Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Drukarka 21x15 - oprofilowanie.

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł jak oprofilować drukarkę termosublimacyjną w max. formacie 21x15 kalibratorem ColorMunki Photo ?
    Jak spowodować aby wydrukować test w formacie 21x15 zamiast 30x21 ? Próbowałem "podejść" do softu Argyll, ale poddałem się.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  2. #2

    Domyślnie

    Soft ColorMunki drukuje tylko na A4. Poza tym do drukarek jest bardzo słaby, do monitorów z resztą też dobry nie jest.
    Jak chcesz mieć pożytek z CM to trzeba używać ArgyllCMS. Niestety drukarki robi się przez konsolę. Do kalibracji monitorów jest kilka różnych GUI (np. DisplayCAL)
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 21-04-2017 o 09:21
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak chcesz mieć pożytek z CM to trzeba używać ArgyllCMS. Niestety drukarki robi się przez konsolę.
    I tu jest przysłowiowy "pies pogrzebany". Próbowałem tego softu, ale widocznie jestem "za cienki" aby przez to przebrnąć.
    CM jak na potrzeby amatorskie nie jest zły. Monitor skalibrowany i atramentówka oprofilowana tym kalibratorem u mnie jest zupełnie w porządku. Ostatnio pokazała się nowa wersja oprogramowania 1.2.2 w której coś tam poprawili.
    Próbowałem różnych sposobów aby test formatu A4, wydrukować na A5 niestety bez powodzenia. Sądzę, że musi być jakiś sposób...tylko jaki ?
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  4. #4

    Domyślnie

    Color Munkim możesz wydrukować wzorzec w dowolnym formacie, jeśli sterownik drukarki pozwala na manipulacje wielkością wydruku. Ja drukuje na Epsona na połowie kartki A4, w sterowniki zmieniam układ strony z pionowej na pozioma i skaluje obraz z A3 do A4 (wirtualnie).
    Jeśli Twój sterownik na to pozwala, spokojnie to zrobisz.
    Munki jest dobry do dobrze zlinearyzowanych drukarek. Głównie pigmentowych. Nie mam doświadczenia z sublimacyjnymi. Ale myślę że iteracyjnie na 3ciej i dalszych planszach można dopiescic profil.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam taki pomysł, żeby planszę testową druknąć do pdfa, a pdfa na dowolny format. Zrobiłem tak przed chwilą z ciekawości i wydrukowałem 15x10. Natomiast zupełnie nie wiem jak się do tego patentu ma wierność kolorów. L800 nie udało mi się zmusić metodą poprzednika do współpracy.

  6. #6

    Domyślnie

    L800 powinno mieć podobny interfejs sterownika jak starsza 1400, a tam się dało, tylko trochę inaczej, drukowało się jako booklet, i coś tam jeszcze, da się znaleźć na sieci jak pogrzebać. Nie moge sprawdzic, bo juz sprzedałem. Na pigmentowych tak jak opisałem. Trochę jest zabawy, najlepiej włączyć podgląd wydruku, żeby za każdym razem nie drukować.

    Do PDFa można, ale trzeba mieć pewność, że zarządzanie kolorem jest wyłączone, co nie zawsze musi być trywialne.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłem na szybko z pdfa i wyszło zadowalająco (tak wiem, powinienem dłuuużej poczekać na ustabilizowanie się atramentu . A w sterowniku też się jednak da, mało logicznie co prawda, ale się da. Dzięki panowie za inspirację do działania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Ja mam taki pomysł, żeby planszę testową druknąć do pdfa, a pdfa na dowolny format. Zrobiłem tak przed chwilą z ciekawości i wydrukowałem 15x10. Natomiast zupełnie nie wiem jak się do tego patentu ma wierność kolorów. L800 nie udało mi się zmusić metodą poprzednika do współpracy.
    Faktycznie można drukować do PDFa odhaczając "drukuj do pliku". Także nie udało mi się zmusić sterownik, aby drukować w formacie A5. Co prawda drukuje, ale jednak w A4 co czyni wzorzec bezużytecznym.
    Co do wierności kolorów, tez mam pewne wątpliwości, ale jutro zrobię profile i się zobaczy. Jeśli ta metoda zadziała, byłby to niewątpliwie rewelacyjny sposób na obejście ograniczeń dotyczących formatu wzorca w ColorMunki Photo.
    W atramentówkach też nie do przecenienia byłaby oszczędność papieru i tuszu w tworzeniu profilu. Mając wzorzec A5 /21x15/ bez problemu czujnik CM czyta zmniejszone pola kolorów. Jednak próbka 10x15 może być już za mała, aby precyzyjnie prowadzić czujnik po polach kolorów.
    Ostatnio edytowane przez 2marekm ; 21-04-2017 o 20:28
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  9. #9

    Domyślnie

    Przy 10x15 też spokojnie dałem radę czytać pola. Pdf-a robiłem w pdf creatorze jako drukarce wirtualnej.
    Jakiś czas temu zanabyłem próbnik papierów po 2 arkusze a4 z każdego rodzaju i mi szkoda było w ciemno drukować, zwłaszcza barwnikiem, a teraz to mi się nowe możliwości otwierają

  10. #10

    Domyślnie

    na prawdę, ze sterownika drukarki, na pewno da się (zdaje się, zaznaczyć oba: Double side print --> folded booklet), również jak patrzyłem poprzez zmianę orientacji strony i skalowanie.
    przez PDF Creatora pamietam że miałem problemy z kolorem, chyba dowalał profil sRGB, dlatego zmusiłem się, żeby zrobic to przez driver

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. drukarka
    By faroni in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 23:22
  2. Drukarka
    By forbes in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:58
  3. Gdzie zlecić oprofilowanie drukarki
    By tomnow: in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 12:46
  4. drukarka
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 17:32
  5. drukarka
    By ictus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 07:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •