Close

Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 229

Wątek: 90 Portretów

  1. #151

    Domyślnie

    76. Niestety już tak dobrze jak pierwsza nie wyszła ale myślę że i tak warto pokazać.

  2. #152

  3. #153

    Domyślnie

    Pierwsze próby portretowe z wielkim formatem, ścianką cyfrową i składaniem stacków. Oryginalny rozmiar 19370x13838. Na razie skromnie bo muszę jeszcze zbudować osobną matówkę aby dokładniej wszystko móc ustawić, jakieś markery aby nie robić po prawie 30 zdjęć oraz bardziej uszczelnić układ.

    80.

  4. #154

    Domyślnie

    77 nie !!!! nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

  5. #155

    Domyślnie

    A to jedno z moich ulubionych z tej sesji

  6. #156

  7. #157

    Domyślnie

    77 i 78 mają mocno zniekształcone proporcje. Robiłem je szerokim aby ukryć wady budowy oraz podbić nogi.

  8. #158

    Domyślnie

    Co do watku to z mojej strony moge wyrazic tylko podziw.

    A co do 77 - 78 to moedelka swietnie wyszla. Ale jesli uzywasz motocykla jako rekwizytu, to jako motocyklista musze ci zwrocic uwage ze na 77 motor siega modelce tylko do kolan a na 78 ma kolo wieksze niz jej tulow i glowa
    Choc z checia bym zobaczyl jeszcze pare z tej sesji z ta modelka i tym motocyklem

    P.s Trzeba jakas inicjatywe poparcia na forum stworzyc, zeby ktorys moderator zmienil Ci tytul watku na "190", zeby bylo wiecej zdjec
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    77 i 78 mają mocno zniekształcone proporcje. Robiłem je szerokim aby ukryć wady budowy oraz podbić nogi.
    Założenie rozumiem, ale według mnie wyszło... nienajlepiej.
    W moim odczuciu skróciłeś tułów na tyle mocno że efekt jest dość komiczny spotęgowany odchyleniem aparatu do góry.
    Być może gdyby dziewczyna „wyszłaby” tulowiem do przodu z odrobiną agresji... to tylko gdybanie oczywiście.
    Może gdyby na pierwszym planie coś leżało jakiś motocyklowy gadżet, akcesorium zbudowałoby taką szerokokątna wieloplanowość a jednoczesnie trochę usprawiedliwiałoby zniekształcenia.
    Albo wręcz odwrotnie. Może zatrzymałeś się w budowaniu tego obrazu w miejscu gdzie te zniekształcenia są zbyt małe?
    Nie wiem czy jasno piszę...
    A tak troszkę obok wątku.
    Ostatnio przeglądałem zdjęcia robione na szerokim kącie różnymi szkłami. Od zenitara 16mm poprzez Pentaxa 35mm (6x7) nikkora 14-24 samyanga 14mm czy też samyanga 12mm i kilku innych. To niesamowite jak różnie te szkła „kompresują” centrum kadru. Zwykle zwracamy uwagę na to jak bardzo „pracują” na brzegach a zapominamy co robią w centrum. Na rożnych odległościach przedmiotowych itd....To ciekawa dla mnie obserwacja
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 22-06-2018 o 07:58

  10. #160

    Domyślnie

    @krzysztofz24 dziękuje za komplement 90 fotek i kończę, zwłaszcza że zostało mi jeszcze dokończyć 90 krajobrazów.

    Co do motoru to element drugoplanowy więc tak też był traktowany. Wrzucę jeszcze jakieś zdjęcie skoro chciałbyś więcej.
    @fafniak dobry pomysł z dodatkowym elementem na pierwszym planie, podoba mi się i dziękuje za opinię. Zawsze czytam uważnie i staram wyciągnąć wnioski.

    Natomiast co do dziewczyny to właśnie tułów był problemem, to nie była modelka pomimo że bardzo ładna dziewczyna to jednak właśnie brak wcięcia i linii bioder itd. zmusił mnie do takich zabiegów. Dlatego postanowiłem uwydatnić nogi w tych dwóch ujęciach. Dodatkowo teraz jakaś mania noszenia spodni powyżej pępka co przy topie wygląda moim zdaniem bardzo słabo bo robi się wąski pasek skóry i jak modelka nie ma perfekcyjnej figury to wychodzi taka opona w połowie ciała. na 79 możesz to dostrzec.

    Zgięcie ciała i wyciągnięcie się w stronę kamery również zetnie tułów a brak wcięcia i linii uwydatni prostokątną budowę ciała. Zwłaszcza że brzuch będzie prostopadle do kamery. Widzisz wszystko można w Photoshopie wymodelować ale ja robię na uwięzi i klient widzi zdjęcia i to co wychodzi więc staram się perspektywą i takimi zabiegami robić wszystko by wyszła jak najlepiej. Zresztą jak najlepsze wykonanie fotki to cel dla mnie nr.1

Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Portretów 5
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:10
  2. [ Przyroda ] Kilka portretów
    By Marta Baranowska in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 17:29
  3. [ Portret ] mix portretów
    By infin1ty in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 01:35
  4. [ Portret ] Portretów kilka
    By Bonthyc in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:29
  5. [ Portret ] 4 albo 8 portretów
    By ruda# in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •