Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    No zasadniczo 20mm to już tak szeroko nie jest, ale do ludków to jednak średnio, tak po brzegach kadru deformacja pewnie będzie zacna
    Ale do "streeta w rozumieniu ogólnym" AF się jednak przyda.
    Gdyby była wersja manualna używka za 5-6 stówek, brałbym.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  2. #52

    Domyślnie

    Bierz starszą wersję za 1-1,1k. Zobaczysz jaka jest specyfika tego szkła, na d7000 (stopka?) mz spokojnie da radę. Nie stracisz przy odsprzedaży.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bierz starszą wersję za 1-1,1k. Zobaczysz jaka jest specyfika tego szkła, na d7000 (stopka?) mz spokojnie da radę. Nie stracisz przy odsprzedaży.
    Tak też myślę, jakby co to sprzedam bez straty.
    A jeszcze filtry, musowo ND500 czy 1000 , polar. Dodatkowe 4-5 stów.
    Eeech.. studnia bez dna.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #54

    Domyślnie

    W akcie desperacji i kwiatka można ustrzelić. Takie se, ale jedyne jakie znalazłem z testów na pełnej dziurze.

    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  5. #55

    Domyślnie

    No dobra. Specjalnie wziąłem Sigmę i wybrałem się w plener żeby upolować odblaski. Technicznie kupa, ale chodziło mi o złapanie słońca, czy to w rogu, czy bardziej centralnie. A ostatni kwiatek pokazuje, że i takie foty można nią pstryknąć. Ten wcześniejszy przykład nie pokazał faktycznej możliwości obiektywu.


    [url=https://flic.kr/p/UdBDUQ]
    [url=https://flic.kr/p/UdBDYs]
    [url=https://flic.kr/p/UB8bz8]
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #56

    Domyślnie

    A'propos kwiatków, ja bardzo lubię specyficzne zachowanie tej Sigmy przy zbliżeniach. Bokeh jaki daje otwarta plus jej rozmycie na brzegach dają ciekawy efekt przypominający nieco rozmycie powstające podczas zmiany ogniskowej w trakcie naświetlania. Przykłady może nie najwyższych lotów artystycznie, ale zjawisko widać:



    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  7. #57

    Domyślnie

    @danmus
    Fajne, nie standardowe wykorzystanie szerokiego kąta. Powiem tak, pierwsze wrażenie, jeśli idzie o portrety, pewnie nie będę oryginalny, było... słabe. Pomyślałem, dobry przykład, że UWA nie nadaje się do portretów. Ale po chwili... zaraz, to całkiem fajnie wygląda. Żonie nie odważyłbym się pokazać takiego zdjęcia , ale tu jest fajnie, z humorem. Zdjęcie jest inne, niż klasyczne portrety, i o to czasem chodzi, byle nie nadużywać. Podoba mi się wykorzystanie wad tego szkła, czyli specyficznej dla UWA perspektywy.
    Bokeh natomiast mocno taki sobie na tej fotce. Z drugiej strony za szeroko, żeby te nieostre boki zagrały. Bokeh w UWA generalnie nie powala, choć z Tokiny na 2.8 czasem nawet jakieś bąbelki wycisnę, ale trzeba mocno cropować/powiększać, żeby to zauważyć.
    @maro66
    Zdecydowanie brakuje flary Ta wieża z flarą to byłoby całkiem fajne zdjęcie i przykład na kreatywne wykorzystanie wady szkła

  8. #58

    Domyślnie

    Żaden obiektyw nie jest pozbawiony wad. fotografowałem kiedyś Summiluxem i Summicronem Leiki. Wydawało się, że to idealne obiektywy, lecz miały tendencję do winietowania i dystorsji. Zoomy Sigmy mają najczęstsze bolączki w postaci uszkodzeń mechaniki - blokowania się mechanizmu zmiany ogniskowej oraz, mniejszy, poluzowanie się gum na obiektywie. Moja 17-50/2.8 zacięła się po pół roku użytkowania. Mojego znajomego pracuje bez przeszkód z większym zużyciem od 2 lat. Zależy na co trafisz.
    __________________________________________________ ______________________________
    Paweł Staszak. Strona autorska: www.planf.pl/blog. Zdjęcia, poradniki fotografii portretowej, felietony.

  9. #59
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Wracamy do własnego wątku. CZY ta sigma ma te same problemy co inne Sigmy z nikonami serii d7xxx ?

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Wracamy do własnego wątku. CZY ta sigma ma te same problemy co inne Sigmy z nikonami serii d7xxx ?
    Raczej nie, bo problemy stwarza obecność stabilizacji i to też nie w każdym, bo przykładowo Sigma 105 2.8 OS działała mi idealnie z D7100. Inną sprawą jest fakt, że żadne z tego problemy...

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 20 2.8 - jak to z nim jest naprawdę?
    By Badol in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-02-2018, 16:21
  2. d700 i nieoryginalne gripy - jak to naprawdę jest?
    By Sapphiron in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 21:13
  3. D2h - jaki tak naprawdę jest?
    By Sapphiron in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 13:25
  4. Czy plik RAW jest nim naprawde?
    By Aberrator in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 13:21
  5. Jak to jest naprawdę z zamiennikami EN-EL3 ?
    By Piwi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 18:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •