Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy kupić w tej samej cenie:

Głosujących
13. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • używane body D600 + nowy Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD

    4 30,77%
  • nowe body D750 (dozbierać na tele)

    9 69,23%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Mam d610 i D750. Różnica miedzy tymi body jest znacząca więc jeśli jest możliwość kupić D750 to brał bym bez zastanowienia.
    Żeby nie było to dopiszę że D610 też robi dobrej jakości zdjęcia

  2. #12

    Domyślnie

    Myślę, że tu nie ma kwestii czy D750 jest lepszy od D600, tylko kolega się zastanawia czy kupić teraz zestaw D600, T150-600 i robić zdjęcia, czy też ze względu na brak gotówki zbierać dalej. Moja odpowiedź zmierza do tego, że w tym przypadku można kupić zestaw, robić zdjęcia i zbierać na lepsze body. Może w oparciu o własne doświadczenie dojdzie do wniosku, że D600 w jego przypadku jest wystarczający i za uzbierane pieniądze lepiej kupić UWA do krajobrazu, a w miedzy czasie zrobi sporo ciekawych zdjęć.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Myślę, że tu nie ma kwestii czy D750 jest lepszy od D600, tylko kolega się zastanawia czy kupić teraz zestaw D600, T150-600 i robić zdjęcia, czy też ze względu na brak gotówki zbierać dalej. Moja odpowiedź zmierza do tego, że w tym przypadku można kupić zestaw, robić zdjęcia i zbierać na lepsze body. Może w oparciu o własne doświadczenie dojdzie do wniosku, że D600 w jego przypadku jest wystarczający i za uzbierane pieniądze lepiej kupić UWA do krajobrazu, a w miedzy czasie zrobi sporo ciekawych zdjęć.
    Popieram w 100%. Bo można "zbierać" do śmierci- uzbiera na D750 to jak poczeka i dozbiera, to będzie D810... Ale przecież można jeszcze zaczekać i dozbierać...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Może w oparciu o własne doświadczenie dojdzie do wniosku, że D600 w jego przypadku jest wystarczający...
    no najbardziej boje się AF bo fotografowałem Canonem 7d i 7d markII.
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem w ręce oba i zdecydowanie wybrałbym D750. Jeśli nie trzymałeś tych korpusów weź to pod uwagę, dla mnie D600 ma za płytki grip i nie wyobrażam sobie jego używania przez dłuższy czas.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeżeli się okaże, że D600 nie wystarczy to zawsze możesz go sprzedać
    Przez pół roku posiadałem Canona 6D i jego "wspaniały" AF tak nie wkurzył, że sprzedałem wszystko Canona :P Nie mam zamiaru powtórzyć tego błędu... szybki AF jest dla mnie ważny.


    Cytat Zamieszczone przez oswald Zobacz posta
    Miałem w ręce oba i zdecydowanie wybrałbym D750. Jeśli nie trzymałeś tych korpusów weź to pod uwagę, dla mnie D600 ma za płytki grip i nie wyobrażam sobie jego używania przez dłuższy czas.
    Miałem okazję parę dni pracować D600 i już przy pierwszym chwyceniu zauważyłem, że coś jest nie tak. Potwierdzam to co napisałeś.



    Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. Już znajomemu zakomunikowałem, że raczej nie kupie od niego. Tak wiec pozostaje mi kupno D750.
    Aktualnie czekam na jakąś promocje (cashback) w Nikonie.... Jak tak dalej pójdzie to doczekam DXa D7500 i znowu będę miał zagwozdkę :P (bo wiele osób mnie mocno namawia na DX'a no ale to już inny temat ).

    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    Aktualnie czekam na jakąś promocje (cashback) w Nikonie.... Jak tak dalej pójdzie to doczekam DXa D7500 i znowu będę miał zagwozdkę :P (bo wiele osób mnie mocno namawia na DX'a no ale to już inny temat ).

    pozdrawiam
    Czekaj czekaj

  8. #18

    Domyślnie

    OT.
    taka mała szydera :P czy masz jakieś przecieki...
    Canon aktualnie daje tablety gratis lub oświetlenie studyjne... A dla nikona najważniejsza informacja ze strony to ze 2 maja maja nieczynne LOL :P
    W sumie nie jestem już przywiązany do żadnego systemu wiec czekając długo może znajdę coś innego ciekawego.....
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    OT.
    taka mała szydera :P czy masz jakieś przecieki...
    To pierwsze bo kadry uciekają...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    OT.
    taka mała szydera :P czy masz jakieś przecieki...
    Canon aktualnie daje tablety gratis lub oświetlenie studyjne... A dla nikona najważniejsza informacja ze strony to ze 2 maja maja nieczynne LOL :P
    W sumie nie jestem już przywiązany do żadnego systemu wiec czekając długo może znajdę coś innego ciekawego.....
    Z Twoich ostatnich wypowiedzi rozumie, że jednak szukasz aparatu który posiada dobry AF w scenach dynamicznych, więc w tym budżecie z FF Nikona masz do wyboru faktycznie tylko D750. Do portretu, krajobrazu i wielu innych bardziej statycznych scen różnica pomiędzy D600, a D750 dla amatora nie jest duża, a różnica w cenie jednak tak.
    Kiedy jednak poczytałem o tym tablecie u Canona to pomyślałem: czy bardziej szukasz aparatu czy może bardziej okazji. Wiadomo, że z szybko, dobrze i tanio zawsze można wybrać dwa elementy więc jeżeli bardziej zależy Ci na okazji niż na fotografowaniu, to musisz spokojnie czekać.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uzywany Nikon D700 czy nowy D750?
    By Przybysz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 09:42
  2. nowy d90 czy d300 uzywany ?
    By drakenus77 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 11:37
  3. nowy d90 czy d300 uzywany ?
    By drakenus77 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 11:40
  4. Nowy czy uzywany
    By dzelus92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 00:36
  5. Używany D200 jako nowy?
    By krzysztofisko in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 13-02-2007, 02:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •