych obiektywów nie posiadali.
    Używałem przez dobre 10 lat kilka różnych obiektywów Tokiny i wszystkie dobrze wspominam. Nie były to szkła wybitne, ale w relacji jakość/cena, bardzo dobre.
    Najbardziej bawi mnie ''wada'' przełącznika AF, a przecież jest to jedno z najwygodniejszych rozwiązań

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Niestety obiektywom Tokiny przystawia się łatę na forach i najczęściej robią to ci, którzy tych obiektywów nie posiadali.
    Używałem przez dobre 10 lat kilka różnych obiektywów Tokiny i wszystkie dobrze wspominam. Nie były to szkła wybitne, ale w relacji jakość/cena, bardzo dobre.
    Najbardziej bawi mnie ''wada'' przełącznika AF, a przecież jest to jedno z najwygodniejszych rozwiązań
    W tym akurat wątku wypowiedziały się osoby posiadające dany obiektyw
    A co do przełącznika- jest niewygodny z dwóch powodów. Przejście na manual po ustawieniu wstępnie ostrości powoduje jej przestawienie- ząbki praktycznie zawsze ustawiają się tak, że ciągnąc za pierścień przestawia się ostrość. Po drugie- nie ma możliwości szybkiego przeostrzenia wtrybie AF.

    Niezaprzeczalnym plusem jest w każdym razi jakość optyczna oraz szczelność konstrukcji.

  9. #29

    Domyślnie

    Co do szczelności mówicie poważnie? Czytałem, ze ktoś używał na płazy i przedostało się dużo piasku do wewnątrz. Ale tak mówię (a raczej pisze), że tylko czytałem.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W tym akurat wątku wypowiedziały się osoby posiadające dany obiektyw
    A co do przełącznika- jest niewygodny z dwóch powodów. Przejście na manual po ustawieniu wstępnie ostrości powoduje jej przestawienie- ząbki praktycznie zawsze ustawiają się tak, że ciągnąc za pierścień przestawia się ostrość. Po drugie- nie ma możliwości szybkiego przeostrzenia wtrybie AF.

    Niezaprzeczalnym plusem jest w każdym razi jakość optyczna oraz szczelność konstrukcji.



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W tym akurat wątku wypowiedziały się osoby posiadające dany obiektyw
    A co do przełącznika- jest niewygodny z dwóch powodów. Przejście na manual po ustawieniu wstępnie ostrości powoduje jej przestawienie- ząbki praktycznie zawsze ustawiają się tak, że ciągnąc za pierścień przestawia się ostrość. Po drugie- nie ma możliwości szybkiego przeostrzenia wtrybie AF.

    Niezaprzeczalnym plusem jest w każdym razi jakość optyczna oraz szczelność konstrukcji.
    A po co w obiektywie szerokokątnym z bardzo celnym AF, w którym głębia ostrości zaczyna się od kilkudziesięciu centymetrów, a kończy na nieskończoności ustawiać wstępnie ostrość? Pytam, bo słyszałem ten bzdurny argument i zrozumieć go nie mogę.
    Takie, albo i większe ''wady'', można przykleić do każdego sprzętu.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który szeroki kąt do d80.
    By foto4deg in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 18:58
  2. Który szeroki kąt..
    By franz55 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 13:41
  3. Pomocy!!! Który szeroki obiektyw?!
    By AdrianD in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 22:20
  4. Który szeroki lepiej?
    By maciek.evo in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 19:57
  5. szeroki kat, ale ktory?
    By apsza in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-04-2006, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •