Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie LR6 uwalił mi katalog ze zdjeciami , help

    Pomóżcie ludzie. LR 6 uwalił się po raz kolejny i tym razem już nie uruchamia się katalog ze zdjęciami.

    Komunikat jaki się wyświetla:



    Nigdzie nie mogę znaleźć sposobu na odratowanie zdjęć. Mam tam ponad 700 obrobionych rawów.
    Nie mam też backupu.

    Ktoś coś może pomóc ?
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  2. #2

    Domyślnie

    Ale co? Katalogu nie widać w systemie? Jak się nań kliknie to nie działa? Foty masz na dysku z systemem, czy innym? Jaki masz system operacyjny? Zewnętrzny program np. Norton Commander też nic nie widzi? Alert informuje, że nie może otworzyć, bo inna aplikacja korzysta ze zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 22-04-2017 o 11:21
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    A czasami nie masz na kompie jakiegoś wirusa szyfrujacego pliki?

    Wysłane z Xperia Z3
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj skopiować katalog wraz ze zdjęciami do innego folderu i wybrać z menu: File/Import from Another catalog... i go zaimportować.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Żadnych wirusów.
    W innym wątku o LR6 pisałem że najnowsza wersja działa u mnie bardzo niestabilnie i właśnie po jednym takiem zawieszeniu program przestał otwierać katalog z obrabianymi rawami.

    Borat,
    ten sposób nie działał.

    Za to znalazłem w sieci poradnik jak poradzić sobie w tej sytuacji:
    http://blog.dimgs.com/2014/11/napraw...ow-lightrooma/

    U mnie zadziałało.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze na koniec bo może się komuś na przyszłość przydadzą te info.

    Przetestowałem 5 wersji LR 6 od pierwszej 6 do ostatniej i w każdej wersji programu program zawieszał się za każdym razem dwóch sytuacjach: Gdy w module DEVELOP chciałem usunąć zdjęcie z podglądu (nie z dysku) i Gdy przy włączonym Kadrowaniu przełączyłem się na inne zdjęcie. Na początku myślałem że zbyt podkręcony komputer jest ale przejściach na fabryczne ustawienia komputera nic się nie zmieniało. Dodam że wszelkie inne programy działają beż problemu. Metodą prób doszedłem w końcu co jest przyczyną, to funkcja USE GRAPHICS PROCESSOR. Po jej wyłączeniu LR jest stabilny jak skała! Nic się nie wiesza, ,wspomniane wcześniej sytuacje zwiech już nie występują.
    Konkluzja, jeśli masz problemy ze stabilnością programu to pierwsze co zrób to wyłącz to wspomaganie a dopiero potem szukaj innych przyczyn.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Jeszcze na koniec bo może się komuś na przyszłość przydadzą te info.

    Przetestowałem 5 wersji LR 6 od pierwszej 6 do ostatniej i w każdej wersji programu program zawieszał się za każdym razem dwóch sytuacjach: Gdy w module DEVELOP chciałem usunąć zdjęcie z podglądu (nie z dysku) i Gdy przy włączonym Kadrowaniu przełączyłem się na inne zdjęcie. Na początku myślałem że zbyt podkręcony komputer jest ale przejściach na fabryczne ustawienia komputera nic się nie zmieniało. Dodam że wszelkie inne programy działają beż problemu. Metodą prób doszedłem w końcu co jest przyczyną, to funkcja USE GRAPHICS PROCESSOR. Po jej wyłączeniu LR jest stabilny jak skała! Nic się nie wiesza, ,wspomniane wcześniej sytuacje zwiech już nie występują.
    Konkluzja, jeśli masz problemy ze stabilnością programu to pierwsze co zrób to wyłącz to wspomaganie a dopiero potem szukaj innych przyczyn.
    A tak z ciekawości, to jaką kartę grafiki masz i jaki system ?
    D7100 NIKKOR AF-S 18-55 mm, TAMRON SP 70-300 mm, SIGMA DC 17-50 mm EX HSM
    PC : ASUS Z170, Procesor : i5-6500, Pamięć : 16 GB, Dysk : SSD 250 GB + HDD 1 TB, Karta grafiki : Gigabyte Nvidia GTX1050 Ti System operacyjny : Windows 10 Home 64-bit.

  8. #8

    Domyślnie

    Windows 10 64 bit, karta Radeon R6 360 i oczywiście aktualne sterowniki.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  9. #9

    Domyślnie

    Przeglądając ostatnio podręcznik Lr w rozdziale "O katalogach Lr" znalazłem coś takiego: ".... Drugi tymczasowy plik to nazwakatalogu.lock; uniemożliwia on innym użytkownikom programu modyfikowanie zdjęć ze wspólnego katalogu przez sieć. Jeżeli w trakcie pracy z Lr nastąpi awaria i doświadczysz problemów przy ponownym uruchamianiu programu, może być to związane z faktem, że plik.lock dalej znajduje się w folderze katalogu Lr. W takim przypadku spróbuj ręcznie skasować ten plik za pomocą Findera lub Eksploratora. Wtedy program powinien poprawnie się włączyć. ..."
    Może się komuś przyda i zaoszczędzi czas i nerwy.

  10. #10

    Domyślnie

    Szkoda że wcześniej się nie pojawiłeś. Byłbym sprawdził bo faktycznie ten plik był.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

Podobne wątki

  1. Katalog Zdjęć
    By gawer21 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 23:54
  2. [D40x] Katalog zapisywania zdjęć
    By skifan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 00:37
  3. Nie usuwalny katalog [?]++
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 18:09
  4. katalog na karcie CF ???
    By yacekk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 08:41
  5. jak tworzony jest katalog zdjec w D100?
    By ghost_rider in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2006, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •