Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68
  1. #1

    Domyślnie Zakupy - D750 + Sigma35 1.4 art - jak rozwiązac podwyżkę cen

    Cześć Wszystkim,
    przyszedł czas na planowane zakupy i .... bardzo się zdziwiłem.
    W styczniu robiłem sobie plan na zakupy i 10000zł miało starczyć na D750 + Sigma 35 1.4 Art + ewentualnie sb-910 (używka). Od 2 tygodni nie wiem co zrobić, bo brakuje ze 2-3 tysiące .
    Jedyne co mi przyszło do głowy to angielskie zakupy. Tutaj zaczęły rodzić się kolejne problemy. D750 jest do kupienia za ok. 6500zł ale oczywiście z 3letnią gwarancją sprzedawcy. Chciałbym zapytać, czy jest ktoś w stanie określić, na ile podejmuje ryzyko, że aparat mi siądzie. Czy awarie takiego sprzętu są częste? Ile kosztuje ewentualna kalibracja body z obiektywem - nie mając gwarancji producenta?
    Czy ktoś robił już taki zakup i próbował korzystać z "seller warranty? Jak wyszło?
    Opcja nr 2. Zacząłem kombinować nad używką z pl, ale ofert z gwarancją jak na lekarstwo.
    Opcja nr 3. Czy warto wskoczyć w D700 - tymczasowo? Mógłbym wtedy może nawet kupić 2 obiektywy - 35 i 85 (i tak był w planie na przyszłość).

    Jeszcze jedna sprawa - Mając D750 i Sigmę 35 1.4, czy na weselnej imprezie lampa i tak będzie niezbędna? Może zakup lampy odłożyć na chwile? Za 2 tygodnie idę się uczyć weselnej fotografii jako drugi fotograf.

    Przywalili z cenami niemiłosiernie i mój plan runął. Czy ktoś poleciłby jakieś dobre rozwiązanie? Może ktoś ma ciekawą używkę do sprzedania - obowiązkowo z gwarancją pl?
    Dziękuję z góry.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  2. #2

    Domyślnie

    Na brytyjskim amazonie czy ebayu D750 za tą cenę to aparat z Chin. Jak nie boisz się, to kupuj. Ale, jak nie daj boże, trafi się taki łapiący się na akcję serwisową, to współczuję. Ja tam bym nie ryzykowała.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wyżej, jest ryzyko dość wysokie, że to Chińczyk sprowadzający z HK. Może nawet i udzieli gwarancji, ale będzie wysyłał sprzęt do HK, więc trochę naprawa potrwa.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    To nie ryzyko, to pewność. Jakby body było z brytyjską gwarancją, to pisałoby 2 lata gwarancji producenta i cena to ok 1600 funtów...

  5. #5

    Domyślnie

    Żeby nie robić kryptoreklamy - wysłałem na pw.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie tak po sprawdzeniu wydaje mi się, że to sklep Angielski, choć chyba tylko internetowy, bez stacjonarki. Więc może to Chińczyk. Wiem, że to aparaty z HK, tego jestem świadomy, pytanie czy warte ryzyka?
    Nie wiem, czy mogę link wrzucić, jak nie to przepraszam i proszę usunąć
    D750
    Rozmawiałem też z polskim sklepem jakąś godzinę temu i jak się okazuje, można kupić body w 3 cenach . PL NIKON, EU NIKON i sklepowa gwarancja. Każdy oczywiście w innej cenie. Sklepowy za ok 7700. Czyli to tak samo jak ten z Anglii, tyle że o 1000 droższy. Chociaż tu zawsze sklep w PL i to stacjonarny.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Długo leci ten pw
    Ostatnio edytowane przez mikul22 ; 21-04-2017 o 18:12
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikul22 Zobacz posta
    No właśnie tak po sprawdzeniu wydaje mi się, że to sklep Angielski, choć chyba tylko internetowy, bez stacjonarki. Więc może to Chińczyk. Wiem, że to aparaty z HK, tego jestem świadomy, pytanie czy warte ryzyka?
    Aparat na 100% bez oficjalnego wsparcia Nikona. Na 100% sprowadzany z Azji i sprzedawany lokalnie w UK. Gwarancja 3 lata, ale gdzie, u kogo? Jak się sklep zwinie za pół roku to co zrobisz? Jak się nie zwinie i aparat się zepsuje to skąd wiesz ile będziesz czekał na naprawę, czy naprawią, do kogo pójdziesz jak nie naprawią albo będzie to trwało 3 miesiące... Ty zdecyduj czy warte ryzyka. Ja bym nie ryzykował.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Poprzeglądaj oferty komisów, np. w interfoto widziałem czasem wersje demo, body i różne szkła, "prawie" nowe a parę stówek taniej (ew.używane z gwarancją). Czasem też Nikon Store, polski, ma ofertę na aparaty "odnowione", można sprawdzać.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oferty na amazon, jeśli bezpośrednio w amazon to wszystko oka, jeśli oferta z firm trzecich na amazon i zaskakująco atrakcyjna to zwyczajnie scam, ofertę anulują i oferują jeszcze niższą cenę ale przy poniesieniu kosztów wysyłki z góry ( klasyczny scam ).
    Oferty sklepów w UK z atrakcyjnymi cenami to wszystko z HK, gwarancja tylko po odesłaniu do HK mimo zakupu w UK.
    Oferty na ebay nowego taniego sprzętu też albo wersja na scam albo sprzet z HK.

    To mam sprawdzone na własnej skórze.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki, w takim razie rezygnuje z ebay. A czy możecie mi zweryfikować ofertę z amazona? Czy to jest aparat z eu gwarancją i można w ciemno brać?
    link
    i czy przypadkiem jakiegoś podatku do tego nie doliczą?
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak rozwiązać kwestię DX/FX
    By FrancisBegbie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:42
  2. Jak rozwiązać problem z zamiennikiem aku do D3200?
    By Patryx in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 00:47
  3. Pomóżcie rozwiązać problem z Samyangiem 8mm
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 00:44
  4. Problem!!Jak go rozwiązać?
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 16:25
  5. Jak rozwiazac problem swiatla w plenerze?
    By stig in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •