Close

Strona 15 z 28 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 280
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Jeśli te teleobiektywy będą takiej samej wielkości jak N/C to czy już tutaj nie kończy się sens używania tak małego aparatu
    Tak, dokładnie.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    ...Nie rozumiem też uszczęśliwiania innych na siłę i wmawiania że małe zawsze jest lepsze...
    A czy w tym temacie padły takie słowa? Oczywiście nie zawsze małe jest lepsze. Wiele osób chciało i spodziewało się tego, że A9 będzie większym aparatem i tu jest pewnie pewien zawód, ale już tak bardziej filozoficznie to nie ma żadnych przeszkód (może poza księgowymi od Sony) by zbudować większego i bardziej ergonomicznego bezlusterkowca czego dowodem jest już świętej pamięci Samsung NX1 (w drugą stronę, czyli mała lustrzankę jest o wiele trudniej zmajstrować). Zalety bezlustra to nie tylko rozmiar co widać choćby po specyfikacji A9ki, której za Chiny ludowe jeszcze przez długi czas nie uda się powtórzyć lustrzankowym gigantom spod znaku C i N.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 20-04-2017 o 22:31

  3. #143

    Domyślnie

    Cała długa dyskusja o wyższości jednego systemu nad drugim, czy trzecim. A gdzie zwykła radość, że pojawia się nowa (co prawda droga) "zabawka" dla dużych chłopców i dużych dziewczynek? Nikt nikogo na siłę nie namawia do zakupu, N i C z rynku nie znikają, a Sony jeszcze trochę na swoją pozycje musi popracować. Jednego Sony na pewno odmówic nie można: pokazuje konkurencji, że można, jeśli się naprawdę chce. Może to zmusi ich to zwiększenia wysiłków i następca D7500 będzie już taki, jak sobie wymarzyli wszyscy w sąsiednim wątku A D6 to już odleci
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    ...A gdzie zwykła radość, że pojawia się nowa (co prawda droga) "zabawka" dla dużych chłopców i dużych dziewczynek?...
    Fatman się szczerzy jak szczerbaty do suchara

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Fatman się szczerzy jak szczerbaty do suchara
    Dokładnie System ładnie się rozwija, tylko kasy brak na takie nowości, ale nie można mieć wszystkiego Ja się cieszę tak czy inaczej.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #146

    Domyślnie

    Wy tylko o tych wielkich armata! A czy jest tylko jeden rodzaj reportażu? Takie 35 i 85 już się nie liczy? Ja tam się cieszę że Sony pokazuje że można. Jeden z ceo Sony powiedział że ich celem jest nie przejęcie rynku ale go powiększenie. I to jest dobry kierunek. Jest masa ludzi których stać na topowy sprzęt ale odstraszają ich rozmiary ( mnie też) jednocyfrowek i tutaj takie a9 idealnie się wpisuje. IMHO.

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    D750 N35/1.8 N85/1.8 N24-70/2.8 2xYN685+YN622n

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mówisz o sprzęcie wielofunkcyjnym- a co powiesz o zdaniu, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Mamy czasy specjalizacji, a sprzęt wyspecjalizowany zawszę będzie lepszy od wszystkomającego...
    Ale sprzęt wyspecjalizowany to jest margines i kupuje go wąska grupa fachowców tak jak tele klasy 400 czy 500 mm czy obiektywy TS.

    Przeciętny konsument jak już wybiera zaawansowany aparat to chce tam nie tylko zdjęć ale i wideo w 4K, odchylany ekran najlepiej dotykowy czy szybkiego przesyłania pliku na smartfona. Pokaż mi dzisiaj aparat Nikona, który oferuje szybkie przesłanie pliku np. na telefon czy zdalne sterowanie aparatem. Może pro fotografowi, który siedzi nad obróbką rawów to nie potrzebne ale amator hobbysta, który już wydaje kupę kasy na sprzęt chce mieć te funkcja za taką kasę.

    Mnie na przekład potwornie irytował brak wi-fi i możliwości zdalnego sterowania apartem z podglądem. Kiedyś z kumplem robiliśmy zdjęcia z kilkumetrowego masztu i to była masakra. Za każdym razem po zrobieniu zdjęcia trzeba było ścigać apart sprawdzać, poprawiać ustawienia (bo głupia zmiana iso nie była możliwa nie mówiąc o reszcie), znowu wysuwać maszt i tak po kilka razy. Używaliśmy 5dmk2 i mk3 oraz jakiegoś taniego pilota bo moduł wi-fi kosztował ze 2 koła i nie było sensu go kupować bo nie było dobrego oprogramowania. Teraz chociaż canon 6D ma wi-fi ale już 5D, który kosztuje 2 razy tyle nie ma takiej bzdury za kilka dolców, którą ma smartfon za 300zł. W Nikonie dokładnie taka sama prehistoria i nie wiem ile lat trzeba żeby coś takiego było standardem w sprzęcie za kilka czy kilkanaście tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 20-04-2017 o 23:16
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #148
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że wifi wykończyłoby bateryjke w tym potworze, ja ubolewam że właśnie tak banalnej rzeczy jak normalne wifi, które mam w samsungu nx, nie jest obecne w nikonie.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak, dokładnie.
    Do dużych szkieł zakładasz gripa i tyle.

    Dosypali mocno do pieca.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #150

    Domyślnie

    No, niby tak, ale powiadają że tam mocowanie bagnetu takie mizerne, plasticzane i oberwać to łatwo.
    Znaczy w A7, bo w A9 to kto wie, może i tytan jaki...

Strona 15 z 28 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] będzie się działo
    By Tomek Konopka in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 20:45
  2. [ Krajobraz ] Będzie się działo...
    By sea21 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •