Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kamerka sportowa do timelapse

    Szanowna Forumowa Ekipo!

    Jako, że idzie ciepła pora roku to wróciło mi zainteresowanie timelapsami do zrobienia w plenerze. Do tej pory używałem Samsunga NX 1100, ale jego bateria była hmm... ciutkę mała, a jakiś <cenzura> mi go ukradł i jestem zmuszony zmienić sprzęt. Mógłbym użyć mojego D3200, ale brakuje mi szerokiego kąta (najszerzej co mam to kitowe 18-55), a do tego boję się zajechać migawkę tysiącami strzałów. Przyszło mi do głowy aby kupić jakąś kamerkę sportową, uruchomić tryb time-lapse i podpiąć ją do powerbanka - to powinno styknąć na jakieś spore tysiące zdjęć.

    Na oko ma to poważne zalety: przenośność, wytrzymałość (i nie boję się rosy / deszczu / chłodu), szerokie pole widzenia (~170 st.)
    Jako wady widzę: efekt rybiego oka wszędzie (w wielu kamerkach do skorygowania - ale wtedy tracę pole widzenia do jakiś 120 st.), brak RAWów (poza drogimi kamerkami) i nie oszukujmy się - gorszą jakość poszczególnych zdjęć niż z normalnego aparatu.

    Czy ktoś z Was próbował używać kamerki sportowej do robienia timelapse ze stacjonarnego statywu?
    Na ile dobrze radzą sobie one w trudniejszych warunkach oświetleniowych (wschody/zachody)?
    Czy daje radę wyrównać później poziom oświetlenia po ich automatycznej ekspozycji? Jeśli tak - to w jaki sposób?
    Czy macie do polecenia jakieś niedrogie kamerki? (Najlepiej do 250-300 zł)

  2. #2

    Domyślnie

    Pomysł i może jakiś jest, ale wątpię aby kamerka za 2 stówki dała obrazek jak lustrzanka za 2 tysie.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Pomysł i może jakiś jest, ale wątpię aby kamerka za 2 stówki dała obrazek jak lustrzanka za 2 tysie.
    To, że jakość pojedynczej klatki jest znacząco niższa - to więcej niż jasne. Ale zastanawiam się, czy po przeskalowaniu do FHD, max. 4K i kompresji video będzie ona tak bardzo widoczna - największa strata przy obrazie z takich kamerek to brak ostrości (bo ich małe, plastikowe obiektywy nie oszukują praw fizyki), a to akurat po przeskalowaniu powinno mniej przeszkadzać.

Podobne wątki

  1. Kamerka samochodowa
    By morzon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:31
  2. Kieszonkowa Kamerka
    By marlotnik in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 23:53
  3. [ Architektura ] Kamerka
    By tol2di in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 15:43
  4. kamerka
    By Kordian d70 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 13:48
  5. Kamerka + zenit :D
    By jurasss1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •