Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Warszawa

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    setki mil dalej niż sięgać może umysł
    Posty
    6

    Domyślnie Warszawa

    Nie napiszę tu, że długo zastanawiałem się, czy publikować moje zdjęcia czy nie, bo przyznam, że świadomość pisania z anonimowego konta sprawia, że nie czuję lęku przed linczem. Z drugiej strony jednak chyba trochę odwagi wymaga prezentacja czegoś, z czym wiąże się nadzieje. Bo przecież jutro gdy się obudzę, a pod tematem będzie kilka odpowiedzi być może załamię się czytając, że zdjęcia są średnie, jako takie, czy niespecjalne. Bo rozumiem, słabe, nie rób sobie nadziei, dlaczego do ludzi wychodzisz z takim syfem... Piekło minus a raj plus, wszystko lepsze jest od zera.

    Nie wiem dlaczego to napisałem.

    Chciałbym prosić was o ocenę kilku zdjęć. Niestety ograniczeń sprzętowych nie przeskoczę, ale mam nadzieję, że mogę liczyć na kilka słów na temat kadrów. Aparat można kupić, umiejętności nie bardzo. Dzięki.

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6. (Jako ciekawostka, bo kategoria nie ta)

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba mi się jak pokazałeś perspektywę na 3. Do tego światła nadjeżdżającego pociągu i ludzie czekający na niego. Jest kadr i jest historia.

    Spokojnie, każdy kiedyś zaczynał.

    Co znaczy E313 na każdym?

  3. #3

    Domyślnie

    Na zdjęcia numer 1 nie rozumiem po co ten kawałek ciemnego filaru w kadrze?

    Generalnie wszytko jakieś takie ciemne i szarobure. Nawet zdjęcia przy dobrej słonecznej pogodzie wyglądają ponuro.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Jak już pisali inni: szaro, buro, ponuro, smutno, bez minimalnej obróbki.

    No, jakoś się nie chce jechać do Wawy po twoich zdjęciach

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Doskonale oddałeś klimat tego szarego, burego, smutnego i brudnego miasta.

  6. #6

    Domyślnie

    stadion w takim ujęciu odstrasza. owszem Warszawa jest ponura ale żeby tak... po prostu nic na tym zdjęciu.
    2 dość ok, ale z prawej coś przeważa, te bloki.
    wszystkie kadry jakoś nie do końca dobrze, albo coś z prawej albo z lewej, w sumie przypadek. zdjęcie stacji pokazuje cos ale nie wiadomo na czym się skupić.
    a 6 to niby co?
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 15-04-2017 o 11:29

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    setki mil dalej niż sięgać może umysł
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ha! A jednak ktoś odpowiedział. Bardzo mi miło. E313 to rodzaj znaku wodnego, znaczy to kompletnie nic, popatrzyłem na tabletkę Afobamu 0.5 i tak wyszło. Zawsze lepiej oznaczać swoje zdjęcia jak się je gdzieś wrzuca, dla swojej wygody.

    Muszę przyznać, że znakomicie odczytaliście moje intencje. Zdjęcia miały być szare, ciemne, ponure, na pewno nie miałem na celu zachęcać kogokolwiek do przyjazdu do tego miasta ćpunów, meneli i złodziei. Wiele jest zdjęć pokazujących piękno Warszawy, starówkę, nowoczesne centrum... Można powiedzieć, że wszystkie takie zdjęcia są robione na jedno kopyto, zdarzają się tylko nieliczne perełki, które się czymś wyróżniają, takie robi np obecny tu na forum Paweł Skrzypczyński. I nie mówię tu, że takie zdjęcia są złe. Chcę tylko zaznaczyć, że są robione dla mas, dla standardowego odbiorcy, muszą się podobać każdemu. Wiecie, świat do którego ludzie powinni dążyć zgodnie z oczekiwaniami twórców kolorowych reklam i serialu na tvnie jest kolorowy, piękny, prosty. Ja chcę robić zdjęcia pokazujące brud, przedstawiające pokazywane jako cuda budynki z perspektywy ludzi biednych, smutnych, chorych na depresję... Na przykład zdjęcie stadionu z kawałkiem mostu nie miało pokazywać piękna stadionu, tylko tragedię dnia codziennego ludzi, którzy pod tym mostem jescze niedawno musieli spać. Jezu, dwa miliardy z naszych pieniędzy wyrzucone w kawałek trawy z trybunami. Mówi się nawet o igrzyskach w cieniu biedy, tutaj mam wrażenie to pasuje, bo jak już wcześniej mówiłem pomijając ambitną zwykle ludność napływową starzy mieszkańcy odpowiadają pewnie za 80% kradzieży i stanowią 90% narkomanów mieszkających w Warszawie, myślę, że tu rozgrywają się te codzienne, ludzkie tragedie. Chciałem pokazać popularne zdjęcia miasta w krzywym zwierciadle, z innego punktu widzenia. Ale jak wiemy, jeżeli autor zdjęcia musi tłumaczyć co chciał pokazać to znak, że zdjęcie jest słabe

    Co do zarzutu o brak obróbki - ta obróbka jest, z pewnych względów nie mogę z nią przesadzać, ale nad każdym zdjęciem siedzę dość długo wycinając z niego niepotrzebne rzeczy, dopasowując jasność poszczególnych miejsc i robiąc korektę perspektywy. Jak mam być szczery to ze zdjęcia po takiej obróbce dużo nie zostaje, bo zawsze muszę się pilnować żeby nie zostawić jakiegoś przebarwienia, prześwietlenia czy walącej się ściany, a przy zdjęciach takiej jakości jest z tym trudno. Jestem niestety tylko samoukiem, stąd pewnie Wasze słowa

    Dzięki wielkie za odpowiedzi, szczególnie te na temat kadrów, bo one pokazują mi gdzie leży największy problem.
    Ostatnio edytowane przez luminalum ; 15-04-2017 o 16:51

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luminalum Zobacz posta
    Ha! A jednak ktoś odpowiedział. Bardzo mi miło. E313 to rodzaj znaku wodnego, znaczy to kompletnie nic, popatrzyłem na tabletkę Afobamu 0.5 i tak wyszło. Zawsze lepiej oznaczać swoje zdjęcia jak się je gdzieś wrzuca, dla swojej wygody.

    Muszę przyznać, że znakomicie odczytaliście moje intencje. Zdjęcia miały być szare, ciemne, ponure, na pewno nie miałem na celu zachęcać kogokolwiek do przyjazdu do tego miasta ćpunów, meneli i złodziei. Wiele jest zdjęć pokazujących piękno Warszawy, starówkę, nowoczesne centrum... Można powiedzieć, że wszystkie takie zdjęcia są robione na jedno kopyto, zdarzają się tylko nieliczne perełki, które się czymś wyróżniają, takie robi np obecny tu na forum Paweł Skrzypczyński. I nie mówię tu, że takie zdjęcia są złe. Chcę tylko zaznaczyć, że są robione dla mas, dla standardowego odbiorcy, muszą się podobać każdemu. Wiecie, świat do którego ludzie powinni dążyć zgodnie z oczekiwaniami twórców kolorowych reklam i serialu na tvnie jest kolorowy, piękny, prosty. Ja chcę robić zdjęcia pokazujące brud, przedstawiające pokazywane jako cuda budynki z perspektywy ludzi biednych, smutnych, chorych na depresję... Na przykład zdjęcie stadionu z kawałkiem mostu nie miało pokazywać piękna stadionu, tylko tragedię dnia codziennego ludzi, którzy pod tym mostem jescze niedawno musieli spać. Jezu, dwa miliardy z naszych pieniędzy wyrzucone w kawałek trawy z trybunami. Mówi się nawet o igrzyskach w cieniu biedy, tutaj mam wrażenie to pasuje, bo jak już wcześniej mówiłem pomijając ambitną zwykle ludność napływową starzy mieszkańcy odpowiadają pewnie za 80% kradzieży i stanowią 90% narkomanów mieszkających w Warszawie, myślę, że tu rozgrywają się te codzienne, ludzkie tragedie. Chciałem pokazać popularne zdjęcia miasta w krzywym zwierciadle, z innego punktu widzenia. Ale jak wiemy, jeżeli autor zdjęcia musi tłumaczyć co chciał pokazać to znak, że zdjęcie jest słabe

    Co do zarzutu o brak obróbki - ta obróbka jest, z pewnych względów nie mogę z nią przesadzać, ale nad każdym zdjęciem siedzę dość długo wycinając z niego niepotrzebne rzeczy, dopasowując jasność poszczególnych miejsc i robiąc korektę perspektywy. Jak mam być szczery to ze zdjęcia po takiej obróbce dużo nie zostaje, bo zawsze muszę się pilnować żeby nie zostawić jakiegoś przebarwienia, prześwietlenia czy walącej się ściany, a przy zdjęciach takiej jakości jest z tym trudno. Jestem niestety tylko samoukiem, stąd pewnie Wasze słowa

    Dzięki wielkie za odpowiedzi, szczególnie te na temat kadrów, bo one pokazują mi gdzie leży największy problem.

    Kompletnie bez sensu.
    No ale co może wiedzieć ćpun, menel i złodziej w dodatku chory, biedny i zestresowany (w opinii autora).
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  9. #9

    Domyślnie

    Nie bardzo kumam Twoją ideę... Ale z pewnością nie wyszło Ci to co chciałeś pokazać na zdjęciach 2, 4, 6, do tego na 4 razi plama na matrycy...
    Czy Warszawa jest miastem biednych, nieszczęśliwych ćpunów i złodziei z depresją...? Bywam tam czasem i jakoś nie dostrzegam takiego obrazu...
    Podoba mi się kadr 2, 3 i 6, choć ostatni widziałbym szerzej, z większą częścią wagonu. Obróbka - jeżeli miała być ponura, to w większości jest.
    Życzę radości z każdego dnia...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luminalum Zobacz posta
    Co do zarzutu o brak obróbki - ta obróbka jest, z pewnych względów nie mogę z nią przesadzać, ale nad każdym zdjęciem siedzę dość długo wycinając z niego niepotrzebne rzeczy, dopasowując jasność poszczególnych miejsc i robiąc korektę perspektywy. Jak mam być szczery to ze zdjęcia po takiej obróbce dużo nie zostaje, bo zawsze muszę się pilnować żeby nie zostawić jakiegoś przebarwienia, prześwietlenia czy walącej się ściany, a przy zdjęciach takiej jakości jest z tym trudno. Jestem niestety tylko samoukiem, stąd pewnie Wasze słowa
    To marnujesz bez sensu kupę czasu na coś co otrzymuje się bezpośrednio za aparatu. Dlatego uwielbiam jak ktoś dorabia kilku stron ideologicznych poematów do kilku byle jakich pstryków

    A tak na marginesie mieszkam na co dzień w Warszawie i jak ktoś i jak koledzy powyżej pisze bzdury typu "Warszawa to nudne i ponure miasto" to to ma ma o nim niewielkie pojęcie. Mam na swojej stronie dziesiątki zdjęć, na których Warszawa wcale nie wygląd ponuro i smutno ale żeby to widzieć to je poznać a nie przyjechać na dwa dni.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 15-04-2017 o 21:21
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warszawa
    By _Ocean_ in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 10:44
  2. [ Sport ] [PIŁKA NOŻNA] ME: Legia Warszawa - Polonia Warszawa
    By projacek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 13:39
  3. [ Sport ] [PIŁKA NOŻNA] Polonia Warszawa vs Legia Warszawa
    By -bob- in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 11:17
  4. [ Sport ] [Ekstraklasa] Polonia Warszawa - Legia Warszawa
    By Beson in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 02:19
  5. [ Krajobraz ] Warszawa
    By Katrina in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •