Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać taki Mega zoom Nikon p900 ?

    Witam serdecznie.
    Jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem Nikona p900.
    Wiem,że to jest compact i nie można za wiele wymagać.
    Zaintrygował mnie bardzo jego ZOOM z filmików na YT ( np: https://youtu.be/B6lq-gOhZ8c )
    próbuję już drugi dzień zbliżyć coś co nie jest widoczne gołym okiem a zobaczyć to można dzięki temu zoomowi.
    Niestety,zbliża mi coś co i tak widzę i jest rozpoznawalne gołym okiem.Budynki,ludzie itd.
    Czy potrzebuję jakieś specjalne ustawienia?Coś włączone,coś wyłączone itd na jakimś specjalnym programie?
    Próbowałem i tryb księżyca (ale nie na księżyc,bo chmury non stop) i filmowałem ,i SCENE ,i manual .
    Łapy opadają.Tutaj mój zoom ( https://youtu.be/QLMrNja_ebE )ten budynek to ja bez aparatu widzę dość dokładnie,na końcu filmiku ludzie idący ulicą ,też ich widzę i rozpoznaję.
    W instrukcji znalazłem :
    "„COOLPIX P900 wprowadza zupełnie nowy poziom możliwości w klasie aparatów kompaktowych: drobniejsze szczegóły, potężny zoom, udoskonaloną stabilność, elastyczne kadrowanie i efektowne filmy poklatkowe. Z zoomem optycznym sięgającym ogniskowej 2000 mm[2] oraz funkcji Dynamic Fine Zoom, dzięki której można rozszerzyć ją nawet do 4000 mm1 - naprawdę odległe obiekty będą wyglądać, jakby były tuż przed obiektywem."
    Gdzie to i jak włączyć ten Dynamic Fine Zoom?Nie znalazłem nigdzie w menu.Robił ktoś taki zoom?Jak ustawić?
    ufff
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Na 99% jest to po prostu zoom cyfrowy. Włącz zoom cyfrowy w aparacie i będziesz miał 4000mm.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Twoim zdaniem to co zbliżyłes to za mało? Jakaś ładna sąsiadka mieszka gdzieś dalej i nie sięgasz? 2000 mm to jest potwór. Ustaw aparat na lepszym statywie bo obraz lata jak chce.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie czuję, że to co zbliżyłem to za mało w porównaniu z filmami z YT. Nawet sam czas zoomowania mam krótszy.Wiem kiedy zaczyna się zoom cyfrowy, no u mnie chyba za szybko. I teraz nie wiem czy tak ma być, czy jeszcze czegoś nie odkryłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze nie sugeruj się przybliżeniem na podstawie filmów, bo one startują z 24 mm czyli z szerokiego konta a Twoje (ludzkie) pole widzenia jest węższe. Czyli Ty coś widzisz dokładniej w oddali niż zobaczysz na szerokim koncie.

    Po drugie - nie ma żadnych magicznych ustawień dla zoomu w tym aparacie (optycznego, bo cyfrowy trzeba włączyć w menu - te filmy z YT wchodzą w zoom cyfrowy).

    Po trzecie to co pokazałeś co sam nakręciłeś (mimo, że rzuca obrazem jak cholera) jest w zasadzie dokładnie tym samym co na wcześniej podlinkwanym filmie. Sprawa innej perspektywy. Zrób sobie coś tak jak oni z górki na szerokim widoku to osiągniesz taki sam efekt.

    Po czwarte - prędkość zooma zależy od Ciebie. Ciągnij delikatniej za przełącznik to pojedzie wolniej.

    Po piąte nie ma różnicy w działaniu zooma optycznego w różnych programach aparatu. To zwykła optyka i mechanika obiektywu oraz sterowanie serwomecanizmem.

    Po szóste - Księżyc wychodzi THE BEST.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JayseePL Zobacz posta
    Gdzie to i jak włączyć ten Dynamic Fine Zoom?Nie znalazłem nigdzie w menu.Robił ktoś taki zoom?Jak ustawić?
    Pozdrawiam.
    Tego się nie "włącza". To po prostu jest i działa w zakresie zoomu cyfrowego jeśli widzisz niebieski pasek zoomu. Gdy zmienia się w żółty to jak dla mnie to jest już zwykły cyfrowy zoom.

  7. #7

    Domyślnie

    @dzienniarz - wszystko świetnie opisałeś i ze wszystkim się zgadzam, ale...
    Cytat Zamieszczone przez dzienniarz Zobacz posta
    ... szerokiego konta ... szerokim koncie...
    kONta bankowego a kĄta geometrycznego / optycznego mylić nie wolno!!

    Co do filmiku...
    1. Trzęsie jak... Statyw by się przydał.
    2. Jakość przy dłuższych ogniskowych się pogarsza.
    3. Jak napisał @dzienniarz. Nie wiem, co pokazuje ten P900, ale jakbyś ustawił 50mm, to miałbyś mniej więcej takie zbliżenie / kąt widzenia jak gołym okiem. Dla krótszych, szerzej i dalej. Dla dłuższych bliżej. Te 2000 optycznego to 2000/50=40 zbliżenie jakieś 40x. Nie mów, że te napisy na wiacie jesteś w stanie tak przeczytać z okna?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    FelTom: Ze wszystkim zgoda: BTW włączony słownik czasem sprawia kłopoty, mój błąd.

    Nie wiem co masz na myśli pisząc o jakości. Co do statywu natomiast radzę łożyskowany, bo przy długich ogniskowych na innym będzie trudniej.

    BTW: P900 nie pokazuje wartości ogniskowej (liczbowo).

  9. #9

    Domyślnie

    No i tego mi trzeba było. Wszystko zrozumiałem. Statyw zamówiłem będzie w poniedziałek. Faktycznie na 24 obraz jest oddalony, gdzieś przy 50 odwzorowuje to co widzi oko. Dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam serdecznie.

  10. #10

    Domyślnie

    Na filmiku widać, przy zwiększaniu ogniskowej dwie rzeczy.
    1. Oprócz tego, że drgania powodują, że bardziej trzęsie obraz.
    2. Przy tych dłuższych ogniskowych jakość obrazu jest już wyraźnie gorsza. Rozdzielczość i kontrast.

    Nie ma się czym przejmować. W mojej Sigmie 70-200/2.8 od 150 do 200mm przy 2.8 do 4.0 pogorszenie obrazu też jest wyraźne.

    Nie mam tego aparatu P900, ale chętnie bym zobaczył go kiedyś w akcji. Dlatego chętnie czytam i oglądam Wasze wrażenia z jego użytkowania.

    Ps Przepraszam za to czepialstwo do błędu: kąta vs konta.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Podobne wątki

  1. Jak uzyskać taki efekt
    By niedokonczony_login in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 14:37
  2. Jak uzyskać taki blask
    By jagodziarz in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 14:29
  3. Jak uzyskać taki styl?
    By malina2010 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 14:12
  4. jak uzyskać taki efekt
    By bieniek13 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 05:58
  5. Jak uzyskac taki efekt.
    By szulzykk in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 21:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •