Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo wypożycz usb dock w sigmie na jeden dzień i zrób kalibracje sam, chyba że nie czujesz się na siłach by to wykonać samemu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Ewentualne 300zł za kalibrację + 2200 za używany obiektyw to tylko 500zł taniej od zakupu "nówki nierdzewki".
    To mnie właśnie mocno wstrzymało przed zakupem używanych Artów, które są od 300-500 zł tańsze od nowych...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Albo wypożycz usb dock w sigmie na jeden dzień i zrób kalibracje sam, chyba że nie czujesz się na siłach by to wykonać samemu.
    Mam swojego USB Docka
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Mam swojego USB Docka
    Ja kalibrowałem swoją pod D7000 dockiem i wyszło całkiem dobrze. Zajęło to prawie pół dnia,ale było warto. @koesh w jednym z wątków opisał nieźle działającą metodę. S50-100 kalibrowałeś sam? Jeśli tak,to S18-35 to będzie dla Ciebie pestka
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #25

    Domyślnie

    Tak, sam kalibrowałem swoją S50-100, ale biorę również pod uwagę i ten skrajny scenariusz który przerabiali koledzy z forum, gdzie bez pomocy serwisu się nie obyło.
    Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

    Chociaż to o czym napisał madebyzosiek z wysłaniem sprzętu z lampą, dało mi trochę do przemyślenia. Pisałem już na tym forum, że mam problemy z ostrzeniem S50-100 gdy jest podpięta SB900. Wyłączyłem wspomaganie AF w lampie, ale uważam że to jest takie prowizoryczne rozwiązanie problemu. "Predator" w lampie z założenia jest przecież po to aby pomagać ustawienie ostrości a nie jego psucie.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    S50-100 kalibrowałeś sam? Jeśli tak,to S18-35 to będzie dla Ciebie pestka
    Jako osoba, która kalibrowała zarówno 18-35, jak i 50-100, pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem 50-100 przez płytszą GO jest bardzo łatwa w kalibracji. Muszę ją jeszcze kiedyś pożyczyć od znajomego na testy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jako osoba, która kalibrowała zarówno 18-35, jak i 50-100, pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem 50-100 przez płytszą GO jest bardzo łatwa w kalibracji. Muszę ją jeszcze kiedyś pożyczyć od znajomego na testy
    Ja bazowałem na spostrzeżeniach kolegi, któremu pożyczyłem docka do kalibracji S50-100 Trochę się z tym namęczył Mnie w każdym razie mniej czasu zajęło skalibrowanie S18-35 i jakoś mniej nerwowy przy tym byłem Jak by nie było, fajnie, że jest możliwość samodzielnego "podłubania" przy obiektywie Może kiedyś Nikon zaproponuje coś takiego
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Chociaż to o czym napisał madebyzosiek z wysłaniem sprzętu z lampą, dało mi trochę do przemyślenia. Pisałem już na tym forum, że mam problemy z ostrzeniem S50-100 gdy jest podpięta SB900. Wyłączyłem wspomaganie AF w lampie, ale uważam że to jest takie prowizoryczne rozwiązanie problemu. "Predator" w lampie z założenia jest przecież po to aby pomagać ustawienie ostrości a nie jego psucie.
    Ja ten manewr zrobiłem na wszelki wypadek Nie sprawdzałem swoich Artów z lampą nawet, z kolei na pożyczonej 18-35 i 50 nie było żadnego problemu z lampą na sankach, zarówno w D7100, jak i w D700. Rozmawiając z miłą Panią w serwisie powiedziałem, że wolę to załatwić jedną wysyłką. Miałem też powiadomienie, że czekają na pliki kalibracyjne do SB910 z Japonii, więc może coś na rzeczy jest

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Ja bazowałem na spostrzeżeniach kolegi, któremu pożyczyłem docka do kalibracji S50-100 Trochę się z tym namęczył Mnie w każdym razie mniej czasu zajęło skalibrowanie S18-35 i jakoś mniej nerwowy przy tym byłem Jak by nie było, fajnie, że jest możliwość samodzielnego "podłubania" przy obiektywie Może kiedyś Nikon zaproponuje coś takiego
    Fajnie byłoby, bo niestety regulacja w aparacie często nie załatwia sprawy. Do tego jeszcze każdy aparat ma inną tendencję do FF/BF... Mając kilka korpusów, albo trafia Cię szlag, albo wszystkie kalibrujesz do wzorca
    Ps. Ja 50-100 kalibrowałem przez godzinę, bez późniejszych poprawek. 18-35 z kilkoma poprawkami dwa razy po więcej niż 2 godziny. Ale najwięcej zabawy miałem kiedyś ze swoją 17-70 2.8-4 C... Tam była masakra na całego

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Tak, sam kalibrowałem swoją S50-100, ale biorę również pod uwagę i ten skrajny scenariusz który przerabiali koledzy z forum, gdzie bez pomocy serwisu się nie obyło.
    Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

    Chociaż to o czym napisał madebyzosiek z wysłaniem sprzętu z lampą, dało mi trochę do przemyślenia. Pisałem już na tym forum, że mam problemy z ostrzeniem S50-100 gdy jest podpięta SB900. Wyłączyłem wspomaganie AF w lampie, ale uważam że to jest takie prowizoryczne rozwiązanie problemu. "Predator" w lampie z założenia jest przecież po to aby pomagać ustawienie ostrości a nie jego psucie.

    Marcin z moją Sigmą 18-35/1.8 nie będziesz miał problemu skalibrowałem ją pod swoje D500 i mam wrażenie, że udało mi się to zrobić idealnie więc i z twoim D500 nie powinno być problemu
    A jak ogarnąłeś kalibracją S50-100/1.8 to tym bardziej dasz sobie radę. Ostrość szkieł ART wypaczyła mnie w tą stronę , że każde inne są mało ostre he he
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 25-04-2017 o 13:15

  10. #30

    Domyślnie

    Witam.
    Mija tydzień jak wymieniliśmy się z raftik'iem swoimi obiektywami. Czas coś napisać ...
    AF N17-55 jest genialny: mega szybki i zawsze 100% skuteczny. AF Sigmy nie jest już tak rewelacyjny jak Nikkora (trochę wolniejszy i nie 100%), ale obrazek wynagradza tą niedoskonałość. Jakość 3 jasnych stałek (18, 28 i 35) w 1 obiektywie. Dziura pomiędzy 35mm a 50mm jest dla mnie do zaakceptowania. S18-35 dostałem już skalibrowaną pod D500, jednak miałem kilka zastrzeżeń i dlatego wyzerowałem ustawienia USB Dockiem i rozpocząłem kalibrację od nowa. Męka to była z S50-100 (zakończona oczywiście sukcesem), bo w przypadku S18-35 to była prawdziwa masakra. O ile kalibracja (ogniskowe 18, 24, 28 i 35mm) na pierwszych 3 odległościach: 0.28m, 0.35m i 0.5m nie stanowiła prawie żadnego problemu, to próby uzyskania zadowalającej ostrości na 2m będącej wyznacznikiem nieskończoności przyprawiały mnie o stan wqrwienny W ogóle nie rozumiem, po co tak blisko rozłożone są te 3 pierwsze odległości. Zdecydowanie lepszym byłoby rozciągnięcie tych zakresów zapewniając szybszą i skuteczniejszą kalibrację (np. 0.35m, 1m, 2m, 3m). Ale producent pewnie wiedział co robi. Podchodziłem do tego tematu kilka razy, a głównie z powodu troszkę grymaśnego AF. Robiąc serię zdjęć tablicy pomiarowej ze statywu na tych samych parametrach, dostawałem skrajnie różne wyniki - np. 3 zdjęcia korekta na -10 a nagle czwarte korekta na +10. Kalibrację robiłem w południe przy bardzo dobrych warunkach światła zastanego.
    Po kilku dniach i kilku podejściach udało mi się w końcu osiągnąć cel. Ustawienia nieznacznie różnią się od tych zrobionych przez Raftik'a, ale obiektyw ostrzy tak jak tego oczekiwałem. Mając świadomość, co i kiedy to szkło potrafi można wycisnąć cudny obrazek. W porównaniu do Sigmy 50-100 która dla mnie jest MEGA na wszystkich ogniskowych i wszystkich odległościach ostrzenia, z S18-35 fotografując np. grupę ludzi wypełniających cały kadr (albo cokolwiek co w jednej płaszczyźnie wypełnia cały kadr) wymuszę pamiętać, że:
    - od 3-4m odległości ostrzenia, f1.8 jest praktycznie bezużyteczne dla AF automatycznego wielopolowego - od f2.8 jest już OK. Wynika to z bardzo płytkiej GO oraz z tego, że GO rozkłada się w postaci sfery (zakrzywiona oś głębi ostrości). Uśrednienie pomiaru z wielu punktów AF powoduje brak ostrości w całym kadrze. Jeśli zastosuję AF grupowy lub 1 punktowy, to wtedy większa część środkowej części kadru jest ostra a tylko brzegi lekko nieostre. Zwiększając przesłonę do 2.8 problem znika z powodu zwiększenia GO. Testowałem swoją N35/1.8 i tam ten problem nie występuje (no może minimalnie na samych brzegach kadru).
    - z lampą (z włączonym wspomaganiem AF i bez wspomagania) na wszystkich odległościach S18-35 ostrzy idealnie, czym akurat jestem pozytywnie zaskoczony, bo robiąc zdjęcia S50-100 na bliższe odległości muszę wyłączać "predatora" w SB900 bo zdarza rozjazd ostrości.
    Generalnie jestem BARDZO ZADOWOLONY. Na te najmniejsze odległości to szkło może stanowić namiastkę takiego pseudo makro. Kwiaty z bliska na f1.8 to bajka. Flora, fauna, ludzie, detal i szeroko rozumiany portret to jest to co sprawia, że obrazek z S18-35 powoduje nieustanny uśmiech na mojej twarzy. Jeśli chodzi o reporterkę (dynamiczne sceny), to już niebawem będę mógł się przekonać czy AF daje radę w takich warunkach (18-tka, wesele i bal gimnazjalistów).
    Póki co, wymianę Nikkora 17-55/2.8 na S18-35/1.8 uznaję za udaną. Byłem świadomy jej pewnych niedoskonałości opisywanych na tym forum ale podjąłem to wyzwanie przekonania się na "własnym sprzęcie". Czas pokaże ...

    W załączeniu kilka sampli z duetu D500 + S18-35/1.8

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 01:22
  2. Sigma 30mm 1.4 Nikkor 50 1.4 AFS G, Sigma 50mm 1.4
    By BART3skiing in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:18
  3. Nikkor 70-200 f2.8 VR +TC 17 czy SIGMA Sigma 150-500
    By Pielgrzym in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 01:02
  4. D70 + Nikkor 18-55DX, + Nikkor 70-300G, +Sigma 50/2.8 EX
    By zloty_2000 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2006, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •