Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Budapeszt

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie Budapeszt

    Witam, wybieram się pierwszy raz samochodem do Budapesztu i nie wiem jaką wybrać trasę, czy przez Czechy czy też przez Słowację ? Na pewno przez Słowację jest krócej ale zapewne droga gorsza . Jechałem na pokazy lotnicze do Sliac na Słowacji i trasa taka sobie , jak dalej to nie wiem . Może ktoś ma porównanie ? Start z Dąbrowy Górniczej. Może ktoś udzieli dobrej rady bo od tego zależy jakie kupić winiety. Wyjazd trzydniowy i w związku z tym mam też pytanie jak najlepiej poruszać się po Budapeszcie, jaki kupić bilet , czy jest jakaś sieciówka na wszystkie środki komunikacji czy też można sobie ją odpuścić i da radę zaliczyć ciekawe miejsca piechotą najwyżej kupując jakieś bilety jednorazowe. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dojechać to nie napiszę, ale najlepiej poruszać się zbiorkomem po Budapeszcie. Choćby po to, żeby przejechać się najstarszą linią metra (żółtą) na kontynencie europejskim. Jaki bilet? Ciężko wyczuć, opracuj listę atrakcji do zaliczenia, a następnie zobacz jak tam dojechać.
    Pilnujcie tylko kasowania biletów, bo kontrole w metrze są bardzo częste i pilnujcie opłat parkingowych, nawet kilkuminutowe spóźnienie może skutkować mandatem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Ja z Dąbrowy uderzałbym od razu przez Czechy. Dalej kilometrowo ale lepsza droga. Z Krk jechałem przez Słowację i to była udręka. Zawsze wybieram autostrady podczas podróży (nawet kosztem odległości), tutaj skusiłem się odległością. I żałowałem. Wracałem już przez Czechy.
    Zawsze znajdziesz zwolenników jednej i drugiej trasy. Podobnie jak przy podróżach na Chorwację - przez Węgry czy Austrię. Ile osób tyle opinii, zależy co kto woli. Ja preferuję szybką jazdę. Jeśli komuś pasuje tempo patrolowe to może i Słowacja nie będzie zła.
    Co do poriszania na miejscu to ja korzystałem z metra kupując jednorazowe bilety. W częsć miejsc dotarłem sanmochodem a spory obszar miasta zaliczyłem na nogach - warto.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za wskazówki, też mi się wydaje,że chyba lepiej trochę dłuższą trasą ale autostradami niż co chwilę zwalniać niczym do Krakowa przez Olkusz, a jakby nie patrzeć to trochę godzin trzeba jechać

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Droga przez Czechy widzę,że ma jedną wadę, poza tym,że jest dłuższa o ponad 150km , trzeba wykupywać winiety na trzy kraje, gdyż trzeba również zahaczyć o Słowację i google maps pokazuje,że jest to droga płatna. Jadąc przez Słowację przejeżdżamy mały odcinek przez Czechy i nie jest on objęty winietą , chyba,że google maps źle pokazuje.

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.gif
    http://slowacja.hej.pl/sl-auto-mapa.jpg
    Kiedyś jeździłem przez Zwardoń-Czadcza-Zlina, u nas teraz chyba nowa droga jest do samej granicy. Wtedy omijasz Czechy.
    Najszybciej to raczej z 3 winietami, Ostrawa-Brno-Bratysława. Brno-Bratysława to z pewnością płatna autostrada.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Ja osobiście pojechałbym przez Słowacje i omijając autostrady(ewentualnie zakup winiety i spokój),jak byłem w zeszłym roku na Słowacji to drogi wg.mnie porównywalne do naszych a momentami i lepsze.
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  8. #8
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Czechy są o wiele, wiele tańsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Trzydnówkę po Budapeszcie rozpisałem na swoim blogu: http://wypadnaweekend.blogspot.com/2...a-i-dzien.html
    Wyjazd turystyczno-fotograficzny był co prawda w 2013, więc mogły nieznacznie zmienić się ceny.
    Biletów jednorazowych nie opłaca się kupować. Najkorzystniej kupić karnet 72 godzinny za 4150 HUF - na wszystkie środki komunikacji (nawet wodne). Komunikacja w Budapeszcie jest naprawdę rewelacyjna. Polecam wybrać tańszy hotel nawet dalej od centrum, ale w pobliżu stacji metra.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #10

    Domyślnie

    Jak jeszcze masz jakieś rozterki związane z wyborem trasy, to wybieraj najkrótszą drogę - ja jechałem Korbielów - Rużomberk - Zwoleń - Sahy - Budapeszt. Wyjazd przed północą z Żyrardowa - na rano byłem w Budapeszcie - zdążyłem jakoś przed godzinami porannego szczytu, bo nie pamiętam, żebym stał w korkach. Co do komunikacji w samym Budapeszcie, to popieram przedmówcę (chociaż ja w większości podróżowałem piechotą ). Sama przejażdżka metrem stanowi atrakcję i dobrą okazję do zrobienia fajnych zdjęć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Budapeszt
    By filipgie in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:45
  2. [ Architektura ] Budapeszt
    By Jaro72 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 12:16
  3. [ Architektura ] Budapeszt 2
    By Jaro72 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 19:15
  4. [ Architektura ] Budapeszt
    By Mugen in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 16:39
  5. [ Architektura ] Budapeszt
    By arthyg in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •