Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138
  1. #1

    Domyślnie D7200 i Sigma 18-35/1.8 Art

    Cześć,

    Kilka dni temu po długich namysłach zakupiłem Nikona D7200 oraz Sigmę 18-35/1.8 DC HSM Art. Wiedząc jakie bywają problemy z celnością AF od razu umówiłem się w sklepie, że kupuję pierwszy z brzegu w celu przetestowania samego aparatu i w razie jakby coś było z nim nie tak, to mi go od ręki wymienią na inny (z zastrzeżeniem przebiegu do 100 zdjęć). Z uwagi na to ograniczenie przebiegu nie było mowy o testowaniu obiektywu, skupiłem się na aparacie i ledwo się w tym limicie zmieściłem. Umowa była taka, że biorę pierwszy obiektyw z półki, testuję aparat i przychodzę ponownie, albo wymienić aparat, albo testować wszystkie obiektywy jakie mają. I tak też zrobiłem, do aparatu nie miałem większych zastrzeżeń (znalazłem mu 2 bad piksele i to tyle).
    Natomiast pojawił się problem z obiektywami, w sklepie były 3 takie pod Nikona i na wszystkich duży lub bardzo duży FF. Co więcej, FF różny w zależności od ogniskowej, czyli mikrokalibracka w body odpada. Sprzedawca zamówił na dziś kolejnych 5 sztuk do testowania.

    Ale tutaj pojawia się moje pytanie i wątpliwość zarazem. Czy to możliwe, żeby 3/3 sztuki tak miały? Czy może jednak to być wina samego korpusu? Sprawdziłem na innym aparacie, który mam, czyli D3000 i tam ten mój obiektyw wyszedł znacznie lepiej, ale też nie idealnie. Niemniej jednak to "lepiej" daje mi do myślenia, czy jednak moje body D7200 nie jest "trefne" i czy nie lepiej zamiast na testowaniu kolejnych obiektywów skupić się na przetestowaniu jednego z innym body?
    Jak uważacie? Jeśli wszystkie 8/8 będą pokazywać FF, to już będzie niemalże pewne, że to nie obiektywy są winne, tylko body.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Warszawa|Białystok
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    znalazłem mu 2 bad piksele i to tyle.
    ...
    Jeśli wszystkie 8/8 będą pokazywać FF, to już będzie niemalże pewne, że to nie obiektywy są winne, tylko body.
    2 bad pixele to nie jest dużo? Ja w swoim d60 mam może 5, a to po 7 latach i 17 k zdjęciach.

    Albo body lewe albo wszystkie sztuki lewe, bo np. już przebrane. Testowałeś z innym obiektywem?

  3. #3

    Domyślnie

    W przypadku Sigmy to nic nadzwyczajnego, kup sobie USB docka do sigmy i ją skalibruj, albo wyślij na darmową kalibrację do serwisu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpsk2 Zobacz posta
    2 bad pixele to nie jest dużo? Ja w swoim d60 mam może 5, a to po 7 latach i 17 k zdjęciach.
    Kiedyś czytałem, że kilka bad pikseli nie jest podstawą do reklamacji, bo tak bywa. Chyba, że są bardzo blisko siebie. Chyba, że tutaj się jednak mylę? W moim poprzednim D90 miałem ich chyba 5 i to od samego początku i z czasem w ogóle nie przybywało, a aparat sprzedałem z przebiegiem 25k zdjęć po 5,5 roku od kupienia.

    Cytat Zamieszczone przez mpsk2 Zobacz posta
    Albo body lewe albo wszystkie sztuki lewe, bo np. już przebrane. Testowałeś z innym obiektywem?
    Testowałem, ale niewiele to wniosło. Mam S10-20/3.5 - tutaj z racji ogniskowej ciężko o FF, czy BF Więc ten test nic nie dał. Testowałem też z N50/1.4G, ale tu z kolei ten obiektyw jest bardzo kapryśny, więc też nie jestem pewien, czy test jest miarodajny. Z tym obiektywem również mi wyszedł FF, ale z racji tego, że to stałka, to mogłem wyregulować mikrokalibracją w body i już było OK. Zooma nie jestem w stanie wyregulować (co najwyżej Sigma dockiem, ale go nie posiadam).

    Dziś pójdę na te testy z 5 nowymi obiektywami. Może faktycznie te zostały już przebrane, więc same lipne. Jednak jeśli na tych 5 nowych będzie podobnie, to wspomnę o przetestowaniu dowolnego z nich na innym body, może sytuacja się wyjaśni.

    Ps. Rozumiem, że jeśli okaże się, że żaden z tych obiektywów nie działa z moim body dobrze, a z innym tak, to mogę domagać się wymiany body na gwarancji (czy gwarancja obejmuje taki wadę)? Czy tylko wysyłka na kalibrowanie wchodzi w grę?
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  5. #5

    Domyślnie

    Żeby ktoś chciał wymienić body, to na pewno nie z powodu ff czy bf z Sigmą... Raczej musiało by nie trafiać z wszystkimi Nikkorami, a i to skończyłoby się kalibracją do wzorca. Kup Sigmę i wyślij na kalibrację z aparatem, będziesz zadowolony

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Żeby ktoś chciał wymienić body, to na pewno nie z powodu ff czy bf z Sigmą... Raczej musiało by nie trafiać z wszystkimi Nikkorami, a i to skończyłoby się kalibracją do wzorca. Kup Sigmę i wyślij na kalibrację z aparatem, będziesz zadowolony
    Dzięki, tak właśnie dziś zrobię. Najpierw pójdę przetestować te 5 nowych obiektywów, jeśli żaden z nich nie będzie gadał z aparatem, to wysyłam całość (czy na pewno aparat też mam wysłać?) na kalibrację. Powiedzieli mi w sklepie, że to trwa 2 tygodnie - prawda to?

    Tak nawiasem - kalibrują obiektyw do body, czy obiektyw do wzorca? Bo raczej nie body do obiektywu ...

    Ps. Obecnie jestem mocno rozczarowany jakością zdjęć. Są nieco lepsze niż z komórki, a przecież powinna być gigantyczna różnica. Powiem nawet, że zdjęcia są gorsze niż z mojego poprzedniego zestawu D90 + S17-50/2.8 OS!
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    Tak nawiasem - kalibrują obiektyw do body, czy obiektyw do wzorca? Bo raczej nie body do obiektywu ...
    Sigma kalibruje obiektyw do body, więc musisz wysłać body + obiektyw.
    Serwis Nikona kalibruje do wzorca.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Będziesz bardzo zadowolony po kalibracji, jakość zdjęć z 18-35 jest wyśmienita, porównywalna z Nikkorem 17-55 2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Będziesz bardzo zadowolony po kalibracji, jakość zdjęć z 18-35 jest wyśmienita, porównywalna z Nikkorem 17-55 2.8
    Dzięki, to mi humor nieco poprawiło. Bo póki co, to wydałem dość dużo kasy i mam wielkiego i nieprzydatnego kloca ...
    A jak się ma kalibracja w Sigmie obiektywu do body (zgodnie z informacjami od zgera) względem analogicznej kalibracji u mnie w domu USB Sigma Dockiem? Wiem, że dock kalibruje dla 4 różnych ogniskowych i dla każdej z nich dla 4 różnych odległości. Czyli powiedzmy mam obiektyw skalibrowany do body w 16 punktach. Czy kalibracja w Sigmie robi to dla większej ilości punktów?

    I druga rzecz - wynika z tego, że nawet jakbym był względnie zadowolony, to też lepiej wysłać komplet do kalibracji, bo wróci mega ostry i dokładny, a jak nie wyślę, to nadal będę tylko zadowolony - czy tak? Czyli poniekąd paradoksalnie lepiej kupić z FF/BF i oddać do kalibracji niż taki, który sprawia wrażenie dobrego ale nie mając porównania z naprawdę ostrym nie zobaczymy różnicy i będziemy z niego zadowoleni.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mając tą Sigmę kalibrowałem id znajomego kalibrowałem ją sam, miałem docka do mojego poprzedniego standardu (S17-70 2.8-4), zajmowało to jakąś godzinę i efekty były zadowalające. Jedyne z czym miałem problem to kalibracja z ostrzeniem na nieskończoność, musiałem to robić na oko... Wizyta w serwisie da równy efekt dla każdej odległości, no i nie trzeba będzie kupować docka

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •