Close

Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 229

Wątek: 90 Portretów

  1. #61

    Domyślnie

    Narobiłeś mi smaka. Jakie są to koszty? Statyw, aparat, obiektyw? Wkłady?

    Fajnym średnim jest Fuji GX680III, ale swoje kosztuje (pewnie z 8000 zł z Fujinonem 180mm/3.2, statywem i powiększalnikiem/skanerem).

  2. #62

    Domyślnie

    @Umbra ja mam średni format cyfrowy dlatego najlepiej popytać na www.korex.net.pl bo sam dopiero zaczynam przygodę z analogiem i moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona. Ale jakbym miał doradzać to LF 4x5 jest bardzo tani, tak samo błony kosztują mniej. Jest to najpopularniejszy format i jest masa sprzętu na ebayu. Opcje pochyłu w MF są mocno ograniczone a magia pracy na matówce z lupą i kręcenia wieloma pokrętłami i oglądanie zdjęcia w skali 1:1 dla mnie kapitalna przygoda.

    Sam myśle czy szukać drewniaka 8x10 czy 5x7 bo mentor za ciężki w plener.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja bym robił tylko w studio. Albo prawie tylko.

  4. #64

    Domyślnie

    @Umbra no to poszukaj Sinara jakiegoś bo z tego co czytałem to topowy sprzęt studyjny. Do tego jakieś szkła z migawką, takie szkła zaczynają się od f/5,6 ale w studiu to bez różnicy bo dzięki pochyłą i ruchom standardów to plastykę robisz sobie jaką chcesz.
    Ewentualnie drewniaka ale w nich nie masz takiego pola ruchu standardów za to waga i mobilność.

    Ja wybrałem mentora z dwóch powodów.
    1. Kupiłem go za bezcen od wujka fotografa.
    2. Ma migawkę szczelinową.

    Ale jak nie masz taczek to samo noszenie tego żelastwa Cię wykończy Do tego będziesz potrzebował kasety, najlepiej dwustronne. lupę, korex, światłomierz oraz chemie.
    Do wywoływania błon kupiłem sobie za śmieszne pieniądze Jobo CPE2 http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...highlight=jobo
    Mam też Jobo Autolab 1 ale nie działa i nie wiem czy uda mi się to uruchomić ;( a bardzo by mi na tym zależało bo to pełen automat do B&W i koloru.

    Zamiast powiększalnika zacznij od dobrego skaneru, co do statywu no to tutaj dobrze mieć kolubrynę bo jednak musi być sztywno jak chcesz na płytkiej GO pracować.
    Dobra lupa to też podstawa ja ostrze na dwie, x8 i x30 pod oko.

    Zanim jednak cokolwiek kupiłem to przez 3 miesiące czytałem oglądałem co się dało o LF i to też Tobie proponuje, bo nie wiem czy ci się spodoba sam proces pracy z takim aparatem.

  5. #65

    Domyślnie

    No właśnie jasność nie jest bez znaczenia, bo lubię też małą GO. Fuji daje GO podobną do 85/1.4 na FF, ale jest tilt i pochyły. Chciałbym coś podobnego, tylko może właśnie LF, skoro tańszy.
    Za światłomierz posłuży mi cyfra.

    Sinar jest za drogi. Nie chcę aż tyle inwestować, bo nie wiem, czy się nie zrażę jako dziecko cyfry. :P
    Jest też ten problem, że nie mam od kogo odkupić, a sam się nie znam na takim sprzęcie.

    W sumie to nie wiem, czy będzie to działało z moimi lampami.

  6. #66

    Domyślnie

    @Umbra optyka w LF różni się od tej z małego obrazka i nie ma co nawet takimi kategoriami na to patrzeć.
    Poza tym możesz zrobić zdjęcie z hiperfokalną i z GO na 1mm przy tej samej przysłonie. Tak działają pochyły standardów i nim ustalasz co chcesz mieć ostre a co rozmyte bez znaczenia jakie szkło masz podpięte i jak daleko znajdujesz się od modela.

    http://www.ebay.co.uk/itm/Sinar-C-5x...0AAOSwgGdZmzDv

    Jak już pisałem najlepiej załóż temat na korexie, tam są mądre głowy od analoga, i ci lepiej doradzą ode mnie.

  7. #67

    Domyślnie

    Wielkoformatowe żądzą. To zupełnie inna bajka. Magiczna bajka.
    Nie wiem, co napisać.

  8. #68

    Domyślnie

    Wszystko kwestią osobistego gustu. Ja, jako tradycjonalista, przyzwyczajony jestem do zdjęć mniej dosłownych, mniej realistycznych pod względem kontrastu. Wiecie, taki analog, takie filmy 24fps Technicolor . Tymczasem, na wielu zdjęciach tutaj jest dla mnie efekt WOW, bo wszystko takie wyraźne, takie prawdziwe. Ta fotka gościa z motorem genialna, aż czuję na czole ciepło z niewystudzonego silnika.
    Pozdrawiam, Nubius

  9. #69

    Domyślnie

    @PiciuD300 zgadzam się w 100% oby tylko dużo zdjęć nim robić.

    @nubius dziękuje, z jednej strony zależy mi właśnie na takim spojrzeniu jak przez okno z drugiej by był atrakcyjny efekt. Ciężka droga zwłaszcza przy pracy na całej matrycy bez odcinania trzech pierwszych i trzech ostatnich stref.

    Wrzucę ostatnie zdjęcia z motorem by nie było spamu, chociaż jest sporo fajnych ujęć.
    46.
    Paul V

    I klasycznie na koniec

    47.
    Paul IV

    48.
    Yasmin

  10. #70

Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Portretów 5
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:10
  2. [ Przyroda ] Kilka portretów
    By Marta Baranowska in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 17:29
  3. [ Portret ] mix portretów
    By infin1ty in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 01:35
  4. [ Portret ] Portretów kilka
    By Bonthyc in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:29
  5. [ Portret ] 4 albo 8 portretów
    By ruda# in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •