Close

Strona 7 z 32 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 315

Wątek: 90 Krajobrazów

  1. #61

    Domyślnie

    @moshica Doskonale Ciebie rozumiem, problem z podróżowaniem jest taki że to loteria i mało kiedy trafiasz w 10 z pogodą. Też byłem w sporo miejscach jednak tylko kilka razy trafiłem ze światłem, dlatego trzeba było kombinować.
    Z białych klifów np nie mam ani jednego zdjęcia wartego pokazania, w Chinach podobnie. Sporo musiałem się namęczyć by coś z tego było, dlatego te moje wypociny są takie rozbiegane.
    To zdjęcie zrobiła moja druga połówka, ja poległem chociaż uwielbiam mgłę to jednak nie dałem rady zrobić nic lepszego jak ona tego dnia. Również nasza okolica.



    Na prawdę proponuje zacznij od swojego podwórka byś mógł w przyszłości wyciągać możliwości jakie dadzą ci nowe miejsca, tak samo robiąc w różnych warunkach pogodowych wypracujesz sobie techniki które pozwolą ci wykorzystać sytuacje.
    Wiele razy ratowałem się lasem w bezkształtną pogodę lub długimi czasami naświetlania i B&W przy braku światła. Efektownych wschodów słońca miałem dosłownie kilka a najwięcej i najlepszych jak jechałem do roboty a nie na krajobrazy.

  2. #62

    Domyślnie

    To fakt, wtedy jak się ma tylko komórkę*ze sobą to są najlepsze momenty na zdjęcia bo trafiają się fajne warunki a aparat w domu leży
    Nikon i podróże ...


  3. #63

    Domyślnie

    Pawle 90s ma racje, kto lepiej jak ty zna okolicę?
    To ty jesteś w stanie o najlepszych porach być w danym miejscu, tylko kwestia czasu i pomysłu!
    Ogniskowej, warunki czy też to co nam w głowie się układa i masz zdjęcie

    @biegly faktycznie technik jest bardzo dużo ale u mnie większym problemem jest zmysł artystyczny by to wszystko wyglądało malowniczo. Ostrość straciła znaczenie na rzecz płynności i spójności obrazu. A tutaj techniki nie pomagają.
    Twoja galeria jest właśnie tym do czego chciałbym dojść. Widać rzemiosło, kunszt i zaplecze artystyczne, nic nie jest przerysowane, zarazem widać że dążysz do realizmu który zachwyca bogactwem kolorów ale nie narzuca się ostrością lub przebitymi kolorami.
    MIło słyszeć i dziękuję za pochlebne słowa.

    Powiem tak, jedno i drugie idzie w parze !
    Masz kadr, a później trzeba wiedzieć (znając techniki bo wiesz co możesz) jak to połączyć tak - by było Wow!

    I tu nie jest tajemnicą, że trzeba zdjęcia robić i próbować aby nabierać doświadczenia

    Jak czujesz że masz jedno (a masz na pewno) , to znaczy że bark drugiego i to może warto szukać i rozwijać
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #64

    Domyślnie

    @biegły... AMEN Panie przewodniczący, AMEN! Jeszcze gdyby czasu było trochę więcej... albo przerąbałem go na głupoty albo teraz mi go brak z powodu rodziny. Przepraszam za off topic.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  5. #65

    Domyślnie

    @biegly możesz coś konkretnego polecić? albo która technika miała na Ciebie największy wpływ?

  6. #66

    Domyślnie

    @90s: bardzo fajny set, nie rozumiem tylko po co w nim 1 oraz 3.
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #67

    Domyślnie

    @biegły... AMEN Panie przewodniczący, AMEN! Jeszcze gdyby czasu było trochę więcej... albo przerąbałem go na głupoty albo teraz mi go brak z powodu rodziny.
    Tak to z życiem, ram mamy tego czasu więcej raz mniej!

    @biegly możesz coś konkretnego polecić? albo która technika miała na Ciebie największy wpływ?
    Korekty lokalne, edytować zdjęcia używając korekt lokalnych LR czy też PS
    Jak wypracujesz sobie rękę i oko, nabywasz doświadczenia do programu i z czasem zaczynasz rozumieć co z czym i jak

    Pamiętam jak pokazałem pierwszy tutorial z Lr edytując narzędziami do korekt lokalnych.
    Wówczas zarzucano mi że można podobnie zrobić używając tylko panelu Basic!

    I teraz pytanie, szybko i prosto - czy tez, poświecić czasu i skupić się na zdjęciu?
    Rozumie że nie każdy chce!
    Zawsze powtarzam, edytując zdjecia używając tylko korekt lokalnych poznajesz jeszcze lepiej program (jak go lepiej wykorzystywać) i pobudza się umysł ( ładne słowo ;P ) do tego czegoś o czym pisałeś

    Ważna jest obserwacja zdjęć innych, jak oni to robią i ta cierpliwość do tego wszystkiego!!

    Może kiedyś poruszę ten temat, w którymś filmie
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 18-10-2017 o 23:42
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  8. #68

    Domyślnie

    lokalna korekta nie jedno ma imię...
    ale zgadzam się, że wraz z upływem czasu poświęconego czy to na obróbkę, czy poznawanie technik - obraz całości staje się jakby "klarowniejszy"

  9. #69

    Domyślnie

    Będę kombinował i dziękuje za rady koledzy. Dla odmiany tym razem coś bardziej stonowanego.
    52.

  10. #70

    Domyślnie

    O kurczaku Ty jeden, bardzo ciekawy kadr. Powiem dalej, nawet światło na nim niepotrzebne
    Nikon i podróże ...


Strona 7 z 32 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektyw m.in. do krajobrazów
    By izafrym in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 11:00
  2. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 22:23
  3. Obiektyw do krajobrazów
    By bajcy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 01:40
  4. Obiektyw do krajobrazów
    By grzegorzdz72 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 12:40
  5. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •