Close

Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 229

Wątek: 90 Portretów

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Stołeczek pod pupę szafeczka pod głowę i materiał to przykrywający.
    Obracamy o 90 stopni...
    Wielkie dzięki
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Bardzo lubię oglądać Twoje prace, choć rzadko komentuje. Lubię Twój klarowny i estetyczny styl.
    Podoba mi się również Twoje podejście do własnej twórczości i techniki, z pokorą.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    Właśnie, lepiej bym tego nie ujął.
    Od siebie dodam, tę dużą różnorodność jeśli chodzi o miejsca, drugi plan, sytuacje, aranżacje, światło, stroje itd... A cały czas ta dbałość o porządek - klarowny i estetyczny styl, jak to ująłeś.

    Do tego skromność, nie ta grzecznościowa - udawana, ale taka otwarta, szczera i rzeczowa.

    Przykład, podobnego podejścia:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=272632&page=2
    Naprawdę, portrety w Waszym wykonaniu bardzo przyjemnie się ogląda. A do tego jeszcze z wielką przyjemnością czyta opisy.

    Wielkie brawa.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #43

    Domyślnie

    @emet_b , @FelTom Bardzo dziękuje za takie wyróżnienie, ciężko nie być pokornym jak na co dzień widzi się setki niesamowitych zdjęć i zdaje sobie człowiek sprawę jak daleka jeszcze przed nim droga do takiego poziomu.
    Druga sprawa to że czym dalej w las tym ciemniej. Taka sama jest fotografia dla mnie. Kiedyś się wydawało że coś człowiek umie, dziś jak widzę tych na czele to nie mam wątpliwości gdzie moje miejsce.
    Ale to też motywuje do ciężkiej pracy i szukania własnego stylu, nigdy też nie stawiałem sobie za cel kopiowania innych i powielania schematów.

    U mnie w portrecie wiele rzeczy kuleje jak np pozowanie, nie mam modelek, pracuje ze zwykłymi ludźmi, mniej lub bardziej atrakcyjnymi i utalentowanymi. Miałem też kilka sesji z ludźmi po wypadkach samochodowych. Więc ustawienia światła są dość ważne dla mnie.
    Stąd lubię kontrasty i efektowne świecenie bo dobrze modeluje.


    Cała reszta to już szukanie nowych pomysłów by każdego potraktować indywidualnie, inne technik świecenia, miejsca itd. Nawet zdjęcia z tej samej sesji obrabiam na różne sposoby, za każdym razem od nowa i inną drogą idąc. Więc mam też problem z powtarzalnością.

    Tak więc mam co robić nad sobą do emerytury

    Jeszcze raz dziękuje za motywujące słowa.

  4. #44

    Domyślnie

    @90s pisałem Ci już to kiedyś w krajobrazach... Jest tu na forum wielu uważająch się za wielkich pro, którzy mogliby uczyć się od Ciebie. Bardzo lubię oglądać Twoje prace i chciałbym robić tak przeciętne portrety

  5. #45

    Domyślnie

    @madebyzosiek dziękuje i pamiętam Twoje słowa. Nie da się ukryć że jest tutaj wielu świetnych fotografów co widać po tematach i poziomie, szkoda tylko że tak mało konstruktywnych uwag.

    Jakby kogoś interesowały parametry ostatnich trzech zdjęć to:

    Camera: Mentor Panorama II
    ƒ/8.0
    1/30
    ASA:100

    Film: Fomapan 100 5x7 Inch

    Lens:Carl Zeiss Jena TESSAR 300mm f=4.5

    Wołane w: ILFORD ILFOSOL 3 (1:9) 5min

    Aparat nie zbyt wygodny do spacerów a statyw prawdziwy kolos. Ale na razie mogę pomarzyć o 8x10, zresztą do nauki 5x7 to i tak aż nadto.

    Chyba choruje na syndrom małej matrycy, bo ciągnie mnie w coraz większe rozmiary.


    Zobaczymy co uda się zrealizować w tym roku.

  6. #46

    Domyślnie

    Kolejne z prób z aparatem wielkoformatowym.
    Tym razem zastane+ błysk.
    Muszę kupić błony na ASA400 bo 100 nie daje zbyt dużych możliwości operowania.
    43.
    [url=https://flic.kr/p/Xbt8mQ]

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Jak zwykle świetne. Będąc na miejscy tego pana bardzo bym się cieszył z takiej fotki. Gratuluję
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #49

    Domyślnie

    Świetny ten wielkoformatowiec. Jakim focisz?

  10. #50

    Domyślnie

    @Ostry600 Dziękuje, klient bardzo zadowolony, ja na początku też byłem, teraz jednak zaczynam widzieć co mogłem zrobić lepiej.
    @Umbra Jeszcze nie doszedłem do koloru w wielkim formacie, na razie męczę B&W ale fota była by kosmiczna z LF. to średnioformatowiec.
    Hasselblad H5D-50c wifii, szkło Hasselblad HCD 28mm f/4.0
    Co do LF to na razie pracuje na Mentor Panorama II

Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Portretów 5
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:10
  2. [ Przyroda ] Kilka portretów
    By Marta Baranowska in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 17:29
  3. [ Portret ] mix portretów
    By infin1ty in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 01:35
  4. [ Portret ] Portretów kilka
    By Bonthyc in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:29
  5. [ Portret ] 4 albo 8 portretów
    By ruda# in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •