Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Świetna ostrość tej Sigmy, pytanie jak z powtarzalnością.
    Z D7100 + N85 na f2.2 - f2.5 miałem odrzutu ok 10-20%

    Z D500 + S50-100 mam nie więcej niż 5%, a zrobiłem tym duetem już ok. 2500 statycznych portretów.

    Cytat Zamieszczone przez grzybomir Zobacz posta
    Może powodem nieostrości jest fakt, że obiekt poruszał się w pionie i ciężko było śledzić
    To prawda. Dodatkowo robiłem bez lampy przy sztucznym świetle żarowym.
    Mam w planie sesję rodzinną z psem w plenerze, więc się przekonam bo na pewno będzie ruch w poziomie. Chociaż to labrador więc nie spodziewam się dużego "chaosu"
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-04-2017 o 00:01
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  2. #32

    Domyślnie

    To mi namieszaliście...
    Już teraz sama nie wiem, zwłaszcza że nie mam mozliwości pozyczyć wszystkich obiektywów do testowania... może zrobić tak: kupic najtańszą opcję (nikkor 85 1. i jak mnie zadowoli to zostawić a jak nie to oddać i wtedy np. Tamrona? Czy to bez sensu?:P

  3. #33

    Domyślnie

    W teście Tamrona na optycznych można przeczytać o front focusie zmieniającym się w zależności od odległości do fotografowanego obiektu:
    Kolejny problem to front-fokus zależny od odległości. Co ciekawe, fotografowanie na przysłonach od f/2.8 w górę jest bezproblemowe, bo front-focus znosi się z przesunięciem ogniska związanym z aberracją sferyczną. Problemy są za to na f/1.8 i f/2.0. Tam, gdy fotografujemy z bardzo bliska, obiektyw trafia idealnie, ale gdy zwiększamy odległość, musimy ustawić mikroregulację AF na około 6 jednostek
    Czy ktoś z posiadaczy tego szkła może to potwierdzić, bo trochę opinii o tym obiektywie jest na forum, ale na ten temat nikt nie pisał. Ten typ tak ma, czy to przypadłość testowanego egzemplarza? Jeśli to pierwsze, to czy np kalibracja rozwiązuje problem?
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Niestety tylko kilka z danej serii jest ostrych, a i te odstawają jakością od statycznych portretów. Ja wiedziałem o tym kupując to szkiełko, że do sportu nie będzie się nadawał, bo to jest seria ART a nie Sport
    Jest to dla mnie o tyle dziwne, że szkło tej klasy może się nie nadawać do fotografowania sportu na amatorskim poziomie... Bardzo długo używałem do sportu "starego" T70-200 który spisywał się pod tym względem rewelacyjnie biorąc pod uwagę jego cenę.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    To mi namieszaliście...
    Już teraz sama nie wiem, zwłaszcza że nie mam mozliwości pozyczyć wszystkich obiektywów do testowania... może zrobić tak: kupic najtańszą opcję (nikkor 85 1. i jak mnie zadowoli to zostawić a jak nie to oddać i wtedy np. Tamrona? Czy to bez sensu?:P
    Czemu bez sensu? Nie takie rzeczy się robi. Jeśli masz na to ruchome środki, rozważ zakup na raz 2-3 obiektywów i po 2 tygodniach odstąp od umowy od wszystkich poza wybranym. To da Ci najlepszą perspektywę. Sam teraz bym tak zrobił zamiast wymieniać jedną Sigmę za drugą. Poczekaj tylko może na jakieś cieplejsze dni, żeby nie zmarznąć w dłonie przez te testy

    Kurde, krasne te obrazki z 50-100. Słowo daję, przez jakieś 5 sekund żałowałem, że porzuciłem APS-C

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jest to dla mnie o tyle dziwne, że szkło tej klasy może się nie nadawać do fotografowania sportu na amatorskim poziomie... Bardzo długo używałem do sportu "starego" T70-200 który spisywał się pod tym względem rewelacyjnie biorąc pod uwagę jego cenę.
    Chciałem się jeszcze odnieść do tego tematu, bo to mi trochę spać nie dawało.
    Przeprowadziłem dzisiaj test skuteczności AF D500 z podpiętymi 3 różnymi obiektywami. Oczywiście tryb AF-C i śledzenie 3D.
    f2.8, czas 1/100
    Padał bardzo drobny deszcz. Fotografowałem szybko idącego wprost na mnie syna (chodnik ok 10m), ubranego prawie całkowicie na ciemno (brak wybitnie kontrastowych kolorów).
    1. Nikkor 17-55 - na 27 zdjęć, 20 ostrych, 5 akceptowalnych i 2 "mydła"
    2. Nikkor 35 - na 25 zdjęć 24 ostrych i 1 "mydło"
    3. Sigma 50-10 - na 28 zdjęć 26 ostrych, 1 akceptowalne i 1 "mydło"

    Potrafię rozróżnić co nie złapał AF a co jest nieostre z powodu tego raczej długiego czasu 1/100. Podejrzewam, że skrócenie czasu już do 1/250 spowoduje, że te akceptowalne zamienią się na ostre. Teraz tego nie sprawdzę bo się rozpadało mocniej.
    Wnioski moje są takie, że nawet w pochmurny dzień w/w obiektywy w tandemie z D500 radzą sobie bez większych problemów.
    Park trampolin tylko udowodnił, jak paskudnymi warunkami oświetleniowymi jest sztuczne światło żarowe.

    ---------------------------------------------------
    P.S.
    Przestało padać więc szybko przeprowadziłem po 3 testy (2 razy szybki chód, 1 raz bieg) na N17-55 oraz na S50-100.
    Dla ustawionego czasu f2.8, 1/250, ISO=140 wszystkie serie po ok 30 zdjęć - 100% trafione w punkt. Mogę teraz z moją Sigmą spokojnie jechać do stadniny koni mojej znajomej na sesje z jej rumakami
    Ostatnio edytowane przez marti5 ; 22-04-2017 o 18:48
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruner Zobacz posta
    W teście Tamrona na optycznych można przeczytać o front focusie zmieniającym się w zależności od odległości do fotografowanego obiektu:

    Czy ktoś z posiadaczy tego szkła może to potwierdzić, bo trochę opinii o tym obiektywie jest na forum, ale na ten temat nikt nie pisał. Ten typ tak ma, czy to przypadłość testowanego egzemplarza? Jeśli to pierwsze, to czy np kalibracja rozwiązuje problem?
    ja mogę napisać, że w przypadku mojego egzemplarza nic takiego nie ma miejsca. Po zadanej korekcie obiektyw trafia świetnie zarówno na bliższych jak i dalszych odległościach. Trzeba brać poprawkę, że optyczni do Tamronów są uprzedzeni.
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 22-04-2017 o 20:23
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #38

    Domyślnie

    Hm, no nie mogę się zdecydować. Jak to kobieta... może ktoś zrobi dla mnie podsumowanie? :P
    Przypomnam, sesje plenerowe (ciążowe i dzieci)

    Z tegoc o wyuczytałam widze to tak
    N85 1.8 jest ok ale wolny i mało celny Af, plus taki ze najtanszy....
    Tamron 85 1.8 szybszy, solidniejszy ale kosztuje 3500.
    Sigma Art 85 1.4 wypada najlepiej, pytanie czy przy takiej fotografii warto dopłacić te 1,5 tys czy róznica będzie minimalna?

  9. #39
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    A no a ja na plenery potrzebuje ten obiketyw, głównie do takich zdjęc:
    To twoje zdjęcie? Zobacz w exif. Stawiam na to, że to jest ogniskowa dłuższa niż 85, choć może mnie myli to, że to pod DX a nie na FX. Rozmycie tu jest całkiem fajne. 70-200 na dłuższej ogniskowej robi coś takiego z obrazem. To kwestia odpowiedniej lokalizacji sesji plenerowej, a nie tylko ogniskowej.
    Może pomyśl o Sigma Art 135/1.8 ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #40

    Domyślnie

    Za Jackiem_Z. Tutaj bardziej wpływ na fotkę miały "okoliczności przyrody" niż cechy szkiełka. Te zielone maziaje to
    listki umieszczone blisko szkiełka a sam kadr to na bank jakieś 150-200mm. Chyba nawet gdzieś mi mignęło te zdjęcie w necie.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor, Sigma, a może Tamron?
    By fkuzi555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 23:59
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 12:38
  3. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37
  4. Teleobiektyw na Halę :-) Nikkor, Tamron, a może Sigma?
    By wojciecho87 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 23:20
  5. Sigma, nikor czy moze tamron ?
    By krzysiekk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •