Dzień dobry, nie wiem już gdzie szukać odpowiedzi może tutaj coś doradzicie. Otóż od dość długiego czasu używam Acdsee 10 jestem z programu bardzo zadowolony, z moimi rawami przekonwertowanymi do dng radzi sobie wyśmienicie jednak kilka dni temu przeniosłem moją kolekcję na dysk ssd 256GB. Jako, że moja kolekcja zdjęć dng i jpg mieści się w tej ogólnie małej liczbie GB (wideo niestety zostały na hdd choć acdsee i tak filmów nie potrafi edytować) jest mi to wystarczające, ale zauważyłem że przy wywoływaniu dng program sam sobie tworzy odpowiedniki w jpg w ukrytym katalogu [developed] co jest dla mnie niezrozumiałym, a gdy zdjęcia były na twardym dysku który jest większy nie zauważałem tego.
Moje rawy konwertuję do dng właśnie z powodu specyfiki formatu, czyli że raw + informacje o nim są zapisywane w kontenerze dng. Z jakiej więc racji i po co program tworzy z obrabianych rawów dodatkowo jpgi?
Rozumiem taki zabieg dla edycji jpgów wtedy w katalogu [orginal] pozostają oryginały.
Zauważyłem, że tak właściwie te pliki jpg w [develop] nie mają znaczenia bo usunięcie je nie zmienia wywołania rawa.