Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Początki

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Piszesz o sprzęcie który chcesz kupić, a nie napisałeś do czego ten sprzęt ma być używany. Wracasz ciągle do propozycji zakupu obiektywu 50mm, to jednak są dla formatu DX obiektywy których używa się w bardzo konkretnych zastosowaniach. Taki obiektyw jako uniwersalny do DX raczej jest kiepskim wyborem. Obecnie masz zestaw ktorym można w dobrych warunkach robić dobre zdjęcia, jeżeli nie dostrzegasz konkretnych ograniczeń to znaczy że należy dalej robić nim zdjęcia i zbierać doświadczenie oraz wiedzę teoretyczną. Bez tego nie będzie skoku jakości zdjęć ani pod względem "artystycznym", ani pod względem technicznym. Jeżeli jednak dysponujesz finansami i chciałbyś robić zdjęcia tym co aktualnie jest w sklepach, to ja wybrałbym na Twoim miejscu D7100 lub D7200 i Sigmę 17-50/2.8
    Właśnie już myślałem o bardziej konkretnym obiektywie - portrety. Tylko teraz nasuwa się jeszcze jedno pytanie- czy nie kupić pełnej klatki ? W sumie lepiej wyszłoby tylko na krajobrazach więc nie wiem czy jest sens.Wiem że najlepiej byłoby mieć i FF i cropa ale to już dalekosiężna, spora inwestycja Czy jest jakiś złoty środek jeśli chodzi o obiektywy to tych dwóch typów ? Czy lepiej porządnie wprawić się na cropie. Może trochę za bardzo wybiegam w przyszłość, ale chcę przeanalizować wszystkie wersje A jeszcze co do zdjęć to wiadomo jak to amator chciałbym żeby był w miarę uniwersalny, raczej statyczne ujęcia, portrety, krajobrazy, coś z tele.

  2. #12

    Domyślnie

    Do portretu i krajobrazu faktycznie FF jest lepszy jednak przyzwoite szkła do pełnej klatki są drogie. Co konkretnie kupić to zależy od budżetu. Ja dokupiłbym do tego co masz N85/1.8G. Szklo dobre do portretu i niektórych krajobrazów i w sumie nie bardzo drogie, a nadaje się do Dx i Fx. Zooma masz do 16mm więc szersze krajobrazy masz czym robić. Jak lepiej poczujesz ograniczenia sprzętu to jeszcze raz przeliczysz złotówki do wydania i wtedy zdecydujesz czy kupić pelną klatkę czy kropa. Jeżeli budżet specjalnie nie ogranicza to możesz też od razu kupić jakiś używany D600 albo D610, a jeżeli się rozczarujesz efektami, to sprzedasz niewiele tracąc.

  3. #13

    Domyślnie

    ja dopowiem tylko ze znajoma osoba chciała zacząć bawić się w fotografa wczoraj miała 1 ślub, i jak to się skończyło? o 21 dzwoniła do mnie czy nie mam lampy pożyczyć bo jej padła i nie ma lampy błyskowej
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karis Zobacz posta
    Czy nikon D7100 jest dobrą opcją czy może polecacie coś lepszego w tym przedziale cenowym ? A może Nikon D5500 lub D7200 ?
    Również chciałbym kupić obiektyw tylko się waham pomiędzy 50mm 1.8 a 1.4 oraz czy D czy G.
    I na koniec: najpierw iść w stronę nowego obiektywu czy aparatu (teraz mam nikona d80+ 16-85mm 3.5-5.6 G więc przeskok myślę byłby dość spory)
    Mając taki sprzęt zacząłbym zmiany od obiektywu.
    Po zakupie aparatu przeskok może byłby spory, tylko czy na pewno na plus? Np kolega w sąsiednim wątku uzyskuje "mdłe" zdjęcia z D7200... Ty też pewnie jesteś przyzwyczajony do intensywnych kolorów z matrycy CCD w D80. Niektórzy trzymają te staruszki właśnie dla ładnych, intensywnych jpegów.

    Cytat Zamieszczone przez karis Zobacz posta
    Czy jest jakiś złoty środek jeśli chodzi o obiektywy to tych dwóch typów ?
    Cytat Zamieszczone przez karis Zobacz posta
    Czy lepiej porządnie wprawić się na cropie.
    To są rozsądne słowa. Podejrzewam, że szukając obiektywu, który byłby "do wszystkiego" i w dodatku pasowałby do dwóch wielkości matryc, skończyłbyś na Nikkorze 17-55 f/2,8. A i tak mógłbyś poczuć niedosyt, np. próbując robić nim portret w FF. W cenie (i niemal w masie ) tego jednego szkła możesz kupić np Sigmę 17-50 2,8 + Nikkor 85 1,8G i jeszcze zostanie ok. 2800zł w kieszeni, które możesz ew. przeznaczyć na nowy aparat.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 24-04-2017 o 08:59

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Mając taki sprzęt zacząłbym zmiany od obiektywu.
    Po zakupie aparatu przeskok może byłby spory, tylko czy na pewno na plus? Np kolega w sąsiednim wątku uzyskuje "mdłe" zdjęcia z D7200... Ty też pewnie jesteś przyzwyczajony do intensywnych kolorów z matrycy CCD w D80. Niektórzy trzymają te staruszki właśnie dla ładnych, intensywnych jpegów.



    To są rozsądne słowa. Podejrzewam, że szukając obiektywu, który byłby "do wszystkiego" i w dodatku pasowałby do dwóch wielkości matryc, skończyłbyś na Nikkorze 17-55 f/2,8. A i tak mógłbyś poczuć niedosyt, np. próbując robić nim portret w FF. W cenie (i niemal w masie ) tego jednego szkła możesz kupić np Sigmę 17-50 2,8 + Nikkor 85 1,8G i jeszcze zostanie ok. 2800zł w kieszeni, które możesz ew. przeznaczyć na nowy aparat.
    Że niby Nikkor 17-55 f 2.8 jest na DX i FX ?
    Nikon D5100+Sigma17-50+Sigma10-20+Samyang8Fish-Eye+Tamron 70-300+hama omega premium II

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klepyn Zobacz posta
    Że niby Nikkor 17-55 f 2.8 jest na DX i FX ?
    Głupio mi. Sorry. Pisałem to przed poranną kawą i pisałem chyba o resztkach snu.
    Oczywiście, że to jest klocek DX.
    Niechcący wprowadzałem w błąd... Jeśli to możliwe, proszę o usunięcie moich postów z tej strony, żeby nie śmieciły.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 24-04-2017 o 14:46

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Początki
    By Dino1984 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 21:31
  2. [ Krajobraz ] Początki...
    By Graivite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 00:49
  3. [ Pozostałe ] Początki...
    By janex in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 18:22
  4. [ Portret ] Początki-outside
    By alfapasje in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 14:05
  5. [ Portret ] poczatki...
    By photoholic in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •