Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: P900 makro

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pazurok Zobacz posta
    No to nie bardzo rozumiem po co są te opcje do makro itd, skoro i tak nie da się nic więcej zrobić.
    Tak jak pisałem. Włącza to tryb ostrości regulowany w innym zakresie. Ma to ułatwić robienie zdjęć z bliska.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Tak jak pisałem. Włącza to tryb ostrości regulowany w innym zakresie. Ma to ułatwić robienie zdjęć z bliska.
    dużo nie ułatwia jakieś 0,5 cm tyle linijką zmierzyłem

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Powodów jest wiele. Mi w pierwszym rzędzie przychodzą do głowy 2:
    - marketing - aparat, który ma więcej funkcji, jest "lepszy", nawet jeżeli funkcje się dublują;
    - chęć uproszczenia życia "zielonym" fotografom, którzy nie chcą zastanawiać się jak podejść do robienia konkretnego tematu, tylko włączają "kwiatek" do fotografowania kwiatków, "zachód słońca" do zachodu słońca, "imprezka" do imprezki, "jedzenie" do jedzenia...
    I chyba w tym tkwi sedno sprawy. Nie mniej bardzo mi się podoba jak już opanowałem trochę inną gałkologię Teraz jak do 5100 wracam to muszę szukać znowu .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Jeżeli chcesz zwiększyć skalę odwzorowania, możesz zastosować soczewki powiększające albo konwertery będące de facto zestawem soczewek.

    -----

    Będziesz miał potężną winietę, ale prawdopodobnie da się uzyskać skalę większą niż 1:1.
    Wszelkie wynalazki warto jednak przetestować pzed zakupem.
    Zasadniczo uzyskując dokładniejsze odwzorowanie kosztem winiety realnie zmniejszasz wykorzystywaną powierzchnię matrycy. To co ja zrobiłem ze zdjęciem pszczoły (zamieszczone wcześniej w wątku) w zasadzie sprowadza się do tego samego.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzienniarz Zobacz posta
    Zasadniczo uzyskując dokładniejsze odwzorowanie kosztem winiety realnie zmniejszasz wykorzystywaną powierzchnię matrycy. To co ja zrobiłem ze zdjęciem pszczoły (zamieszczone wcześniej w wątku) w zasadzie sprowadza się do tego samego.
    Nie chce mi się wnikać w szczegóły techniczne, ale intuicja podpowiada, że są pewne różnice między konwerterem makro a zoomem cyfrowym...
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 23-04-2017 o 07:41 Powód: Korekta ortografii

  5. #25

    Domyślnie

    dlatego napisałem "w zasadzie".

  6. #26

    Domyślnie

    "W zasadzie" różnica jest mniej więcej taka jak między zoomem cyfrowym a zoomem optycznym (wprowadzającym winietę i ograniczającym odległość ogniskowania do ok. 10cm).
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 24-04-2017 o 07:20 Powód: Interpunkcja

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko, że pszczoła nie jest zrobiona zoomem cyfrowym. Pszczoła jest tylko wycięta z większego obrazka.

  8. #28

    Domyślnie

    A czym różni się "cyfrowy zoom" od wycinania z obrazka?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    A czym różni się "cyfrowy zoom" od wycinania z obrazka?
    Interpolacją

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Tylko, że pszczoła nie jest zrobiona zoomem cyfrowym. Pszczoła jest tylko wycięta z większego obrazka.
    A tak z ciekawości, bawiłeś się tym Raynox 250 nałożonego na P900 ? Lub jakiegoś innego typu konwerterów do macro ?
    Oglądałem na innym forum zdjęcia z takim połączeniem i jak dla mnie wygląda to kosmicznie imponująco . Ale nie wiem co tak naprawdę zaważyło na tak dobrym efekcie- umiejętności, obróbka czy konwerter . A może wszystko na raz

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. P900 akumulator
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 14:46
  3. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  4. P900 - Ostrość, nieskończoność
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 07:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •