Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Pamiętajcie jak będziecie drukować z PDFa, aby w sterowniku drukarki wyłączyć wszelkie "upiększacze" i zarządzanie kolorem /ICM/, ale o tym z pewnością każdy wie
    Ja za pierwszym razem tego nie uczyniłem i profil wyszedł niezbyt idealnie.
    Ostatnio edytowane przez 2marekm ; 21-04-2017 o 22:44
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  2. #12

    Domyślnie

    Wypraktykowane na drukarce Canon iP6700D.
    Aby wydrukować wzorzec w formacie A5 należy kliknąć "Właściwości" następnie przejść do zakładki "Ustawienie strony" i "Drukowanie układu strony".
    I to wszystko, aby mieć wydruk wzorca w formacie A5.
    Z termosublimacyjną DNP DS620, także nie ma problemu, ale trzeba drukować do pliku. Niestety w tym przypadku, mam wątpliwości, czy ta metoda zachowuje wierność kolorów.
    Czekam na "wenę twórczą" ...postaram się poeksperymentować i wszystko to posprawdzać.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  3. #13

    Domyślnie

    Jest nowy soft "i1Studio" który współpracuje z ColorMunki Photo do pobrania ze strony xritephoto.com.
    W nim jest możliwość aby drukować wzorzec w różnych formatach, między innymi A5.
    Skalibrowałem sobie nim monitor. Specjalnie nie widzę różnicy w stosunku do starego oprogramowania, ale ja mam monitor "zwykły" Eizo EV2436W. Być może na lepszym różnice byłyby znaczące.
    Oprofiluję jeszcze termosublimacyjną i atramentówkę...zobaczę co potrafi ten nowy soft.
    Proszę o podzielenie się właścicieli ColorMunki Photo swoimi spostrzeżeniami.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  4. #14

    Domyślnie

    dzięki za informacje, będę się bawił w weekend i dam znać co do rezultatów

  5. #15

    Domyślnie

    Dziwna sprawa. Jeśli przy oprofilowywaniu drukarki, wybierze się format wzorca A4, wtedy pól jest 50. Natomiast przy A5 tylko 18. W moim przekonaniu te 18 pól jest zdecydowanie
    za mało do dobrego oprofilowania drukarki. O co tu chodzi ?

    Przepraszam....nie zauważyłem, że wtedy drukuje 3 wzorce na papierze formatu A5, co daje w sumie także 50 pól.
    Ostatnio edytowane przez 2marekm ; 06-11-2017 o 12:42
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  6. #16

    Domyślnie

    Zrobiłem kilka profili i1Studio na pigmentowym 3880, całkiem niezle, trudno powiedzieć czy lepsze czy gorsze od starego softu CM. Większość trudnych zdjęć drukuje przy tych profilach poprawnie lub dobrze.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja profilowałem P400 oboma softami i i1Studio daje całkiem przyzwoite czarnobiele , gdzie to samo przy sofcie CM odjeżdzało w niebieskie. Moim zdaniem w przypadku druku jest lepiej i dokładniej, a jeśli chodzi o monitor to zostaję z argyllem z nakładką graficzną, bo w obu przypadkach bida Termosublimacji nie ruszałem na razie bo mnie efekty kolorowe i czarnobiałe z softu CM zadowalają, przynajmniej na razie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cześć, czy ktoś z Was podzieli się porfilem do DS620? Niestety fabryczny przy główkach jest koszmarny, bardzo słabe oddawanie koloru skóry

  9. #19

    Domyślnie

    jak jeszcze aktualne to mogę podesłać. Daj znać

  10. #20

    Domyślnie

    Sądzicie, że profil z jednej drukarki będzie "pasował" do innej? Obawiam się, że niestety nie. Zapytajcie kolegi @Tom01, który udziela się na tym forum, lub na www.mva.pl
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. drukarka
    By faroni in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 23:22
  2. Drukarka
    By forbes in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:58
  3. Gdzie zlecić oprofilowanie drukarki
    By tomnow: in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 12:46
  4. drukarka
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 17:32
  5. drukarka
    By ictus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 07:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •