Close

Strona 6 z 32 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 315

Wątek: 90 Krajobrazów

  1. #51

    Domyślnie

    Fotografia nr. 33 - najczęściej dobra fotografia to taka którą "ja" uznam za dobrą, inny odbiorca może przejść obok niej zupełnie obojętnie, jeszcze inna osoba dopatrzy się samych błędów. Ktoś jeszcze inny uzna, że zdjęcie nie ma sensu bo nie opowiada żadnej historii i nie jest mu przypisana żadna ideologia - co oczywiście jest bzdurą. Dlatego patrząc na to zdjęcie chciałbym aby w końcu powstała ścisła definicja "dobrej fotografii". To zdjęcie mogło by być idealnym wyznacznikiem poziomu. Coś prostego a zarazem niepowtarzalnego, coś nudnego ale pokazanego w sposób wzbudzający emocje, bez żadnych komunikatów, setki zbędnych barw - fotografia pełna minimalizmu, idealna. Gratuluję.

  2. #52

    Domyślnie

    Czasami dobra piwnica jest lepsza, niż jakaś tam szuflada!
    Jest tak, tu właśnie
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  3. #53

    Domyślnie

    @piotrekjeczen aż musiałem sprawdzić o jakim zdjęciu piszesz bardzo ci dziękuje za ciekawy komentarz. Również uwielbiam minimalizm i prostotę w zdjęciach, chociaż takich prac jest u mnie stosunkowo mało, bo to sytuacja mnie skłania niż chęć szukania takiej tematyki.
    A szkoda bo uwiecznić coś prostego w prostej formie i przykuć tym uwagę to już wyższa szkoła fotografii do której jeszcze nie dorosłem.
    @biegly dziękuje i bardzo żałuje że nie mogę pokazać nic nowego z isle of skye. dlatego postaram się coś jeszcze wygrzebać z odmętów moich starych wypocin. Może podszkolę dzięki temu obróbkę która nadal nie spełnia moich oczekiwań.

  4. #54

    Domyślnie

    dziękuje i bardzo żałuje że nie mogę pokazać nic nowego z isle of skye. dlatego postaram się coś jeszcze wygrzebać z odmętów moich starych wypocin.
    Śmiało!
    Może podszkolę dzięki temu obróbkę która nadal nie spełnia moich oczekiwań.
    Czuć ambicje i bardzo dobrze, nigdy nie jest dość
    Dodam że ja rocznie od 1-3 technik odkrywam, bo wciąż czuję że za mało!
    Nie poddawaj się
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #55

  6. #56

    Domyślnie

    Chciałbym mieć @90s takie skarby w swojej piwnicy, ja w swojej Silesia Area nie mam pomysłu już na cokolwiek w fotografii, mieszkać w takich miejscach jak Ty to aż się żyć chce

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Śmiało!

    Czuć ambicje i bardzo dobrze, nigdy nie jest dość
    Dodam że ja rocznie od 1-3 technik odkrywam, bo wciąż czuję że za mało!
    Nie poddawaj się
    Ja Rafale łapię się na tym, że w swojej okolicy nie mam pomysłu gdzie pójść i co fajnego sfotografować, nie mówiąc o odkryciu czegoś nowego ;-(
    Nikon i podróże ...


  7. #57

    Domyślnie

    @biegly faktycznie technik jest bardzo dużo ale u mnie większym problemem jest zmysł artystyczny by to wszystko wyglądało malowniczo. Ostrość straciła znaczenie na rzecz płynności i spójności obrazu. A tutaj techniki nie pomagają.
    Twoja galeria jest właśnie tym do czego chciałbym dojść. Widać rzemiosło, kunszt i zaplecze artystyczne, nic nie jest przerysowane, zarazem widać że dążysz do realizmu który zachwyca bogactwem kolorów ale nie narzuca się ostrością lub przebitymi kolorami.
    @Umbra dziękuje i ciesze się że się podoba
    @moshica moja okolica to taki GOP tyle że angielski. Myślę że problemem nie jest miejsce, tylko opatrzenie się na swoje okolice. Ja w Polsce jestem tak średnio raz w roku na kilka dni. Po 10 latach zupełnie inaczej odbieram to co kiedyś było dla mnie codziennością. Jak tak pomyśleć to najciekawsze zdjęcia powinno się robić właśnie w swojej okolicy, bo trzeba się dużo bardziej napracować nad czymś co wyda się warte uwiecznienia.

  8. #58

    Domyślnie

    Tak masz rację, że wypatrzenie czegoś opatrzonego to lepsze wyzwanie, ale zauważ, że ani tu nie ma morza, oceanu, ani gór, ogólnie jest industrial a nie przestrzeń i przyroda. A to miałem na mysli w odniesieniu do tego co z Irlandii, Szkocji czy GB prezentujecie czyli klify, latarnie, itp....
    Takie cuda to tylko jak się gdzieś daleko leci ;-(
    Nikon i podróże ...


  9. #59

    Domyślnie

    @moshica Ja do gór ze zdjęcia mam 1000km na klify niedużo mniej, więc niby się mieszka a wszędzie i tak daleko, bo większość kraju jest monotematyczna. Co nie zmienia faktu że największą zaletą UK jest jej pogoda i to że tutaj jest masa fotografów którzy potrafią wyciągnąć potencjał z miejsc w których mieszkają. Reszta to już tylko kopiści którzy wpadają na gotowe odkrycia. I tak samo myślę że jest u nas. Po prostu wiele miejsc które podziwiamy na zdjęciach są tak zwyczajne że jak się przyjeżdża to człowiek się rozczarowuje.
    Zresztą zapraszam do mojego miasta.
    https://www.google.co.uk/maps/@52.81...2!8i6656?dcr=0

    Nie znam większej dziury ale tak pewnie większość myśli o miejscach w których żyje.
    Jeżeli mogę coś zasugerować to jeżeli nie widzisz potencjału krajobrazowego swojej okolicy to może zmniejsz skale i skup się na fragmentach.
    Wrzucę kilka zdjęć które zrobiłem u siebie.
    W większości są to bardzo stare pracę dlatego przepraszam za ich jakość
    [/url]

    [/url]

    [/url]

    [/url]






  10. #60

    Domyślnie

    Niebanalne masz tę ujęcia, wszystko co opisałeś ma sens. Też wielokrotnie starałem się podchodzić z pomysłami do "swoich" miejsc, ale czasem człowieka opanowuje zniechęcenie. Ja też dużo kiedyś podróżowałem i byłem zachwycony wieloma fajnymi miejscami, więc jak widzę te które Wy prezentujecie, gdzie macie ocean, przestrzeń, klify itp... no to co by nie powiedzieć, człowiek się buntuje, chciałby tam być i pobawić się w dobre foto.
    Nikon i podróże ...


Strona 6 z 32 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektyw m.in. do krajobrazów
    By izafrym in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 11:00
  2. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 22:23
  3. Obiektyw do krajobrazów
    By bajcy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 01:40
  4. Obiektyw do krajobrazów
    By grzegorzdz72 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 12:40
  5. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •