Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    Parę słów ode mnie. Sam miałem niedawno podobny dylemat. Wybierałem między trzema:
    Nikon 85/1.8 - najtańszy, najlżejszy, najsłabszy optycznie ale i tak bdb, prawdopodobnie najpewniejszy af
    Tamron 85/1.8 - jeszcze ostrzejszy od Nikora, cięższy ale bez tragedii (niecałe 700g), stabilizacja i uszczelnienia, cenowo pośrodku
    Sigma 85/1.4 art - najostrzejsza, idiotycznie duża (1200g przy ogniskowej 85mm??), jasniejsza o 2/3 EV, najdroższa.

    Ostatecznie wybrałem Tamrona. Sigma ma trochę gorszy bokeh mom zdaniem, u Tamrona jest bardzo ładny. Poza tym cena Sigmy bardzo duża i nie było używek kiedy kupowałem (a Tamrona dostałem używanego).
    Moja opinia o tym szkle - bardzo dobre ale narowiste. Tzn. na początku miałem z nim trochę problemów. Najpierw wymagał kalibracji za pomocą tap-in (kupiłem w zestawie z obiektywem). Potem zdjęcia przy włączonej stabilizacji miały nietypową nieostrość, jak gdyby podwójnie naświetlony, nieznacznie przesunięty kadr - pomógł upgrade firmware (mam D750). Jest lepiej, ale przy czasach rzędu 1/80 do nawet 1/160 nadal wiele zdjęć jest poruszonych - z powodu kłapania lustrem przez D750. A może mnie tak ręce drżą. Tym niemniej, po włączeniu trybu cichej migawki procent ostrych zdjęć zasadniczo u mnie wzrasta. Na koniec najważniejsza wiadomość - obrazek jest baaardzo dobry nawet na pełnej dziurze, z liczeniem rzęs w oku nie ma problemu. Także jestem zadowolony z tego szkła i polecam. Ale podejrzewam, że z każdego z tej trójki można być zadowolonym, każdy jest bardzo dobry.
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

  2. #42

    Domyślnie

    wojtek_c pod Twoim pojęciem "gorszy bokeh" kryje się, to że jest bardziej kremowy czy wręcz przeciwnie?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    wojtek_c pod Twoim pojęciem "gorszy bokeh" kryje się, to że jest bardziej kremowy czy wręcz przeciwnie?
    Ładny czy brzydki bokeh to pojęcie dość subiektywne Mnie chodziło raczej o tzw 'onion ring bokeh", widać go dobrze w zdjęciach z testu Cichego. Ale tak ogólnie, to jak dasz obok siebie dwa zdjęcia z rozmytym tłem z obu szkieł, raczej nie dam rady rozróżnić. Chyba po prostu szukam argumentów przeciw Sigmie, bo nie miałem dość kasy żeby ją kupić i muszę to sobie zracjonalizować

    A tak poważnie, to te 1200g to dla mnie poważny argument przeciw. 85mm to szkło którego używam często w plenerze. Tamron jest prawie dwa razy lżejszy, a Nikon 85/1.8 prawie 3x..... Za to 50mm używam głównie we wnętrzu i nie noszę go ze sobą - mam Sigmę 50/1.4 art i uwielbiam to szkło.
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

  4. #44

    Domyślnie

    Zdecydowałam sie na Tamrona 85 1.8, sprawdzony pod katem bb/ff i na 1.8 zdjęcia z dali to mydło, coś co mozna nazwac wzglednie ostym zaczyna sie od 2.2-2.8..... To na d7100. Ten sam obiektyw podpięty pod d750 ostrzył bardzo dobrze, ale zdjęcia z nikkorem 85 1.8 bardzo porównywalne, nawet na korzyśc nikkora... więc juz nie wiem. Zapłaciłam 3,5 tys zł a mam nieostre zdjęcia, chyba oddam i wypróbuje nikkora skoro róznica niewielka a jednak 1,5 tys. w kieszeni.....

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    Zdecydowałam sie na Tamrona 85 1.8, sprawdzony pod katem bb/ff i na 1.8 zdjęcia z dali to mydło, coś co mozna nazwac wzglednie ostym zaczyna sie od 2.2-2.8..... To na d7100. Ten sam obiektyw podpięty pod d750 ostrzył bardzo dobrze, ale zdjęcia z nikkorem 85 1.8 bardzo porównywalne, nawet na korzyśc nikkora... więc juz nie wiem. Zapłaciłam 3,5 tys zł a mam nieostre zdjęcia, chyba oddam i wypróbuje nikkora skoro róznica niewielka a jednak 1,5 tys. w kieszeni.....
    A możesz wrzucić jakieś przykłady. Miałem Nikkory, mam Tamrona, i af w tym ostatnim jest bardzo pewny i celny. A zdjęcia z dali to jak odległe kadry przez to rozumiesz ( chodzi mi o to jaką pi razy oko część kadru zajmuje postać/obiekt, bo to kwestia subiektywna).
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #47

    Domyślnie

    Nie był kalibrowany, tylko mikrokalibracja na body.

    Nie wiem jak zdjęcia dodac:P wrzucam tu:

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/73f2d6811bd42576

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d20acec5ce6435cc

  8. #48

    Domyślnie

    Moim zdaniem masz dalej front focus. Wydaje mi się, że na obu zdjęciach modelka znajduje się na krawędzi GO, a w zasadzie to w początkowym obszarze nieostrości. spróbuj dać większą korektę
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Moim zdaniem masz dalej front focus. Wydaje mi się, że na obu zdjęciach modelka znajduje się na krawędzi GO, a w zasadzie to w początkowym obszarze nieostrości. spróbuj dać większą korektę
    ok spróbuję, tu było ustawione -11 czyli w która strone musze spróbować?

  10. #50

    Domyślnie

    a, no i skoro zdjęcia z nikkora 1.8 są minimalnie ostrzejsze, poza tym nie widze różnicy to nie lepiej oddac ten a kupic nikkora?

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor, Sigma, a może Tamron?
    By fkuzi555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 23:59
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 12:38
  3. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37
  4. Teleobiektyw na Halę :-) Nikkor, Tamron, a może Sigma?
    By wojciecho87 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 23:20
  5. Sigma, nikor czy moze tamron ?
    By krzysiekk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •